خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

چکیده محتوا

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

ابهام در باب این موضوع که آیا از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب قابل اجراست و یا بعد زمانی کوتاهی را به خود اختصاص می‌دهد یا خیر؟ ابهامیست که بسیاری از افراد پیش از انجام تزریق ژل ذهنشان را به واسطه آن به چالش می‌کشند.

انجام تزریق ژل لب یکی از شیوه‌های محبوب برای ارتقا زیبایی چهره و جوان‌ تر گشتن شرایط ظاهریست که به سبب افزایش سن از آن کاسته شده است.

در کنار تمام مزیت‌ها و نقاط مثبتی که این روند داراست؛ همانند هر پروسه زیبایی دیگری عوارض خفیفی را با خود همراه می‌سازد که ورم لب مهمترین آن است.

شاید گروه کثیری از افراد از شرایط ایجاد شده بعد از تزریق احساس نارضایتی نمایند و دائما در تلاش به سبب دریافت پاسخ در باب از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب باشند.

در این مبحث قرار است، راهکارهای موثری برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب در اختیارتان بگذاریم. اما باید در همین قسمت از متن این مورد را ابراز داریم که دلیل ایجاد این عارضه پس از انجام تزریق، افزایش حجم لب و تحریک عروق کوچک در این ناحیه است.

زمانی که پزشک به لب ژل تزریق می‌کند به لب‌ها حجم بخشیده و سبب بروز فشار و همینطور کشش روی عروق خواهد گشت. وابسته به همین علت روند خونرسانی به ناحیه افزایش و سبب ایجاد تورم می‌گردد.

چگونه ورم بعد از تزریق ژل را از بین ببریم؟

توجه داشته باشید که نیاز نیست برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب به واسطه پزشک خاصی ویزیت شوید. چرا که وابسته به درمان‌های خانگی به سهولت می‌توان به این شرایط غلبه کرد:

چگونه ورم بعد از تزریق ژل را از بین ببریم؟

یخ:

بدون فوت وقت روی قسمت تورم یافته، یخ قرار بدهید. استفاده از یخ سبب کاستن از میزان ناحیه ملتهب گشته خواهد شد.

استفاده از یخ شیوه‌ای کار آمد و البته ساده‌ در چنین شرایطی بشمار می‌رود که باید بلافاصله بعد از روند درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

فقط حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز است تا یک کمپرس سرد را به صورت ممتد و تکراری در طی روز بر ناحیه متورم قرار بدهید تا متوجه غلبه شگفت‌ انگیز آن بر شرایط موجود گردید.

کمپرس‌های سرد و گرم:

سرعت یافتن روند جریان خون و طی گشتن یک روند رفت و برگشت به بهترین حالت ممکن به کمک کمپرس سرد و گرم، از بی‌ نظیر‌ترین شیوه‌ها به سبب کاهش تورم و بازگشت به حالت نرمال خواهد بود.

شما برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب با جابجایی با فواصل بعد زمانی در ۱۰ و یا ۲۰ دقیقه یکبار، با تعویض هر بار کمپرس سرد و گرم، براحت می‌توانید ورم لب‌ها را کاهش بدهید.

اجتناب از سونا:

بعد از طی گشتن روند درمان و برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب از قرار گرفتن در فضایی با گرمای بالا به شدت خودداری نمایید.

چراکه؛ التهاب تنها موردیست که به سبب قرار‌گیری با بعد زمانی طولانی در معرض گرما، نه تنها سبب کاهش بلکه موجب افزایش میزان تورم خواهد گشت.

اما اگر قرار گرفتن در سونا از محبوبیت ویژه‌ای برایتان برخوردار است، حتما تا یک بعد چند روزه از سونا گرفتن اجتناب نمایید تا از میزان تورم بعد از انجام تزریق ژل لب تا میزان قابل توجهی کاسته شود. وقتی که به شرایط نرمال سابق برگشتید به هر میزان که تمایل داشته باشید مجوز استفاده از سونا را خواهید داشت.

استفاده از گل آرنیکا:

راه دیگر برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب استفاده از گیاه طبیعی آرنیکا است که به سبب بروز کاهش التهاب موجود از شهرت بسیاری برخوردار است‌.

البته اگر به هر دلیلی امکان استفاده از این گیاه را نداشتید، می‌توانید پماد آن را به شکل موضعی به ناحیه‌ای که دچار تورم گشته بزنید.

برای افزایش تاثیرات این گیاه و پماد یا عصاره آن حتما با روغن جوجوبا یا روغن نارگیل ترکیبش سازید. حتی این امکان را دارید که پیش از انجام تزریق از این‌ترکیب کمک‌ بگیرید زیرا دارای خاصیت پیشگیرانه به سبب عدم بروز تورم می‌باشد.

مصرف میوه:

تا به اینجا با موارد متعددی برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب آشناییت یافتید. حال باید این مورد را نیز به شما یادآور گردیم که گروهی از میوه‌ ها چون آناناس به سبب دارا بودن آنزیم بروملین صاحب خاصیت ضد التهابی می‌باشد. از همین‌رو بعد از انجام تزریق ژل، حتما آناناس تازه میل کنید تا به کاهش تورم آن کمک نمایید.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تزریق فیلر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

پرهیز از دستکاری محل:

ممکن است که تزریق در ناحیه دیگری به جز لب اعم از گونه، خط خنده یا خط اخم و … انجام پذیرد. و هر یک از آن‌ها بعد از این پروسه دچار تورم گردند.

یکی از اقدامات تاثیر گذار برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب پرهیز از خاراندن، مالش و اعمال فشار روی این ناحیه می‌باشد. چرا که تمامی این اقدامات به عنوان عوامل تحریک کننده و تاخیر دهنده در روند بهبودی محسوب می‌گردد.

عدم انجام فعالیت‌های سنگین:

آیا می‌دانید که انجام هر نوع فعالیت‌های سنگینی می‌تواند موجب صعودی گشتن جریان خون گردد و ضربان قلب را سرعت ببخشد.

با این اوصاف احتمال دارد که تورم این ناحیه بیشتر از قبل گردد. از همین رو برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب توصیه داریم که پس از درمان به هیچ وجه ورزش‌ها یا فعالیت‌های سنگین انجام ندهید.

عدم مصرف الکل و سیگار:

با هدف عبور توام با سلامت از دوران نقاهت و از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب مصرف الکل و سیگار را تا یک بعد زمانی دو هفته‌ای به حداقل‌ترین حالت خود برسانید. زیرا، وجود نیکوتین در سیگار موجب افزایش تورم موجود بعد از افزایش تزریق ژل خواهد گشت‌.

اجتناب از آفتاب:

در بیان آخرین توصیه اما اساسی و مهم به سبب از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب تاکید داریم که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید چراکه گرما و نور زیاد موجب بروز خارش، التهاب و قرمزی در این ناحیه می‌گردد.

قسمتی که ژل دریافت می‌کند در قیاس با سایر نواحی از حساسیت بیشتری برخوردار خواهد بود، از همین‌ رو مراقبت بیشتری اعمال دارید و به هیچ وجه در معرض گرما و تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

آیا ورم لب بعد از تزریق ژل طبیعی است؟

همان‌طور که بیان نمودیم ورم لب بعد از تزریق ژل لب امری کاملاً طبیعی و به دور از جای نگرانیست چراکه راهکارهای متعددی برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب وجود دارد.

چنین شرایطی را تنها یک آلارم خفیف از سوی بدن و یا واکنشی معمول به سبب انجام تزریق می‌خوانیم.

این میزان از تورم به خودی خود رفع خواهد گشت‌ و بهبود خواهد یافت اما می‌توانید با دست به دامان گشتن بسیاری از تکنیک‌های متعدد، روند درمان آن سرعت ببخشید.

ما در این مبحث تکنیک‌های متعددی را عرضه داشتیم که هر یک می‌تواند به تنهایی در روند بهبود شما و بازگشت به شرایط معمول زندگی شخصی و شغلیتان با ظاهری نرمال، معجزه بیافریند.

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب چند روز طول می‌کشد؟

بعد زمانی اختصاص یافته به روند این ورم وابسته به شرایط جسمی هر شخص و از همه مهمتر ماده مورد استفاده و تبحر و تخصص پزشک متفاوت خواهد بود.

توجه داشته باشید که تورم لب در بیشتر مواقع با گذشت یک بعد زمانی یک تا دوروزه به بهبودی کامل اطلاق خواهد گشت.

اما بدور از حیرت نیست که این شرایط در برخی از اشخاص نیازمند یک طول درمان ۷ تا ۱۴ روزه تا تحقق بهبودی کامل باشد.

آری! مواردی اعم از نوع ژل تزریق شده، میزان ژل مورد استفاده، نوع و میزان واکنش فرد به تزریق و مهارت پزشک همگی عواملی هستند که بعد زمانی طول درمان را معین می‌سازند.

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول می‌کشد؟

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟

علاوه بر از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب بروز تورم در نواحی دیگری اعم از گونه، زیر چشم، خط خنده، خط اخم و دست‌ها نیز می‌تواند به واسطه تکنیک‌های یاد شده درمان گردد.

اما مزیت‌های متعددی در پی بروز این شرایط وجود دارد که نگرانی در باب احتمال بروز تمام عوارض خفیف و بدون بروز مخاطره اعم از ورم لب بعد از تزریق ژل لب را به صفر خواهد رساند:

  • تزریق ژل در رده شیوه‌های کاملاً غیرتهاجمی و بدون بروز کمترین مخاطره‌ای قرار خواهد گرفت که مزیت‌هایش بر عوارض خفیف و احتمالی‌اش پیشی می‌گیرند
  • نیازمند انجام بیهوشی و هر نوع ماده تزریقی دیگر قبل از انجام تزریق ژل نخواهد بود
  • هر فردی با هر گروه سنی که از مرز ۱۸ سالگی عبور نماید، مجوز دریافت و تزریق ژل را خواهد داشت اما برخی از گروه‌ها همانند خانم‌های باردار بهتر است تا زمان خروج از این شرایط و قرار گرفتن در شرایط مثبت برای انجام تزریق، کمی صبوری به خرج بدهند
  • سبب ارتقا و بهبود ظاهر فرد و رفع تمامی نواقص در چهره‌ی او خواهد گشت
  • دارای روند بهبودی و طول درمان بسیار کوتاه و امکان بازگشت به شرایط سابق زندگی شخصی و فعالیت شغلی
  • ظاهر گشتن نتایج پروسه تزریق بلافاصله بعد از انجام عمل
  • نتایج حاصله از انجام این پروسه کاملاً طبیعی بوده و به شرایط ظاهری افراد جلوه مصنوعی نمی‌‌بخشد

کلام پایانی

امید داریم تا به اینجای این مبحث نگرانی شما را در باب از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب رفع نموده باشیم.

ما از عواملی نام بردیم که می‌تواند احتمال بروز این مورد را کاهش و بعد زمانی بروز بهبودی کامل در آن را به، حداقل برساند.

یکی از عوامل تاثیرگذار در این رویه را مهارت کافی پزشک و استفاده از ماده اورجینال برای تزریق خواندیم.

با این اوصاف بی‌ شک انتخاب کلینیکی مطرح و دارای فضایی مناسب و البته بهداشتی با دارا بودن پزشکی متخصص و صاحب مهارت می‌ تواند تا میزان عمده‌ای از عوارض تزریق ژل به ویژه ورم لب بعد از تزریق ژل لب بکاهد.

چنانچه تصمیمتان بر آن است تا برای جوانسازی و هر چه زیبا‌تر گشتن چهرتان از تکنیک تزریق ژل به لب‌ها بهره‌مند گردید، می‌‌توانید به مرکز تخصصی پوست، مو و زیبایی درسا کلینیک مراجعه داشته باشید.

به جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان و مشاوران متخصص در درسا کلینیک از طریق شماره‌های تماس ارائه شده و لینک سایت مرتبط، ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

دریافت مواد در جاهای تزریق بوتاکس در صورت وجود روندی صحیح، می‌تواند در قالب مقرون‌به‌ صرفه‌ ترین و همینطور کم عارضه‌ترین شیوه برای رفع و

مشاهده »
مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید که مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟ از این رویه درمانی برای سامان دادن به اهداف خاصی به

مشاهده »
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می ‌شود، روشی درمانی برای جوانسازی پوست است که با ایجاد ریز ترین سوراخ

مشاهده »