انسان کمال گرا همیشه به دنبال راهی بوده ، تا بتواند زیبایی چهره را دائمی کند و از افول و زوال آن در طول زمان بکاهد . اما چه سود ، که عنان گسسته سوار عمر می دود ! در این شرایط ، روش فوق العاده ای مثل تزریق فیلر وجود دارد ، که توانسته در یک بازه زمانی طولانی اثرات منفی افزایش سن را بر چهره بزداید و شکوه و جلال جوانی را پس بگیرد .

این روش منحصر به فرد ، مجموعه ای از اقدامات و تکنیک های خاص بوده ، که توسط ماهرترین متخصصان زیبایی پوست انجام می شود و در این مقاله خواهان بررسی آن می باشیم . لطفا اسب خود را زین کرده و تا پایان مقاله یکه تاز بدوانید .

منظور از تزریق فیلر چیست ؟

اولین آیتمی که در رابطه با تزریق فیلر بایستی به آن اشاره کنیم غیر جراحی بودن آن است ، مواد شیمیایی مختلفی مانند اسید هیالورونیک و یا مواد دیگری مثل کلاژن یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم با همدیگر ترکیب می شوند و ماده ای تحت عنوان فیلر می سازند که خاصیت برقرار کننده و حجم دهنده دارد و می توان از آن برای افزایش زیبایی چهره بهره جست .

این روش به منظور بهبود شکل صورت و افزایش حجم و پُری در مناطق مختلف مانند لب ها ، خط لب ، چونه ها ، گونه ها و پلک ها انجام می شود .

شاید باور نکنید ، اما تزریق فیلر نیز همچون تزریق ژل بوده و سبب افزایش حجم بخش هایی از صورت مانند ؛ لب ، گونه و چانه می شود . همچنین برای زدودن چین و چروک ها فوق العاده بوده و یک دوره زمانی مشخص فرورفتگی و آثار افزایش سن را از بین می برد ، یکی از امتیازات مثبت این روش برطرف کردن معایب و نقص هایی است که در چهره وجود دارند .

بعضی از افراد دارای استخوان اضافی و یا قوزی در ناحیه بینی می باشند و یا فرم لب ایشان حالت کجی دارد و یا ابرو و چشم در چهره شان نامتقارن است ، می توانند به سراغ تزریق فیلر بروند . این روش فوق العاده تاثیر بسیار زیادی دارد و به خوبی برای رفع چنین ایراداتی به کار می رود و نقض ها را گرفته و ظاهر زیبا را جایگزین آن می کند .

 

منظور از تزریق فیلر چیست ؟

 

تزریق فیلر در چه نواحی از صورت انجام می شود؟

با توجه به آناتومی صورت، معمولا تزریق فیلر در ۸ نقطه از صورت انجام می شود این نواحی عبارتند از:
خط لبخند: خط لبخند بر اثر کاهش وزن، افزایش سن، کم خوابی و یا استرس به وجود می آید. برای پر کردن این ناحیه می توان از تزریق فیلر استفاده کرد این تزریق گوشه ی لب های شما را بالا می برد که همین امر باعث شاداب تر شدن چهره می شود.

ناحیه ماریونت: این ناحیه در واقع خطی از گوشه لب به پایین است که خط بغض نیز به آن گفته می شود. این خط را می توان با استفاده از تزریق پر کرد اما توجه داشته باشید که ناحیه ماریونت یکی از چالش بر انگیز ترین نقاط در صورت برای تزریق محسوب می شود. اجازه ندهید این ناحیه به مرور زمان عمیق تر شود چرا که درمان آن نیز سخت تر می شود.

شقیقه: ناحیه شقیقه یکی از نقاطی است که با گذر زمان و کم کردن وزن به مرور گود می شود. برای اصلاح خط در ناحیه شقیقه می توان از تزریق فیلر مناسب و مرغوب استفاده کرد.

زاویه فکی: ناحیه فک به دلیل بافت نرمی که دارد در مرور زمان شل و افتاده می شود. با تزریق در این ناحیه، هم صورت لیفت شده و هم ناحیه ی غبغب زیر گلو کمتر دیده می شود.

تزریق رأس گونه: گونه یکی از اصلی ترین اجزا در صورت به شمار می آید. بافت گونه با افزایش سن افتاده تر می شود اما با پر کردم راس گونه می توان از افتادگی جلوگیری کرده و باعث بهبود حالت چهره و همچنین افزایش شادابی آن شد. با پر کردن گونه به وسیله ی تزریق می توان سایر نواحی صورت را نیز لیفت کرد.

خط اشکی: خط اشکی در واقع از یک قسمت به زیر چشم وصل می شود و تا پایین به موازات خط خنده کشیده می شود. این خط با کهولت سن بیشتر می شود اما برخی از افراد در اوایل جوانی نیز ممکن است دچار این عرضه شوند برای درمان این نوع خط اشکی می توان از تزریق فیلر استفاده کرد چرا که در کمترین زمان ممکن فرد را به نتیجه می رساند. البته می توان از لیزر، میکرونیدلینگ و یا روش های جراحی دیگر استفاده کرد.

کناره چانه: با فزایش سن و یا لاغر شدن زیاد دو طرف چانه حالت گودی به خود می گیرد که باعث می شود شما مسن تر به نظر برسید چرا که کنار صورت تان افتاده تر به نظر می رسد. برای درمان این افتادگی نیز می توان از این تزریق استفاده نمود.

دور چشم: اکثر خانم ها و آقایان دچار گودی دور چشم هستند در واقع می توان گفت که یکی از شایع ترین مشکلات در بین افراد است. اصلاح گودی چشم با استفاده از ۲ سی سی فیلر در دو جلسه متوالی به طور کامل از بین می رود.

مزایای تزریق فیلر چیست ؟

تزریق فیلر به عنوان یک روش زیبایی دارای مزایای و منافع مختلفی است ، که به چند نمونه از آن اشاره می کنیم ؛

اما مهمترین آیتمی که در رابطه با تزریق این ماده جادویی باید به آن اشاره کنیم ، این است که شما نیازمند یک کلینیک تخصصی هستید که چندین پزشک ماهر در آن مشغول به فعالیت هستند و به بهترین نحو ممکن خدمات زیبایی را ارائه می دهند .

ماندگاری فیلر چقدر است ؟

تزریق فیلر یک روش جذاب و منحصر به فرد است که در مقایسه با تزریق ژل و بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد ، عوامل متعددی ماندگاری آن را تحت تاثیر قرار می دهند که به بررسی آنها می پردازیم ؛

  1. نوع و مارک فیلر : هر نوع فیلر ممکن است ماندگاری متفاوتی داشته باشد . برخی از فیلرها ماندگاری کوتاه تری دارند و تقریباً تا ۶ ماه پس از تزریق کاملاً جذب می شوند ، در حالی که برخی دیگر تا ۱۸ ماه یا بیشتر می توانند ماندگار بمانند .
  2. محل تزریق : ماندگاری فیلر بستگی به محل تزریق نیز دارد . در برخی موارد ، مثلاً در مناطق مستعد حرکت ( لب ها ) فیلرها به دلیل تحمل فشار و تماس مکرر با لب ها ، سریعتر جذب می شوند .
  3. متابولیسم فردی : نحوه متابولیسم فردی نیز می تواند تأثیرگذار باشد . افرادی که متابولیسم سریعتری دارند ، فیلر را سریعتر جذب می کنند و بنابراین مدت زمان ماندگاری آن کوتاه تر است .
  4. فعالیت های روزانه : خطر فرسودگی فیلر به شدت فعالیت های روزانه و استفاده از عضلات مربوطه توسط فرد نیز وابسته است . استفاده مکرر از عضلاتی که در نزدیکی منطقه تزریق هستند ، می تواند منجر به کاهش ماندگاری فیلر شود .
  5. عوامل محیطی : عوامل محیطی مانند اشعه UV ، استفاده از سولاریوم ، استفاده از محصولات آرایشی با مواد شیمیایی تأثیرات خود را برروی ماندگاری فیلرها می گذارند و بایستی به این عوامل توجه نمود .

اینکه چه زمان نیاز به تزریق مجدد فیلر داریم ، یک مبحث قابل بحث است و نمی توان دوره زمانی مشخصی را بیان نمود . تزریق فیلر و اثرگذاری آن در افراد مختلف متفاوت می باشد . اگر خواهان بهترین عملکرد فیلر در بدنتان می باشید ، لازم بوده تا به یک مجموعه معتبر و درجه یک همچون کلینیک برای انجام تزریق مراجعه کنید .

 

ماندگاری فیلر چقدر است ؟

کلام آخر

تزریق فیلر یک روش جدید و فوق العاده کاربردی بوده و با بهره مندی از آن می توان زیبایی چهره را چندین برابر کرد و به افزایش حجم و برطرف نمودن مشکلات چهره و بدن پرداخت .

در این مقاله مزایا و مشخصات این تکنیک را به خوبی بررسی نمودیم ، اگر شما خواهان انجام این روش هستید بایستی تا حتماً کلینیکی معتبر مجرب و مجهز را برای انجام تزریق انتخاب کنید ، شک نداشته باشید که درسا کلینیک بهترین گزینه پیش رویتان خواهد بود .