تاثیر زیبایی مو ها را بر چهره نمی توان نادیده گرفت . فرقی ندارد ، چه خانم ها و چه آقایان ، یکی از آپشن های مهم چهره ایشان موی سر و پر حجمی آن است . متاسفانه شرایط محیطی ، ژنتیک و بسیاری موارد دیگر بر سلامت مو ها تاثیر می گذارند و آسیب های مختلفی به مو وارد می شود . برای رفع این مشکلات می توانیم از مزوتراپی مو کمک بگیریم ، مزوتراپی یک سری مواد مغذی را راهی پوست سر کرده و به بازگشت سلامت مو ها کمک زیادی می کند . در این مقاله بیشتر این روش را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد ، لطفا با ما همراه شوید .

مزوتراپی مو چگونه فرآیندی است ؟

مزوتراپی مو ، یک روش پرطرفدار و موثر درمانی است که برای تقویت و بهبود سلامت موها استفاده می شود . در این روش محلول های مغذی و ویتامینه به صورت موثر به پوست سر تزریق می شود و در کاهش ریزش ، تقویت رشد ، بهبود و کیفیت ، افزایش ضخامت مو و حتی رویش مجدد موهای قدیمی و آسیب دیده موثر است .

مهمترین آیتم این تکنیک متریالیست که به واسطه تزریق راهی لایه های زیرین پوست می شوند و به فولیکول ها و ریشه مو دسترسی پیدا می کنند .

این محلول ها شامل ویتامین ها ، مواد مغذی ، پپتیدها ، آنتی اکسیدان ها و عوامل رشد مو می باشند . این متریال ویژه سبب تحریک ریشه های مو شده و با فعال سازی و تقویت واحدهای مویی شادابی آنها را افزایش می دهند و در رشد و حجم آنها تاثیر مثبت می گذارند .

برخلاف روش های معمول مراقبت از مو ، در مزوتراپی مواد مغذی به طور مستقیم به محله مورد نظر تزریق می شوند ، به جای استفاده از شامپوها ، کرم ها و ماسک های مویی که فقط به صورت سطحی عمل می کنند ، این متریال وارد پوست سر شده و مستقیماً بافت مو را تحت تاثیر خود قرار می دهد .

برای اینکه تزریق به صورت موثر انجام شود ، از تجهیزاتی همچون میکروسوزن های ظریف استفاده می کنند ، که به صورت دقیق و کنترل شده محلول ها را به لایه مزوی پوسته هدایت می کنند و در یک بازه زمانی کوتاه شاهد نتایج مثبتی خواهیم بود .

مزوتراپی مو به دلیل خواص آنتی اکسیدانی ناشی از مواد مغذی به جوانسازی موها کمک زیادی کرده و علائم پیری ناشی از سفیدی مو کم حجمی و ریزش موها را به کلی از بین می برد . رشد موها پس از تزریق مزو به خوبی نشانگر این است ، که متریال تقویت کننده وارد پوست سر شده اند ، چرا که ساقه موها ضخیم تر شده و رنگ و حالت زیبایی به خود می گیرند .

افرادی که از مشکل کم حجمی موهای خود رنج می برند و یا سفیدی موهایشان تا حد زیادی افزایش یافته است ، بهتر است هرچه سریع تر غذای مو را وارد پوست سر کنند و پس از مدت کوتاهی از نتایج مثبت و خاص این تکنیک شگفت زده شوند .

فرآیند مزوتراپی مو
فرآیند مزوتراپی مو با کلینیک درسا

تاثیر مزوتراپی مو بر رشد مو ها

مزوتراپی مو تأثیر مثبت و قابل توجهی در رشد موها دارد . با تزریق محلول های مغذی به لایه مزوی موجود در پوسته سر ، عوامل رشد مو بهبود یافته و فعال شده و موجب تشدید رشد موها می شوند .

یکی از عوامل رشد مویی که معمولاً در محلول های مزوتراپی استفاده می شود ، مینوکسیدیل است . مینوکسیدیل ماده ای می باشد که به شدت تأثیرگذار بر رشد مو خواهد بود . این ماده با افزایش جریان خون به ریشه های مو ، عاملی موثر در تغذیه و رشد موها بوده و با تزریق آن به محله مزوی پوسته سر ، میزان عرضه خون به ریشه های مو افزایش می یابد و رشد مو تقویت می گردد .

علاوه بر مینوکسیدیل ، ویتامین ها ، مواد معدنی و پپتیدهایی که در محلول های مزوتراپی استفاده می شوند ، نیز می توانند به رشد موها کمک کنند . ویتامین ها و مواد معدنی ، مواد مورد نیاز برای رشد سالم و قوی موها هستند و با تأمین این مواد به محله مزوی مو ، موهای بهتر و پرطرفدارتری رشد می کنند .

به طور کلی ، مزوتراپی مو با تأمین مواد مغذی به پوسته سر ، رشد موها را تسریع می کند و ضخامت و طول موها را بهبود می بخشد . با استفاده منظم از مزوتراپی ، می توان رشد موهای سالم و زیبا را تحریک کرده و مشکلات ریزش مو و تقلیل در ضخامت آن ها را کاهش داد .

تاثیر مزوتراپی مو بر رشد مو ها
تاثیر مزوتراپی مو بر زخیم شدن مو

باید ها و نباید های مزوتراپی مو

در توجه داشته باشید که مزوتراپی مو یک تکنیک بسیار خاص و ویژه است و انجام آن نیازمند دقت تکنیک و مهارت های زیادی است ، برای آنکه اثربخشی این تکنیک افزایش یابد و یا با عارضه و مشکلی پس از انجام تزریق مواجه نشویم ، لازم بوده تا به نکات توجه شود که به شرح زیر هستند ؛

·         باید ها :

۱ . مشورت با پزشک : قبل از استفاده از مزوتراپی مو ، بهتر است با پزشک یا متخصص پوست و مو مشورت کنید تا بیشترین بهره را از این روش کسب کنید و مشکلات موجود را به درستی تشخیص دهید .

۲ . عدم استفاده افراطی : استفاده مطلوب از ابن روش به معنای استفاده منظم و مناسب از آن است . قطعا زیاده روی در استفاده از محصولات یا تزریقات بیش از حد نتایج نا مطلوبی خواهد داشت .

۳ . بازدید از متخصص مجرب : بهتر است از متخصصان مجرب و معتبر در حوزه مزوتراپی استفاده کنید و درمان را تنها به دست افراد متخصص و مجاز بسپارید . کار را باید به کاردان سپرد .

۴ . استفاده از محصولات معتبر : از محصولاتی که توسط سازمان های مربوطه تأیید و توصیه شده اند ، استفاده کنید . چرا که سلامت متریال و محصولات تضمین شده است و آسیبی به پوست و مو ها در اثر تزریقشان وارد نخواهد شد .

۵ . رعایت بهداشت تزریق : رعایت پروتکل های بهداشتی فوق العاده در مزوتراپی مو مهم بوده و نباید به هیچ عنوان نادیده گرفته شوند  .

باید ها و نباید های مزوتراپی مو
باید ها و نباید های مزوتراپی مو که باید رعایت کنید

·         نباید ها :

۱ . اعمال خودسرانه : انجام نزو تراپی مو بدون مشورت و نظارت متخصصان می تواند به مشکلات جدی و ناخواسته منتهی شود . هرگز به صورت خودسر جهت تزریق اقدام نکنید .

۲ . استفاده از محصولات تقلبی : استفاده از محصولات تقلبی و غیرمجاز می تواند به عوارض جانبی خطرناک منجر شود . همچنین ، این محصولات به طور کارآمدی نسبت به محصولات معتبر عمل نمی کنند .

۳ . عدم رعایت بهداشت تزریق : استفاده از وسایل و محیطی که بهداشت و استریل نیستند ، می تواند عفونت های جدی را به همراه داشته باشد . همواره رعایت و حفظ بهداشت در تزریق مواد بسیار حائز اهمیت است.

۴ . استفاده در موارد ناصحیح : استفاده از مزوتراپی مو در موارد غیرضروری و بدون داشتن مشکلات موجود ، امری بیهوده است . بی جهت نباید به سراغ این روش بروید .

۵ . انتظار های غیرواقعی : مزوتراپی مو یک روش ترمیمی پیچیده است که نیازمند زمان و استمرار است . حتماً به پیشرفت مرحله به مرحله توجه کنید و خواهان اثر بخشی سریع و نتایج عجیب و غریب نباشید . بدن شما رباط نیست .

کلینیک زیبایی درسا
بهترین کلینیک زیبایی

 

کلام آخر

مزوتراپی مو یک تکنیک فوق العاده موثر بوده ، که با استفاده از آن می توانیم موهای آسیب دیده را تقویت کنیم . متاسفانه موها در یک بازه زمانی طولانی و در اثر قرارگیری شرایط محیطی نامطلوب با آسیب های مختلفی مواجه می شوند ، که ضخامت حجم و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد و از آنان می کاهد .

برای رفع این مشکلات می توانیم از محلول ها و مواد مغذی استفاده کنیم ، که در مزوتراپی مو مورد بهره وری قرار می گیرند . برای انجام این روش و دریافت نتایج مثبت مجموعه درسا کلینیک یکی از بهترین مراکز بوده ، که دارای متخصصان مجرب و کارآموز می باشد و شما را در مسیر ترمیم موهای آسیب دیده کمک می کند .