خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

درمان ریزش مو با مزوتراپی

چکیده محتوا

درمان ریزش مو با مزوتراپی

درمان ریزش مو با مزوتراپی یک روش مدرن ، ایمن و جدید است . در این روش به وسیله تزریق نوعی مایع به پوست کف سر و لایه هیدرو درم پوست ، می توان بر فولیکول مو اثر گذاشت . نتیجه این امر تحریک فولیکول مو جهت رشد و ورود به چرخه رشد می باشد .

تاثیر مزوتراپی مو بر روی رشد مو و همچنین ، کاهش ریزش مو امری تائید و ثابت شده است . به همین دلیل افراد بی شماری جهت درمان به وسیله این متد زیبایی روی آورده اند . از این رو ، بر آن شدیم تا ، در این مطلب به معرفی این روش زیبایی مو بپردازیم .

بیشتر بخوانید: تاثیر مزوتراپی در درمان ریزش مو

مزوتراپی مو چه متدی می باشد ؟

 

درمان ریزش مو با مزوتراپی ایمن به شمار می‌ رود . در این روش پزشک متخصص نوعی مایع را ، به پوست کف سر تزریق و به وسیله سرنگ های مخصوصی می‌ نمایند . این مواد شامل آنزیم‌ ها ، عصاره‌ های گیاهی ، مواد مغذی ، اسیدهای آمینه و نوعی پروتئین می‌ باشد .

به منظور انجام مزوتراپی مو ، پزشک متخصص مواد مغذی را ، به وسیله نوعی سرنگ مختص این کار ، به لایه میانی پوست سر فرد بیمار تزریق می کند . ممکن است فرد در لحظه مقداری احساس ناراحتی و یا سوزش نماید . اما ، پس از آن پزشک اقدام به تجویز دارو و مسکن جهت رفع این حالت می نماید .

کلیه ویتامین ها و مواد تغذیه کننده مو به وسیله سرنگ های با ضخامت ٢ آلی ۴ میلی متر به لایه میانی پوست سر و یا در واقع ریشه مو تزریق می شود . درمان ریزش مو با مزوتراپی منجر به تحریک بافت های زیرین پوست و فولیکول مو می شود . در نهایت فرد شاهد رشد موهای جدید خواهد بود .

مزوتراپی مو چه متدی می باشد ؟

 

در مزوتراپی مو چه موادی به پوست سر تزریق می شود ؟

 

پزشک متخصص جهت درمان ریزش مو با مزوتراپی ، موادی را ، به لایه میانی پوست سر فرد تزریق می کند . این مواد در واقع نوعی مایع است و متشکل از چندین ماده متفاوت می باشد . فیناستراید ، سیلیسیم آلی ، دوتاستراید ، بیوتین ، پی آره پی ، ویتامین ها ، مواد معدنی از جمله مواد تشکیل دهنده مایع مزوتراپی هستند .

از طرفی دیگر یکی از دلایل درمان ریزش مو با مزوتراپی ، وجود ماینوکسیدل در مایع مزوتراپی است . ترکیباتی مانند ماینوکسیدل و ترکیب آن با سایر مواد آلی و ویتامین ها سبب تحریک رشد فولیکول مو ، افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به بافت پوست سر می گردد .

 

موارد کاربرد مزوتراپی چیست ؟

 

موارد کاربرد این روش درمانی ، محدود به درمان ریزش مو با مزوتراپی نمی باشد . بلکه از این متد نوین برای درمان موارد دیگری نیز استفاده می کنند . البته ذکر یک نکته جالب در این جا بدون لطف نمی باشد ، در زمان های قدیم و در ابتدای کشف این روش ، از مزوتراپی برای درمان درد استفاده می شد .

موارد به کار گیری مزوتراپی در صنعت زیبایی متفاوت است . این موارد وابسته به نوع کاربرد و مواد استفاده شده در مزوتراپی متغیر هستند . مزو به معنی لایه میانی پوست است . تراپی نیز ، به معنی درمان تفسیر می شود . مزوتراپی در درمان برخی از مشکلات مانند مشکلات ذیل کاربرد دارد ؛

 

 • درمان ریزش مو با مزوتراپی و تحریک رشد مو
 • درمان سلولیت پا و ران
 • درمان لکه های پوست و صورت
 • جوانسازی پوست
 • کانتور کردن فک و گونه
 • درمان چربی پلک
 • کاهش چربی بدن و کمک به لاغری
 • برطرف کردن و درمان جای جوش و زخم

بیشتر بخوانید: بهترین سن برای تزریق بوتاکس و ژل چه سنی است ؟

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی به شمار می روند ؟

همانگونه که ، قبلاً نیز ذکر شد موارد کاربرد این روش زیبایی محدود به درمان ریزش مو با مزوتراپی نیست . از این روش برای درمان سایر مشکلات مربوط به پوست نیز استفاده می کنند . مزوتراپی عوارض جدی و خطرناکی ندارد . با این وجود ، در ابتدا پزشک متخصص مناسب بودن کاندیدا را ، کنترل می کند .

موارد کاربرد و استفاده مزوتراپی متنوع بوده و هر کدام کاندیداهای مختص به خود را ، دارا می باشند . در صورت داشتن هر یک از حالت های زیر ، فرد یک کاندیدای مناسب برای انجام عمل مزوتراپی به شمار می رود و می تواند با این متد درمانی ، مشکل خود را ، حل کند ؛

 

 • کاهش سرعت رشد مو : رشد مو در اثر گذشت زمان و یا افزایش سن به کمترین حالت خود می‌رسد . این مشکل را ، می‌ توان با انجام مزوتراپی درمان نمود .
 • درمان مشکل تلوژن افلوویوم : این مشکل برای زمانی به وجود می‌آید که ، مو وارد چرخه رشد نشود . از مشکلات بعد از بارداری می‌ توان به مشکل تلوژن افلوویوم اشاره نمود . این مشکل را ، نیز می توان با انجام مزوتراپی درمان کرد .
 • مشکلات مرتبط با ساقه مو : علاوه بر درمان ریزش مو با مزوتراپی ، از این روش درمانی برای رفع مشکلات مربوط به ساقه مو نیز ، استفاده می شود .
 • درمان آلوپسی : از بهترین روش های درمانی برای رفع مشکل آلوپسی ، مزوتراپی است . به وسیله مزوتراپی می توان مشکل آلوپسی را ، در بانوان و آقایان بهبود بخشید .

 

موارد منع انجام عمل مزوتراپی کدام است ؟

 

هرچند تاثیر درمان ریزش مو با مزوتراپی در اکثر افراد تائید شده است ولی ، همه افراد قادر به استفاده از این روش درمانی نمی باشند . انجام عمل مزوتراپی یک روش کاملا ایمن است . با این حال ، بهتر است در صورت داشتن برخی از مشکلات و یا بیماری های مانند حالت های زیر ، از انجام مزوتراپی خودداری شود ؛

 

 • مشکلات ژنتیکی : مشکلات مو ناشی از زمینه های ارثی یا ژنتیکی ، با انجام مزوتراپی به نتیجه دلخواه نمی رسند .
 • دوران بارداری و شیردهی : انجام مزوتراپی در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود و در صورت انجام نتیجه کامل و مطلوب دریافت نخواهد شد .
 • مصرف داروهای خاص : در صورت مصرف داروهای مانند داروی انعقاد خون از انجام مزوتراپی خودداری کنید .
 • بیماری های خاص : درمان ریزش مو با مزوتراپی ، در صورت داشتن بیماری های مانند دیابت ، فشار خون و یا هموفیلی ممنوع است .
 • داشتن آلرژی به داروی خاص : برای افرادی که ، به برخی از داروها حساسیت و یا آلرژی دارند انجام مزوتراپی تاثیر گذار نیست و به هیچ وجه توصیه نمی شود .
 • محدودیت سنی : برای بانوان بالای ۶٠ سال و همچنین ، آقایان بالای ۴٠ سال با مشکل طاسی آندروژنی ، انجام مزوتراپی ثمربخش نمی باشد .

موارد منع انجام عمل مزوتراپی کدام است ؟

 

مزایای روش مزوتراپی مو چیست ؟

 

انجام عمل مزوتراپی برای افراد واجد شرایط مزایای بسیاری به همراه دارد . علاوه بر ، درمان ریزش مو با مزوتراپی می توان رشد فولیکول مو را ، تحریک کرد . بهبود خون رسانی ، اکسیژن رسانی و بهبود یافت زیرین پوست سر همگی از مزیت های این روش درمانی به شمار می روند .

پس از انجام مزوتراپی ، فرد نیاز به مراقبت خاص و ویژه ای نخواهد داشت . این روش نسبت به سایر روش های تهاجمی از قیمت و هزینه بسیار مقرون به صرفه ای برخوردار است . در ضمن ، مزوتراپی دوران نقاهت نیاز نداشته و فرد می تواند به راحتی به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد .

 

کلام پایانی

 

درمان ریزش مو با مزوتراپی از متدهای مدرن و به روز علم پزشکی به شمار می رود . انجام این عمل زیبایی در کلیه کلینیک ها صورت می گیرد . به یاد داشته باشید ، مهارت پزشک متخصص در این زمینه ، به کاهش شدت و مقدار عوارض مزوتراپی کمک شایانی می کند .

به همین دلیل مراجعه به کلینیک های مجهز و پیشرفته مانند کلینیک درسا جهت انجام مزوتراپی ، توصیه می شود . این کلینیک از پزشکان با سابقه و متخصص در زمینه انجام مزوتراپی برخوردار است . لازم به ذکر است که ، کلینیک درسا یکی از بهترین کلینیک های مجهز و پیشرفته انجام کلیه عمل های زیبایی در پایتخت می باشد .

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »