انسان کمال گرا همیشه به دنبال راهی بوده ، تا بتواند زیبایی چهره را دائمی کند و از افول و زوال آن در طول زمان بکاهد . اما چه سود ، که عنان گسسته سوار عمر می دود ! در این شرایط ، روش فوق العاده ای مثل تزریق فیلر وجود دارد ، که توانسته در یک بازه زمانی طولانی اثرات منفی افزایش سن را بر چهره بزداید و شکوه و جلال جوانی را پس بگیرد .

این روش منحصر به فرد ، مجموعه ای از اقدامات و تکنیک های خاص بوده ، که توسط ماهرترین متخصصان زیبایی پوست انجام می شود و در این مقاله خواهان بررسی آن می باشیم . لطفا اسب خود را زین کرده و تا پایان مقاله یکه تاز بدوانید .

منظور از تزریق فیلر چیست ؟

اولین آیتمی که در رابطه با تزریق فیلر بایستی به آن اشاره کنیم غیر جراحی بودن آن است ، مواد شیمیایی مختلفی مانند اسید هیالورونیک و یا مواد دیگری مثل کلاژن یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم با همدیگر ترکیب می شوند و ماده ای تحت عنوان فیلر می سازند که خاصیت برقرار کننده و حجم دهنده دارد و می توان از آن برای افزایش زیبایی چهره بهره جست .

این روش به منظور بهبود شکل صورت و افزایش حجم و پُری در مناطق مختلف مانند لب ها ، خط لب ، چونه ها ، گونه ها و پلک ها انجام می شود .

شاید باور نکنید ، اما تزریق فیلر نیز همچون تزریق ژل بوده و سبب افزایش حجم بخش هایی از صورت مانند ؛ لب ، گونه و چانه می شود . همچنین برای زدودن چین و چروک ها فوق العاده بوده و یک دوره زمانی مشخص فرورفتگی و آثار افزایش سن را از بین می برد ، یکی از امتیازات مثبت این روش برطرف کردن معایب و نقص هایی است که در چهره وجود دارند .

بعضی از افراد دارای استخوان اضافی و یا قوزی در ناحیه بینی می باشند و یا فرم لب ایشان حالت کجی دارد و یا ابرو و چشم در چهره شان نامتقارن است ، می توانند به سراغ تزریق فیلر بروند . این روش فوق العاده تاثیر بسیار زیادی دارد و به خوبی برای رفع چنین ایراداتی به کار می رود و نقض ها را گرفته و ظاهر زیبا را جایگزین آن می کند .

 

منظور از تزریق فیلر چیست ؟

 

مزایای تزریق فیلر چیست ؟

تزریق فیلر به عنوان یک روش زیبایی دارای مزایای و منافع مختلفی است ، که به چند نمونه از آن اشاره می کنیم ؛

اما مهمترین آیتمی که در رابطه با تزریق این ماده جادویی باید به آن اشاره کنیم ، این است که شما نیازمند یک کلینیک تخصصی هستید که چندین پزشک ماهر در آن مشغول به فعالیت هستند و به بهترین نحو ممکن خدمات زیبایی را ارائه می دهند .

ماندگاری فیلر چقدر است ؟

تزریق فیلر یک روش جذاب و منحصر به فرد است که در مقایسه با تزریق ژل و بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد ، عوامل متعددی ماندگاری آن را تحت تاثیر قرار می دهند که به بررسی آنها می پردازیم ؛

  1. نوع و مارک فیلر : هر نوع فیلر ممکن است ماندگاری متفاوتی داشته باشد . برخی از فیلرها ماندگاری کوتاه تری دارند و تقریباً تا ۶ ماه پس از تزریق کاملاً جذب می شوند ، در حالی که برخی دیگر تا ۱۸ ماه یا بیشتر می توانند ماندگار بمانند .
  2. محل تزریق : ماندگاری فیلر بستگی به محل تزریق نیز دارد . در برخی موارد ، مثلاً در مناطق مستعد حرکت ( لب ها ) فیلرها به دلیل تحمل فشار و تماس مکرر با لب ها ، سریعتر جذب می شوند .
  3. متابولیسم فردی : نحوه متابولیسم فردی نیز می تواند تأثیرگذار باشد . افرادی که متابولیسم سریعتری دارند ، فیلر را سریعتر جذب می کنند و بنابراین مدت زمان ماندگاری آن کوتاه تر است .
  4. فعالیت های روزانه : خطر فرسودگی فیلر به شدت فعالیت های روزانه و استفاده از عضلات مربوطه توسط فرد نیز وابسته است . استفاده مکرر از عضلاتی که در نزدیکی منطقه تزریق هستند ، می تواند منجر به کاهش ماندگاری فیلر شود .
  5. عوامل محیطی : عوامل محیطی مانند اشعه UV ، استفاده از سولاریوم ، استفاده از محصولات آرایشی با مواد شیمیایی تأثیرات خود را برروی ماندگاری فیلرها می گذارند و بایستی به این عوامل توجه نمود .

اینکه چه زمان نیاز به تزریق مجدد فیلر داریم ، یک مبحث قابل بحث است و نمی توان دوره زمانی مشخصی را بیان نمود . تزریق فیلر و اثرگذاری آن در افراد مختلف متفاوت می باشد . اگر خواهان بهترین عملکرد فیلر در بدنتان می باشید ، لازم بوده تا به یک مجموعه معتبر و درجه یک همچون کلینیک برای انجام تزریق مراجعه کنید .

 

ماندگاری فیلر چقدر است ؟

کلام آخر

تزریق فیلر یک روش جدید و فوق العاده کاربردی بوده و با بهره مندی از آن می توان زیبایی چهره را چندین برابر کرد و به افزایش حجم و برطرف نمودن مشکلات چهره و بدن پرداخت .

در این مقاله مزایا و مشخصات این تکنیک را به خوبی بررسی نمودیم ، اگر شما خواهان انجام این روش هستید بایستی تا حتماً کلینیکی معتبر مجرب و مجهز را برای انجام تزریق انتخاب کنید ، شک نداشته باشید که درسا کلینیک بهترین گزینه پیش رویتان خواهد بود .