خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

باور های غلط درباره شستشوی روزانه موها

چکیده محتوا

باور های غلط درباره شستشوی روزانه موها

باور های غلط درباره شستشوی روزانه موها ممکن است منجر به نتایج بدی شود. این باورها می توانند منجر به خشکی مو، آسیب به پوست سر، ضعیف شدن موها و افزایش تولید چربی در پوست سر شوند. برخی فکر می کنند که شستشوی مو روزانه باعث تقویت موها می شود، اما این امر صحیح نیست.

همچنین، استفاده از زیاد شامپو می تواند موها را خشک کند و از حرارت برای خشک کردن موها ممکن است به آسیب آنها منجر شود. بهتر است با توجه به نوع مو و وضعیت آن، برنامه ای مناسب برای شستشو و مراقبت از موها داشت. برای آشنایی بیشتر با این باور های نادرست لطفا با ما همراه شوید.

حقایق و باور های نادرست در مورد شستن مو ها

باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها مانند باکتری و ویروس به جان مو ها افتاده و آن ها را انواع آسیب ها مواجه می سازند، بیایید با چند نمونه از این باور های نادرست آشنا شویم؛

 • باور غلط: موها باید هر روز شسته شوند.

توضیح: شستن موها هر روز ممکن است باعث ایجاد خشکی و آسیب به موها شود. بهتر است موها را به تناسب نیاز خود و با توجه به نوع مو شستشو دهید.

 • باور غلط: از استفاده از شامپو بیش از حد بپرهیزید.

توضیح: استفاده از شامپو به میزان مناسب برای حفظ سلامت موها اهمیت دارد. انجام این کار می تواند به حفظ رطوبت موها کمک کند و از خشکی و آسیب جلوگیری نماید.

 • باور غلط: استفاده از آب گرم برای شستن موها موثرتر است.

توضیح: آب گرم باعث افزایش ترشح چربی موها می شود و ممکن است باعث خشکی و آسیب شدن موها شود. بهتر است از آب خنک یا گرم برای شستن موها استفاده کنید. این نمونه باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها را متاسفانه افراد بسیاری تایید می کنند و به راحتی به موهایشان آسیب می زنند.

 • باور غلط: استفاده از شامپو دوباره بعد از شستن مو باعث تقویت موها می شود.

توضیح: استفاده از شامپو بیش از حد ممکن است به موها آسیب بزند. بهتر است از مقدار مناسبی از شامپو برای شستن موها استفاده کنید.

 • باور غلط: استفاده از بالاترین دمای حرارتی برای خشک کردن مو باعث زیبایی بیشتر موها می شود.

توضیح: استفاده از دمای حرارت بالا ممکن است باعث آسیب به موها و خشک شدن آنها شود. بهتر است از دمای مناسب برای خشک کردن مو موها استفاده کنید.

 • باور غلط: بعد از شستن موها، موها را به زور خشک کنید.

توضیح: یکی از باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها خشک کردن موها به زور بوده، که ممکن است باعث شکستگی و آسیب به موها شود. بهتر است از حالت طبیعی خشک کردن موها استفاده کنید یا از حرارت کم استفاده کنید.

 • باور غلط: استفاده از مواد شیمیایی قوی برای شستن مو بهتر است.

توضیح: استفاده از مواد شیمیایی قوی ممکن است باعث آسیب به موها و پوست سر شود. بهتر است از محصولات ملایم و طبیعی برای شستن موها استفاده کنید.

آیتم های بالا چندین باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها بودند، که باید از آن ها دوری جست.

باور های غلط درباره شستشوی روزانه موها

باور های درست شستن مو ها

در مقاله ی باور های غلط درباره شستشوی روزانه موها، بهتر بوده تا چندین باور صحیح و درست را نیز به شما معرفی کنیم؛

 1. مراقبت منظم از موها با شستشو مناسب می تواند به حفظ سلامت موها و پیشگیری از مشکلات مربوط به مو کمک کند.
 2. استفاده از شامپو مناسب برای نوع مو و مشکلات مویی مانند خشکی یا روغنی، به حفظ تعادل موها کمک می کند.
 3. استفاده از آب به دمای مناسب برای شستن موها، کمک به جلوگیری از خشکی و آسیب به موها دارد.
 4. خشک کردن موها با دقت و با استفاده از حالت طبیعی یا حرارت کمتر می تواند به حفظ سلامت موها کمک کند. بر خلاف باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها، دمای متعادل با سلامتی مو ها برابر است.
 5. استفاده از محصولات نرم کننده و حفاظتی پس از شستن موها، موجب نرمی و درخشندگی موها می شود.
 6. موها باید با دقت و به آرامی شسته شوند تا از شکستگی و آسیب به موها جلوگیری شود.
 7. ماساژ پیچیده و آرام موها در هنگام شستن، به بهبود جریان خون به پوست سر و تقویت رشد موها کمک می کند.

ویژگی بهترین شامپو جهت شستشوی اصولی مو ها

در طی رهایی از باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها، بهتر بوده تا یک شوینده مناسب برای شستن مو ها را نیز معرفی کنیم.

ویژگی های بهترین شامپو برای شستشوی اصولی موها بسیار مختلف بوده و شامل هماهنگی با تنوع انوع مو، مشکلات مویی و ترجیحات شخصی می باشد. اما در کل، یک شامپو عالی برای شستشوی موها باید دارای ویژگی های زیر است؛

 • ترکیبات طبیعی: بهترین شامپوها باید حاوی ترکیبات طبیعی مانند عصاره های گیاهی، روغن های طبیعی و ویتامین ها باشند. این ترکیبات می توانند به تقویت موها، حفظ رطوبت موها و جلوگیری از خشکی و آسیب به موها کمک کنند.
 • بدون مواد شیمیایی مضر: شامپوهای حاوی مواد شیمیایی مضر مانند سولفات و پارابن ها باید اجتناب شود. مواد شیمیایی مضر ممکن است باعث خشکی، التهاب پوست سر و آسیب به موها شوند. برای رهایی از باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها، بهتر بوده تا شامپویی را انتخاب کنیم که جدا از این ترکیبات است.
 • مناسب برای نوع مو: بهترین شامپو باید برای نوع مو شما مناسب باشد، آیا موهای شما خشک، چرب، معمولی یا موهای رنگ شده هستند؟ شامپو باید به نوع مو شما منطبق و موثر باشد.
 • مناسب برای مشکلات مویی: اگر موهای شما با مشکلاتی مانند شوره، ریزش مو یا موهای آسیب دیده مواجه هستند، بهترین شامپو باید دارای ترکیبات خاصی برای حل این مشکلات باشد.
 • حجم و قیمت مناسب: شامپو باید در حدودی قیمت مناسب و حجم مناسب برای استفاده مداوم باشد. همچنین باید به طور معقول مصرف شود تا به مدت طولانی کفایت کند.
 • عطر ملایم و خوشبو: شامپو باید دارای عطر ملایم و خوشبو باشد که حس خوبی را به شما القا کند و تجربه شستن مو را لذت بخش کند. با این گونه انتخابات، دیگر سراغ باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها نخواهید رفت و سلامت مو ها تضمین می شود.
 • تاثیرات مثبت بر رنگ مو: اگر موهای شما رنگ شده هستند، بهترین شامپو باید دارای ترکیباتی باشد که از رنگ پوسته مو حفاظت کند و موها را درخشان نگه دارد.

به طور کلی در مبحث باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها باید گفت که، انتخاب بهترین شامپو برای شستشوی اصولی موها بستگی به نیازهای شخصی شما دارد. قبل از خرید، مطالعه برچسب محصول، مشورت با متخصص مو و تست نمونه های کوچک می تواند به شما کمک کند تا بهترین شامپو برای موهای خود را انتخاب کنید.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مزوتراپی مو با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مواد شیمیایی خطرات جهت شستن موها

در ادامه مبحث باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها باید گفت که مواد شیمیایی معمولاً در شامپوها برای تولید کف، ایجاد حالت خوب و ترتیب دهنده برای موها استفاده می شوند.

اما برخی از این مواد شیمیایی می توانند برای موها و پوست سر خطراتی ایجاد کنند. در ادامه به برخی از خطرات مواد شیمیایی رایج که ممکن است در شامپوها وجود داشته باشند، اشاره می شود؛

 1. سولفات: مواد شوینده مانند سولفات ها ممکن است باعث خشکی و تحریک پوست سر شوند. این مواد می توانند باعث از بین رفتن روغن های طبیعی موها شده و باعث خشکی و ضعف موها شوند.
 2. پارابن ها: پارابن ها مواد نگهدارنده هستند که ممکن است باعث التهاب و تحریک پوست سر شوند. برخی از پارابن ها همچنین به عنوان آلرژن ها عمل کرده و باعث حساسیت پوست شوند.
 3. فتالات: این مواد شیمیایی اغلب در شامپوها به عنوان مواد عطردهنده استفاده می شوند. فتالات ممکن است باعث تحریک پوست سر و حتی اختلالات هورمونی شوند. یکی از اقدامات مهم برای رهایی از باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها، تهیه ی شوینده های فاقد فتالات است.
 4. رنگ دهنده ها: برخی از شامپوها حاوی رنگ دهنده های مصنوعی هستند که ممکن است باعث حساسیت پوست سر و حتی آسیب به موها شوند.
 5. الکل: الکل معمولاً به عنوان یک مواد خشک کننده در شامپوها استفاده می شود. الکل می تواند باعث خشکی موها و پوست سر شود و باعث تحریک پوست شود. متاسفانه یکی از باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها، حضور الکل در شامپو می باشد.
 6. تریکلوزان: این مواد ضد باکتری در برخی از شامپوها استفاده می شود. اما تریکلوزان می تواند باعث ایجاد مقاومت باکتری ها و حساسیت پوست شود.
 7. سیلیکون ها: این مواد شیمیایی به عنوان عامل نرم کننده و درخشان دهنده در شامپوها استفاده می شوند. اما استفاده از سیلیکون ها ممکن است باعث ایجاد لایه های ناخواسته بر روی موها شود و موجب ماندگاری روغن ها در موها شود.

به طور کلی در مبحث باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها باید بگوییم که، استفاده از مواد شیمیایی در شامپوها باید با دقت انجام شود و بهتر است از محصولات حاوی مواد طبیعی و آلی استفاده کرد. در صورت بروز حساسیت یا آسیب به موها و پوست سر، بهتر است به متخصص مو مراجعه کنید.

مواد شیمیایی خطرات جهت شستن موها

کلام آخر

باورهای غلط درباره شستشوی روزانه موها می توانند به ایجاد اثرات مخرب بر موها و پوست سر منجر شوند. برخی از این باورها شامل فرضیات نادرست در مورد تعداد بارهای شستشوی مو، دمای آب، استفاده از مواد شیمیایی قوی و خشک کردن موها به زور هستند.

این باورها ممکن است باعث خشکی، شوره، آسیب به پوست سر و آسیب به ساختار موها شوند. برای حفظ سلامت موها و پوست سر، توصیه می شود که از روش های شستشوی مو صحیح و محصولات ملایم و مناسب برای نوع مو استفاده شود تا از اثرات مخرب باورهای غلط در شستن موها جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

دریافت مواد در جاهای تزریق بوتاکس در صورت وجود روندی صحیح، می‌تواند در قالب مقرون‌به‌ صرفه‌ ترین و همینطور کم عارضه‌ترین شیوه برای رفع و

مشاهده »
مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید که مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟ از این رویه درمانی برای سامان دادن به اهداف خاصی به

مشاهده »
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می ‌شود، روشی درمانی برای جوانسازی پوست است که با ایجاد ریز ترین سوراخ

مشاهده »