خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

تاثیر زیبایی مو ها را بر چهره نمی توان نادیده گرفت . فرقی ندارد ، چه خانم ها و چه آقایان ، یکی از آپشن های مهم چهره ایشان موی سر و پر حجمی آن است . متاسفانه شرایط محیطی ، ژنتیک و بسیاری موارد دیگر بر سلامت مو ها تاثیر می گذارند و آسیب های مختلفی به مو وارد می شود . برای رفع این مشکلات می توانیم از مزوتراپی مو کمک بگیریم ، مزوتراپی یک سری مواد مغذی را راهی پوست سر کرده و به بازگشت سلامت مو ها کمک زیادی می کند . در این مقاله بیشتر این روش را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد ، لطفا با ما همراه شوید .

مزوتراپی مو چگونه فرآیندی است ؟

مزوتراپی مو ، یک روش پرطرفدار و موثر درمانی است که برای تقویت و بهبود سلامت موها استفاده می شود . در این روش محلول های مغذی و ویتامینه به صورت موثر به پوست سر تزریق می شود و در کاهش ریزش ، تقویت رشد ، بهبود و کیفیت ، افزایش ضخامت مو و حتی رویش مجدد موهای قدیمی و آسیب دیده موثر است .

مهمترین آیتم این تکنیک متریالیست که به واسطه تزریق راهی لایه های زیرین پوست می شوند و به فولیکول ها و ریشه مو دسترسی پیدا می کنند .

این محلول ها شامل ویتامین ها ، مواد مغذی ، پپتیدها ، آنتی اکسیدان ها و عوامل رشد مو می باشند . این متریال ویژه سبب تحریک ریشه های مو شده و با فعال سازی و تقویت واحدهای مویی شادابی آنها را افزایش می دهند و در رشد و حجم آنها تاثیر مثبت می گذارند .

برخلاف روش های معمول مراقبت از مو ، در مزوتراپی مواد مغذی به طور مستقیم به محله مورد نظر تزریق می شوند ، به جای استفاده از شامپوها ، کرم ها و ماسک های مویی که فقط به صورت سطحی عمل می کنند ، این متریال وارد پوست سر شده و مستقیماً بافت مو را تحت تاثیر خود قرار می دهد .

برای اینکه تزریق به صورت موثر انجام شود ، از تجهیزاتی همچون میکروسوزن های ظریف استفاده می کنند ، که به صورت دقیق و کنترل شده محلول ها را به لایه مزوی پوسته هدایت می کنند و در یک بازه زمانی کوتاه شاهد نتایج مثبتی خواهیم بود .

مزوتراپی مو به دلیل خواص آنتی اکسیدانی ناشی از مواد مغذی به جوانسازی موها کمک زیادی کرده و علائم پیری ناشی از سفیدی مو کم حجمی و ریزش موها را به کلی از بین می برد . رشد موها پس از تزریق مزو به خوبی نشانگر این است ، که متریال تقویت کننده وارد پوست سر شده اند ، چرا که ساقه موها ضخیم تر شده و رنگ و حالت زیبایی به خود می گیرند .

افرادی که از مشکل کم حجمی موهای خود رنج می برند و یا سفیدی موهایشان تا حد زیادی افزایش یافته است ، بهتر است هرچه سریع تر غذای مو را وارد پوست سر کنند و پس از مدت کوتاهی از نتایج مثبت و خاص این تکنیک شگفت زده شوند .

فرآیند مزوتراپی مو
فرآیند مزوتراپی مو با کلینیک درسا

تاثیر مزوتراپی مو بر رشد مو ها

مزوتراپی مو تأثیر مثبت و قابل توجهی در رشد موها دارد . با تزریق محلول های مغذی به لایه مزوی موجود در پوسته سر ، عوامل رشد مو بهبود یافته و فعال شده و موجب تشدید رشد موها می شوند .

یکی از عوامل رشد مویی که معمولاً در محلول های مزوتراپی استفاده می شود ، مینوکسیدیل است . مینوکسیدیل ماده ای می باشد که به شدت تأثیرگذار بر رشد مو خواهد بود . این ماده با افزایش جریان خون به ریشه های مو ، عاملی موثر در تغذیه و رشد موها بوده و با تزریق آن به محله مزوی پوسته سر ، میزان عرضه خون به ریشه های مو افزایش می یابد و رشد مو تقویت می گردد .

علاوه بر مینوکسیدیل ، ویتامین ها ، مواد معدنی و پپتیدهایی که در محلول های مزوتراپی استفاده می شوند ، نیز می توانند به رشد موها کمک کنند . ویتامین ها و مواد معدنی ، مواد مورد نیاز برای رشد سالم و قوی موها هستند و با تأمین این مواد به محله مزوی مو ، موهای بهتر و پرطرفدارتری رشد می کنند .

به طور کلی ، مزوتراپی مو با تأمین مواد مغذی به پوسته سر ، رشد موها را تسریع می کند و ضخامت و طول موها را بهبود می بخشد . با استفاده منظم از مزوتراپی ، می توان رشد موهای سالم و زیبا را تحریک کرده و مشکلات ریزش مو و تقلیل در ضخامت آن ها را کاهش داد .

تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو

کاشت مو در واقع نوعی جراحی است که در آن ریشه ی مو، از ناحیه ای مشخص در سر برداشته شده و در ناحیه ی کم پشت کاشته می شود. مزوتراپی پس از کاشت مو بسیار موثر است چرا که تزریق مواد مغذی به پوست سر باعث بهبود سریع زخم ها و همچنین تقویت پیاز مو و افزایش ضخامت مو می شود.
شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین زمان برای مزوتراپی پس از کاشت مو چقدر است؟ در جواب این سوال باید گفت که بهترین زمان برای مزوتراپی پس از کاشت مو حداقل ۳ ماه است، چرا که مزوتراپی بعد از گذشت ۳ ماه به خوبی نتیجه می دهد. از فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو می توان به رشد مجدد موهای ضخیم، افزایش گردش خون، تولید کلاژن، افزایش سلامت پوست سر و همچنین بازیابی سطوح ph اشاره کرد.

 

تاثیر مزوتراپی مو بر رشد مو ها
تاثیر مزوتراپی مو بر زخیم شدن مو

باید ها و نباید های مزوتراپی مو

در توجه داشته باشید که مزوتراپی مو یک تکنیک بسیار خاص و ویژه است و انجام آن نیازمند دقت تکنیک و مهارت های زیادی است ، برای آنکه اثربخشی این تکنیک افزایش یابد و یا با عارضه و مشکلی پس از انجام تزریق مواجه نشویم ، لازم بوده تا به نکات توجه شود که به شرح زیر هستند ؛

· باید ها :

۱ . مشورت با پزشک : قبل از استفاده از مزوتراپی مو ، بهتر است با پزشک یا متخصص پوست و مو مشورت کنید تا بیشترین بهره را از این روش کسب کنید و مشکلات موجود را به درستی تشخیص دهید .

۲ . عدم استفاده افراطی : استفاده مطلوب از ابن روش به معنای استفاده منظم و مناسب از آن است . قطعا زیاده روی در استفاده از محصولات یا تزریقات بیش از حد نتایج نا مطلوبی خواهد داشت .

۳ . بازدید از متخصص مجرب : بهتر است از متخصصان مجرب و معتبر در حوزه مزوتراپی استفاده کنید و درمان را تنها به دست افراد متخصص و مجاز بسپارید . کار را باید به کاردان سپرد .

۴ . استفاده از محصولات معتبر : از محصولاتی که توسط سازمان های مربوطه تأیید و توصیه شده اند ، استفاده کنید . چرا که سلامت متریال و محصولات تضمین شده است و آسیبی به پوست و مو ها در اثر تزریقشان وارد نخواهد شد .

۵ . رعایت بهداشت تزریق : رعایت پروتکل های بهداشتی فوق العاده در مزوتراپی مو مهم بوده و نباید به هیچ عنوان نادیده گرفته شوند  .

باید ها و نباید های مزوتراپی مو
باید ها و نباید های مزوتراپی مو که باید رعایت کنید

·نباید ها :

۱ . اعمال خودسرانه : انجام نزو تراپی مو بدون مشورت و نظارت متخصصان می تواند به مشکلات جدی و ناخواسته منتهی شود . هرگز به صورت خودسر جهت تزریق اقدام نکنید .

۲ . استفاده از محصولات تقلبی : استفاده از محصولات تقلبی و غیرمجاز می تواند به عوارض جانبی خطرناک منجر شود . همچنین ، این محصولات به طور کارآمدی نسبت به محصولات معتبر عمل نمی کنند .

۳ . عدم رعایت بهداشت تزریق : استفاده از وسایل و محیطی که بهداشت و استریل نیستند ، می تواند عفونت های جدی را به همراه داشته باشد . همواره رعایت و حفظ بهداشت در تزریق مواد بسیار حائز اهمیت است.

۴ . استفاده در موارد ناصحیح : استفاده از مزوتراپی مو در موارد غیرضروری و بدون داشتن مشکلات موجود ، امری بیهوده است . بی جهت نباید به سراغ این روش بروید .

۵ . انتظار های غیرواقعی : مزوتراپی مو یک روش ترمیمی پیچیده است که نیازمند زمان و استمرار است . حتماً به پیشرفت مرحله به مرحله توجه کنید و خواهان اثر بخشی سریع و نتایج عجیب و غریب نباشید . بدن شما رباط نیست .

کلینیک زیبایی درسا
بهترین کلینیک زیبایی

 

کلام آخر

مزوتراپی مو یک تکنیک فوق العاده موثر بوده ، که با استفاده از آن می توانیم موهای آسیب دیده را تقویت کنیم . متاسفانه موها در یک بازه زمانی طولانی و در اثر قرارگیری شرایط محیطی نامطلوب با آسیب های مختلفی مواجه می شوند ، که ضخامت حجم و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد و از آنان می کاهد .

برای رفع این مشکلات می توانیم از محلول ها و مواد مغذی استفاده کنیم ، که در مزوتراپی مو مورد بهره وری قرار می گیرند . برای انجام این روش و دریافت نتایج مثبت مجموعه درسا کلینیک یکی از بهترین مراکز بوده ، که دارای متخصصان مجرب و کارآموز می باشد و شما را در مسیر ترمیم موهای آسیب دیده کمک می کند .