خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید !

چکیده محتوا

جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید !

محبوبیت لیزر موهای زائد روز به روز در حال افزایش است . این فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و ادعاهای زیادی وجود دارد که لیزر موهای زائد در همه انواع پوست بدون عوارض جانبی است . اما در واقع جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، چیست ؟

شما با مطالعه این متن درمی یابید که عوارض جانبی پس از لیزر و سیستم های نوری برای حذف موهای زائد کدام است .

بیشتر بخوانید: آموزش تزریق فیلر

لیزر موهای زائد

این تکنیک یک درمان زیبایی است که طی آن موهای زائد توسط نور پالسی شدید حذف می شوند . این نور به حرارت تبدیل می گردد و به واسطه تخریب فولیکول های مو ، رشد مو را متوقف می نماید . قسمت های مختلف بدن می تواند تحت درمان لیزر موهای زائد قرار گیرند . این نواحی شامل :

 • صورت
 • زیر بغل
 • سینه
 • پشت
 • دست ها
 • پاها
 • بکینی

انجام لیزر موهای زائد

برای انجام لیزر ، حتما قبل از مراجعه به کلینیک موهای خود را با ژیلت بتراشید . در هنگام لیزر باید حتما جهت جلوگیری از جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، بر روی چشمانتان ، از عینک محافظ چشم استفاده نمایید .

همچنین می توانید برای کاهش درد ، قبل از انجام لیزر از کرم های بی حسی بر ناحیه تحت درمان استفاده نمایید ، به علاوه برخی از دستگاه های جدید لیزر ، مجهز به خنک کننده سطح پوست هستند که میزان درد حین عمل کاهش یابد .

در هنگام انجام لیزر ، ارائه دهنده دستگاهی را بر روی سطح پوست شما قرار می هد و لیزر را فعال می نماید ، بسیاری از بیماران این درمان را مشابه برخورد نوار لاستیکی بر روی بدن توصیف می نمایند .

جلسه درمان لیزر بر اساس وسعت منطقع درمان بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد و تعداد جلسات بستگی به نوع پوست و مو و ناحیه تحت درمان دارد .

انجام لیزر موهای زائد

پس از درمان

در ارتباط با پس از درمان لیزر و جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، می توانید برای کاهش درد ، التهاب و قرمزی از بسته های یخ استفاده نمایید .

همچنین باید توجه داشته باشید که پوست شما پس از لیزر موهای زائد ، حساس به اشعه و نور آفتاب خواهد شد و در هنگام خروج از منزل حتما باید با استفاده از کرم های ضد آفتاب و دارای SPF مناسب از پوست خود محافظت نمایید .

آنچه باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید

قبل از انجام لیزر یک سری نکات وجود داشته ، که به شرح زیر است ؛

 1. عوارض لیزر موهای زائد : اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید بهتر است تمام جوانب این تکنیک را در نظر بگیرید و جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید را دریابید .

در کنار مزایای زیاد حذف موهای زاید با لیزر ، شما می توانید با جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد روبه رو شوید ، البته میزان بروز عوارض جانبی به تخصص و مهارت ارائه دهنده شما و همچنین تجهیزاتی که به کار می گیرند دارد ، به طوری که هر چقدر دستگاه مورد استفاده برای لیزر جدیدتر و به روز تر باشد عوارض ناشی از آن نیز کمتر خواهد بود .

 1. موارد منع مصرف : در ارتباط با جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، باید گفت این روش برای زنان حامله و افرادی که پوست خاص و تحریک شده دارند مناسب نیست ، چرا که عوارض ناشی از لیزر موی زاید در این افراد اثرات جبران ناپذیری به همراه دارد .
 2. ایمنی : به طور کلی ، لیزر موهای زاید ایمن و بی خطر است . اما این تکنیک می تواند در صورت ناشی بود تکنسینی که آن را انجام می دهد عوارض جانبی ایجاد نماید .

البته در راستای جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، می توان گفت ، ناراحتی هایی مانند درد جزئی ، قرمزی و التهاب پوست ممکن است برای هر کسی ایجاد شود که در مدت زمان کوتاه برطرف خواهد شد .

 1. میزان تخصص و مهارت ارائه دهنده لیزر : قبل از انتخاب کلینیک برای لیزر ، حتما از میزان تجربه و مهارت و صلاحیت ارائه دهنده رمان لیزر اطمینان حاصل نمایید . برای این کار میزان استانداردهای کلینیک مورد نظر و میزان آموزش و تخصص کادر درمان و به روز بودن تجهیزات آن ها را بررسی نمایید .

لذا جهت آگاهی از جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، می توانیم بگوییم ، از مراجعه به کلینیک هایی که بدون در نظر گرفتن استاندارها و با هزینه بسیار پایین عمل لیزر را انجام می دهند خودداری نمایید ، چرا که این کار منجر به بروز عوارض جدی لیزر موی زائد خواهد شد .

 1. متعهد بودن به انجام لیزر در زمان های مناسب : جهت انجام درمان مناسب و کامل ، باید در زمان تعیین شده توسط ارائه دهنده ، تمامی جلسات درمان را به طور منظم انجام دهید .

تعداد دفعات این جلسات بر اساس نوع مو و پوست شما و نحوه پاسخ دهی بدنتان به درمان تعیین می شود و در هر فرد متفاوت است ، ولی به طور میانگین ۷ جلسه درمان با فاصله یک ماه برای درمان توصیه می گردد .

 1. تاثیر نوع پوست بر نتایج لیزر : شاید برای شما جالب باشد که در ار تباط با جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، رنگ پوست از اهمیت بالایی برخوردار است و بر کسب نتایج و میزان موفقیت درمان لیزر اثرگذار است .

درمان لیزر موهای زائد بر روی پوست های تیره و یا موهای بور یا سفید موفقیت آمیز نیست . هرچه تضاد بین پوست و مو بیشتر باشد ( پوست روشن و موی تیره ) نتایج حاصل از لیزر ایده آل تر است .

اگر پوست خود را به تازگی برنزه کرده اید ، عوارض جانبی لیزر مو زاید افزایش خواهد یافت و نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد ، لذا اجازه دهید چند ماه بگذرد و سپس درمان لیزر موی زاید را انجام دهید .

 

آنچه باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید

عوارض لیزر موهای زائد چیست ؟

جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، شامل موارد زیر است :

 • التهاب و سرخی پوست
 • تحریک ، خارش و سوزش پوست
 • آکنه
 • عفونت
 • تغییرات در رنگ پوست
 • جای زخم
 • جای سوختگی ناسب از گرمای لیزر
 • کبودی
 • پوسته پوسته شدن
 • حساس شدن پوست
 • تیرگی یا روشن شدن پوست
 • عوارض لیزر موهای زائد چیست ؟

علت عوارض لیزر موهای زائد

لیزر یک پرتو نور شدید و بسیار جهت دار تولید می کند. جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید ، ماهیت حرارتی لیزر است ، جایی که پروتئین های بافت به دلیل افزایش دما به دنبال جذب انرژی لیزر دناتوره می شوند .

بدن انسان در برابر خروجی لیزرهای خاص آسیب پذیر است و تحت شرایط خاصی قرار گرفتن در معرض آن می تواند به چشم و پوست آسیب برساند . تحقیقات مربوط به آستانه آسیب چشم و پوست به منظور درک خطرات بیولوژیکی اشعه لیزر انجام شده است .

امروزه به طور گسترده پذیرفته شده است که چشم انسان تقریباً همیشه بیشتر از پوست انسان در معرض آسیب است . به همین جهت همیشه در هنگام عمل لیزر موهای زاید ، از محافظ های چشمی استفاده می گردد .

کلام پایانی

در انتهای مطلب جدی ترین عوارض لیزر موهای زائد که باید بدانید خاطر نشان می کنیم ، بروز کلی عوارض جانبی پس از حذف موهای زائد با لیزر های رایج کم می باشد و عواقب دائمی بسیار نادری دارد . بروز بیشتر تغییرات رنگدانه ای با لیزرهای با طول موج کوتاه تر (تا ۱۹٪) به ویژه در انواع پوست های تیره تر دیده می شود .

اما به طور کلی عوارض جانبی این روش شامل سرخی ، التهاب و کبودی پوست ، روشن یا تیرگی پوست ، سوختگی ناشی از لیزر ، پوسته پوسته شدن ، عفونت ، خارش و سوزش و آکنه می باشد . اگر لیزر موهای زائد انجام داده اید و از نتایج راضی نیستید یا عوارض جانبی دارید که شما را آزار می دهد، با پزشک خود در کلینیکی که تحت درمان قرار گرفته اید صحبت کنید ، در نظر داشته باشید ، که درسا کلینیک بهترین مرکز می باشد .

بیشتر بخوانید: آیا تزریق اسکالپترا برای بزرگ کردن باسن موثر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »