خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

چکیده محتوا

تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

آیا می‌دانید تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ یا اینکه در جریان خطرزا و یا نبودن آن به سبب تحت تاثیر قرار دادن سلامت فرد، قرار می‌گیرند و یا نه؟ البته‌ که هر فرد تمایل دارد تا همچون دوران جوانی‌ اش علاوه‌ بر داشتن پوستی سالم و شاداب، زیبایی‌اش را به قوت خود حفظ نماید.

البته‌ که هیچ‌‌ یک از ما با نگاه در آینه و دیدم علائمی اعم از تارهای سفید مو، وجود چین و چروک‌ بر روی پوست صورتمان و … لبخند رضایت نداشته و حتی آزرده خاطر خواهیم گشت. افراد برای رفع چنین شرایطی و رهایی از اضطراب پا گذاشتن در دوران کهولت سن، اقدامات موثری بسیاری را انجام داده که یکی از برجسته‌ ترین آن رفع چین و چروک‌های پوستی هستند.

پیشانی یکی از این نواحی به شمار می‌رود که، دوران پیری فرد را، به سبب خطوط افقی پی در پی بیشتر از هر جای دیگری به رخ می‌کشد. اما سال‌هاست که به واسطه بوتاکس در بعد زمانی کوتاهی و عدم اختصاص هزینه انبوه محو و جای خود را به پوست صاف و شفاف می‌دهد. اما گاهی عوارض احتمالی در آن بسیاری افراد را از انجامش منع می‌سازد. آیا می‌دانید تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

درمان چروک پیشانی

شما برای رفع خط‌های افقی که در قالب چروک پیشانی را پوشانده، دو شیوه با تهاجم اندک را از سوی متخصصین این حوزه اجرایی خواهید داشت:

 • تزریق فیلر
 • تزریق بوتاکس

کادر درمانی فعال در این حیطه، برای پوشش دهی و یا پر نمودن خطوط ثابتی که روی سطح پیشانی جلب توجه می‌کنند، از ژل استفاده می‌کنند. این در حال است که، تزریق بوتاکس در قسمت پیشانی هم رایج‌ترین روند برای جوانسازی پوست این ناحیه و رفع چین و چروک حاکم و خطوط درهم اخم به عنوان نشانه‌‌هایی بارز از کهولت سن می‌باشد.

به کمک تزریق، میزان محدودی از مواد بوتاکس به ناحیه‌ای که عضلات اخم در قالبی فعال هستند، به بروز فلج موقت می‌انجامد. بدین ترتیب به اصطلاح پیشانی ریلکس و چروک‌های حاصل گشته که وابسته به حرکت پی‌در پی عضله‌ها، نقش بسته‌اند، ناپدید خواهند گشت. در تکامل ارائه اطلاعات در باب اینکه تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

باید بیان داریم که، تمام نتایج حاصل گشته از دو شیوه نام برده، دائمی نبوده و بایستی برای بازگشت به قوت و زیبایی سابق تحت ترمیم قرار بگیرد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره میکرونیدلینگ با کارشناسان ما در ارتباط باشید

تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

حال زمان آن است تا، یک جواب راسخ به اینکه تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ را بدهیم. توجه داشته باشید که، بوتاکس هم همچون تمامی مواد دارویی دیگر و دارای کاربرد در حوزه زیبایی_درمانی می‌تواند به بروز عوارض متعددی بینجامد.

عموما عوارض تحقق یافته در این وضعیت ریشه در بروز خطا در ناحیه تزریق و یا بکارگیری مقدار ناصحیح برای ورود به این ناحیه است.

عارضه‌ای که در میان می‌تواند شما را به چالش بکشاند، افتادگی در ناحیه پشتی پلک فرد است و البته باید خرسند باشید، ماندگاری این عارضه به دراز مدت نمی‌کشد و با صبوری با خرج دادن در یک بعد زمانی ۲ تا ۴ هفتگی به طور تمام و کمال رفع و به حالت نرمال بازخواهد گشت.

استفاده از قطره چشمی یکی از ترفندهای موثر به منظور تسریع بهبود افتادگی پلک محسوب می‌گردد. در مرحله‌ای دیگر برای پاسخ به این مورد که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

از بروز تورم در نواحی اطراف چشم و همینطور پیشانی نام خواهیم برد که، با گذشت یک بعد زمانی کوتاه به سمت پایین حرکت و به مرور رفع می‌شود.

آماری که از دچار گشتن به آلرژی بعد از تزریق بوتاکس در دست است، یک به ۱۰۰۰ بوده، که همان یک مورد هم افراد مبتلا به فشار خون بالا، آسیب‌‌های کلیوی و آسم و آلرژی را مورد تهدید قرار می‌دهد.

در کنار وجود کبودی که معمول‌ترین عارضه این مورد با تضمین رفع و بهبود ۷ تا ۱۰ روزه است، می‌توان از افزایش فشار چشم به عنوان آخرین مورد احتمالی برای پاسخ به این سوال که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ اشاره نمود.

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

ما نه تنها در مورد اینکه تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ توضیحات کاربردی را ارائه داشتیم، هر زاویه مرتبط بدان را مورد کنکاش قرار دادیم. اما با گذشت از این مورد که، بدون شک روند تزریق بوتاکس پیشانی باید با پشتیبانی دستان پر توان یک پزشک مجرب و متخصص در حوزه زیبایی_درمانی انجام پذیرد.

 • روند تزریق بدین ترتیب است که؛ در گام ابتدایی متخصصان برای یافتن نقاط مناسب و مطلوب به جهت قرارگیری سوزن تزریق، دست به کار خواهند شد‌.
 • میزان ماده مورد استفاده در پروسه تزریق برای هر فرد با فرد دیگری روند متفاوتی را می‌پیماید. بدین‌ ترتیب نمیتوان یک دستورالعمل واحد و جامع را برای همگان با هر انتظار، سلیقه و شرایط جسمانی پیاده‌سازی نمود.
 • ما در حال تکامل ارائه اطلاعاتی در باب این موضوع که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ هستیم. برای اینکه نقاط صحیح برای انجام تزریق در صورت فرد زیباجو مشخص شود، نیاز است تا، با دستور پزشک عضلاتش را تا یک بعد چند دقیقه‌ای منقبض نگه دارد.
 • این مورد را باید خدمتتان عارض گردیم که، تعیین دوز مناسب برای هر فرد، وابسته به عوامل متعددی اعم از نوع پوست، رده سنی، میزان چین و چروک موجود در سطح پوست، معین می‌گردد. پیش از انجام تزریق، ناحیه مدنظر استریل و عاری از هر نوع آلودگی خواهد گشت.
 • ایجاد بی‌حسی به کمک کرم‌ها و یا ژل‌های مخصوص برای تجربه شیرین و بدور از رنجش تزریق مواد بوتاکس، از مهم‌ترین اقدامات این مرحله محسوب می‌گردد. حال زمان آن است تا، پزشک به کمک سوزن‌هایی البته ظریف، مادۀ مدنظر را به ناحیه هدف تزریق نمایند.
 • چنانچه این روند در مسیر صحیحی پیشروی نماید، در پاسخ به این ابهام که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ جواب منفی و قاطعانه‌ای خواهیم داد.

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

حال که اطلاعاتتان در این باب که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ تکامل یافت، باید بدانید که؛ مراقبت‌های به جا و توام با حساسیت بعد از انجام بوتاکس، تحقق هر احتمال منفی را به صفر خواهد رساند. برجسته‌ترین اعمال برای همسو کردن نتايج تزریق بوتاکس با مواردی مثبت به شرح زیر می‌باشند:

 • یکی از برجسته‌ ترین مواردی که در این میان باید در قالب یک هشدار جدی از آن نام ببریم، عدم لمس ناحیه تزریق می‌باشد. شما تا گذشت یک بعد زمانی یک روزه اجازه ماساژ این قسمت برای جلوگیری از حرکت ماده تزریق گشته به نواحی اطراف را نخواهید داشت.
 • مورد دیگر به سبب بروز کاهش هر نوع عارضه احتمالی و تکامل سخنانمان در باب اینکه تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ باید به جدیت از شما درخواست نماییم که، از انجام هر نوع فعالیت سنگینی، بعد از تزریق بوتاکس خودداری نمایید.
 • مصرف الکل بعد از تزریق بوتاکس می‌تواند خطرآفرین باشد
 • در صورتی که با نگاه در آینه متوجه کبودی در ناحیه تحت درمان گشتید، از آرنیکا یا ویتامین K کمک بگیرید.
 • عدم مجوز استفاده از هر گونه لایه بردار پوست

افراد ممنوع برای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ و چه افراد بیشتر از سایرین در معرض تهدید چنین شرایطی قرار دارند؟

مانند هر پروسه زیبایی_درمانی دیگری، برخی از افراد، کاندیدای مناسب برای دریافت بوتاکس در ناحیه پیشانی محسوب نمی‌گردند‌. چنانچه شما نیز در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرید، از دریافت بوتاکس برای هموار ساختن چین و چروک‌های ناحیه پیشانی خودداری فرمایید:

 • اشخاصی که سال‌هاست با آسیب‌‌های قلبی و عروقی دست و پنجه نرم می‌کنند
 • آن دسته از افرادی که پیش از دریافت مواد بوتاکس، یکی واکسن‌ها برا مقابله با بیماری‌‌های مختلف را دریافت نموده‌‌اند
 • اشخاصی که در دوره سنی کمتر ۱۸سال یا با‌لاتر از ۸۰ سال به سر می‌برند
 • خانم‌های شیرده و باردار
 • افرادی که با امراض عفونی و التهابی در این ناحیه مواجه گشته‌اند
 • افرادی درگیر با اختلال حاد در سیستم عصبی و عضلانی
 • افراد درگیر با عارضه انعقاد خون
 • بیماران مصرف کننده داروهای روان ‌کننده خون
 • افراد مبتلا به عفونت حاد

کلام پایانی

این مبحث را با این عنوان که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟ آغاز نمودیم. تا هر ابهام تیره و تاری در این حوزه را رفع و پاسخگو باشیم. البته‌که رفع و یا پنهان ساختن علائم کهولت سن و تجربه مجدد شادابی و جوانی پوست از رویاهای صادق هر فرد محسوب می‌گردد. اما زمانی می‌توان در پاسخ به این سوال که تزریق بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

دلیل واضحی نشمرد، که این پروسه زیبایی_درمانی به کمک دستان پرتوان پزشک متخصص و موادی اورجینال و البته تجهیزاتی بروز انجام پذیرد. البته‌که نمیتوان از نقش برجسته‌ی مراقبت‌های تمام و کمالتان بعد از دریافت مواد بوتاکس و به حداقل رساندن عوارض احتمالی آن، غافل گشت.

درسا کلینیک مفتخر است که به پاس همراهی و رضایت‌ شما زیباجویان گرامی، همچون سابق نیز سبب نقش بستن لبخند رضایت بر روی لبهایتان گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

دریافت مواد در جاهای تزریق بوتاکس در صورت وجود روندی صحیح، می‌تواند در قالب مقرون‌به‌ صرفه‌ ترین و همینطور کم عارضه‌ترین شیوه برای رفع و

مشاهده »
مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید که مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟ از این رویه درمانی برای سامان دادن به اهداف خاصی به

مشاهده »
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می ‌شود، روشی درمانی برای جوانسازی پوست است که با ایجاد ریز ترین سوراخ

مشاهده »