خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

فیشیال پوست به مجموعه ای از اقدامات مختلف گفته می شود ، که برای رفع آلودگی ها و پاکسازی عمیق پوست مورد استفاده قرار می گیرد . آیا تا به حال سنگینی لایه ای را بر روی پوست صورت خود حس کرده اید ؟

آلودگی های محیط ، تغییرات هورمونی و اثرات مخرب لوسیون ها و مواد آرایشی همگی روی پوست جمع شده شادابی و لطافت را از چهره می گیرند . برای از بین بردن آن ها می توانیم به سراغ فیشیال برویم .

این روش فوق العاده در طی چندین مرحله انجام می شود و با از بین بردن عوامل مخرب و کاهنده در پوست زیبایی و درخشندگی را به آن می بخشد . در این مقاله به بررسی این روش خاص می پردازیم .

مراحل انجام فیشیال پوست


فیشیال پوست کلکسیونی از اقدامات متعدد بوده ، که همگی برای سلامت پوست مورد استفاده قرار می گیرند و برای انجام آن لازم بوده تا یک سری مراحل مختلف یکی پس از دیگری طی شوند ، به آیتم های زیر توجه کنید ؛

 1. تمیز کردن پوست : ابتدا پوست را با استفاده از یک لوسیون یا شوینده مناسب تمیز می کنند . این کار باعث از بین رفتن هرگونه آلودگی ، آرایش و چربی اضافی می شود .
 2. قرار دادن پوست در معرض بخار : برای خارج کردن چربی و آلودگی از روی پوست در تکنیک فیشیال لازم بوده ، تا در طی چندین مرحله پوست در معرض بخار قرار بگیرد . البته این بخار گرم بوده و نباید مدت زمان آن بسیار طولانی باشد .
 3. استفاده از شیر پاک کن : این مرحله را به عنوان آکسفولیه کردن پوست می شناسیم . شیر پاک کن یک محلول شیمیایی لطیف بوده که سبب جداسازی چربی ها و آلودگی های انباشت شده از روی پوست می شود .

برای این کار لازم بوده ، تا از پنبه های بهداشتی استفاده کنید و مقداری شیر پاک کن را بر روی پوست صورت به صورت دورانی بکشید . این کار باعث از بین رفتن لایه های مرده پوستی ، بهبود بافت و لطافت پوست می شود .

 1. ماسک : بعد از استفاده از شیر پاک کن نوبت به استفاده از ماسک می رسد ، یک ماسک مناسب بر روی پوست اعمال می شود . نوع ماسک ممکن است بسته به نیازهای پوست شما متفاوت باشد ، معمولا در این مرحله از ماسک های شیمیایی که بر پایه مواد گیاهی ساخته شده اند ، استفاده می کنند . چنین ماسکی باعث تغذیه و آرامش پوست خواهد شد .
 2. ماساژ : در مرحله بعد از فیشیال پوست ، بایستی به ماساژ صورت بپردازیم ، که از ابزارهای خاصی مثل جید رولر و گوی های یخی استفاده می شود . این کار باعث بهبود عملکرد سیستم لنفاوی ، تحریک رشد سلول های جدید و بهبود جریان خون در پوست می شود ، البته برای اثرگذاری بیشتر ماساژ از یک سری روغن های خاص نیز استفاده می کنند .
 3. پیلینگ : پس از بخار دادن به پوست و استفاده از ماسک لازم بوده ، تا به پیلینگ صورت بپردازیم . در این مرحله از ابزارهای خاصی استفاده می شود و جوش های سرسیاه و کهنه تخلیه می گردند . البته سایر جوش ها به دلیل قرارگیری در معرض بخار و ماسک بافت نرمی پیدا می کنند و می توان آن ها را با استفاده از پیلینگ تخلیه نمود .
 4. مرطوب کننده : در پایان ، یک مرطوب کننده مناسب بر روی پوست اعمال می شود ، تا پوست نرم و لطیف باقی بماند و از خشکی و ترک خوردگی جلوگیری شود .

فیشیال برای افراد مختلف متفاوت می باشد ، در بعضی از افراد لازم بوده تا تعداد دفعات بخار دادن پوست را افزایش دهیم و پیلینگ در طی چندین مرحله انجام شود و همچنین تعداد دفعات استفاده ازماسک نیز در افراد متغیر است .

فیشیال پوست یک حالت سبکی و راحتی را به پوستتان خواهد داد و در یک زمان طولانی بعد از آن هیچ گونه عارضه ای مانند التهاب جوش لک و غیره برای پوستتان مشاهده نخواهید کرد .

 

مراحل انجام فیشیال پوست

 

تعداد دفعات انجام فیشیال پوست

برای داشتن پوستی جذاب و عاری از هر گونه جوش و لک استفاده از فشیال پوست بهترین گزینه است. معمولا تعداد جلسات انجام فیشیال صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل مواردی همچون نوع پوست، سن، نوع فیشیال، سبک زندگی، حساسیت پوست و یا مشکلات پوست خشک است. عواملی که نام برده شده از عوامل مهم در تعیین تعداد دفعات فیشیال هستند که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم:

نوع پوست

جنس پوست می تواند نقش اساسی در تعداد دفعات فیشیال داشته باشد. مسلما جنس پوست چرب، معمولی و یا خشک نیاز به راهکار های متفاوتی برای انجام فیشیال دارند.

سن

می توان گفت که سن نیز یکی از عوامل مهم در انجام فیشیال است. هر چقدر سن افراد بیشتر باشد، نیاز آن ها به فیشیال نیز تغییر می کند این تغییر می تواند بر روی تعداد دفعات فیشیال نیز تاثیر گذار باشد.

حساسیت پوستی

برخی از افراد به صورت مادرزادی پوست هایی حساس دارند. اینگونه افراد ممکن است به سختی بتوانند فیشیال پوست را تحمل کنند. این گونه افراد برای انجام فیشیال باید با متخصص پوست و زیبایی مشورت کنند تا با توجه به نوع پوست خود، تعداد دفعات فیشیال را تعیین نمایند.

نوع فیشیال پوست

فیشیال های پوست از تنوع بالایی برخودار اند بنابراین نوع فیشیالی که انتخاب می شود در تعیین تعداد دفعات انجام آن نیز تاثیر می گذارد. بنابراین نوع فیشال باید با توجه به نیازهای پوست انتخاب گردد.

مشکلات پوست خشک

برخی افراد دچار خشکی پوست و یا آکنه هستند که این افراد برای بهبود نیاز به تعداد دفعات بیشتر فیشیال می باشند.

سبک زندگی

نحوه ی زندگی فرد و محیطی که در آن زندگی می کند بر تعداد دفعات انجام فیشیال تاثیر می گذارد. تغذیه، استرس و همچنین در معرض آلودگی قرار گرفتن از جمله عواملی است که باعث آسیب بیشتر به پوست می شود و نیاز به مراقبت و درمان بیشتر دارد.

 

مزایا و فواید فیشیال پوست

فیشیال پوست به طور گسترده ای به عنوان یک روش مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد و مزایا و فواید زیادی دارد ، که به شرح زیر هستند ؛

 1. تمیز کردن عمیق : فیشیال پوست با تمیز کردن عمیق پوست ، کمک می کند تا هرگونه آلودگی ، چربی اضافی ، آرایش و سایر آلودگی ها از پوست برداشته شوند . این کار باعث از بین رفتن جوش ها ، آکنه ها و چربی های انباشت شده می شود .
 2. اکسفولیه پوست : استفاده از اکسفولیانت در فیشیال ، باعث از بین رفتن لایه های مرده پوستی و بهبود ترکیب و لطافت پوست می شود . این کار باعث تغذیه و تقویت پوست شده و بافت پوست را بهبود می بخشد .
 3. تسهیل جذب مواد مغذی : پس از تمیز کردن و اکسفولیه کردن پوست ، پوست آماده جذب مواد مغذی می شود . در فیشیال از ماسک ها و محصولات تغذیه کننده استفاده شده ، که آرامش خاصی را به پوست می بخشند .
 4. تحریک رشد سلول های جدید : ماساژ پوست در فیشیال باعث تحریک رشد سلول های جدید و بهبود جریان خون در پوست می شود . این کار باعث تقویت و تازه شدن پوست شده و به طور کلی بهبود ظاهر پوست را به ارمغان می آورد .
 5. آرامش و رفع استرس : فیشیال به طور عمومی یک تجربه آرامش بخش است . ماساژ پوست و استفاده از محصولات آرامش بخش ، به شما کمک می کند استرس روزمره را کاهش دهید و لذت ببرید .
 6. بهبود ظاهر پوست : با ترکیب تمیز کردن عمیق ، اکسفولیه پوست ، تغذیه و ماساژ ، فیشیال باعث بهبود ظاهر پوست می شود . پوست شما نرم ، لطیف و درخشان خواهد بود و علائم پیری و خستگی را کاهش می دهد .

موارد منع انجام فیشیال پوست

انجام فیشیال برای بیشتر افراد امن است ، اما برخی موارد و شرایط ممکن است منجر به عوارض و مشکلات پوستی شود . در ادامه مواردی را ذکر می کنیم که انجام فیشیال در آنها منع شده است ؛

 1. پوست آسیب دیده : اگر پوست شما آسیب دیده است و دارای زخم ، سوختگی ، التهاب یا عفونت می باشد ، بهتر است از انجام فیشیال خودداری کنید تا از بروز عوارض بیشتر جلوگیری شود .
 2. پوست حساس : اگر پوست شما حساس است و به سرعت به تحریکات پوستی واکنش نشان می دهد ، بهتر بوده ، از انجام فیشیال پوست خودداری کنید . ممکن است محصولات استفاده شده در فیشیال تحریک بیشتری روی پوست شما داشته باشند و عوارضی مانند التهاب ، قرمزی و خارش را ایجاد شود .
 3. آکنه شدید : اگر پوست شما دارای آکنه شدید است ، بهتر است قبل از انجام فیشیال با یک تکنسین متخصص پوست مشورت کنید . برخی محصولات و فرآیندهای مورد استفاده در فیشیال پوست ممکن است ، آکنه ها را تحریک کرده و بیشتر شدن آنها کمک کنند .
 4. عفونت قارچی : در صورتی که دارای عفونت قارچی در پوست خود هستید ، انجام فیشیال منجر به شیوع بیشتر عفونت می شود . پیش از انجام فیشیال بایستی عفونت قارچی را درمان کنید .
 5. حساسیت به مواد مورد استفاده : اگر به برخی مواد مورد استفاده در فیشیال حساسیت دارید ، بهتر است از انجام آن خودداری کنید . این مواد می توانند شامل عطرها ، رنگ ها ، عوامل نگهدارنده و غیره باشند .

به طور کلی ، قبل از انجام فیشیال ، بهتر است با یک تکنسین متخصص پوست مشورت کنید و در صورت داشتن هرگونه مشکل پوستی یا حساسیت ، از انجام آن خودداری کنید . این کار به جلوگیری از عوارض و مشکلات بیشتر پوست کمک می کند .

 

موارد منع انجام فیشیال پوست

 

کلام آخر

اگر تصاویر قبل و بعد از فیشیال پوست را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد که چقدر پوست در اثر این فرایند با تغییر مواجه می شود و چه آلودگی هایی بر روی پوست نشسته و ما آن ها را به خوبی حس نمی کنیم .

این اقدام به شدت خوشایند بوده و می تواند درخشندگی و زیبایی پوست را چندین برابر کند . برای این کار می توانید به مجموعه درسا کلینیک مراجعه نمایید و از خدمات بی نظیر ایشان بهره مند گردید .