خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت

چکیده محتوا

درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت

درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت از دغدغه های اصلی زیبا جویانی است ، که این روش زیبایی را برای جوانسازی پوست صورت خود بر می گریزند . لیفت صورت از عمل های زیبایی تهاجمی است ، که روند بهبودی جای زخم و درمان آن نیاز به مراقبت بسیار دارد . در این مقاله در مورد تمام نکات مراقبتی پس از انجام لیفت صورت ، صحبت خواهیم کرد ‌.

بهبود جای زخم بعد از لیفت صورت

درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت نسبتا سریع است و اغلب در صورتی که مراقبت های توصیه شده انجام شود ، به خوبی پیش می ‌رود ؛ زیرا بخیه ایجاد شده در این جراحی زیبایی بسیار ظریف است .

با این حال ، حداقل سه تا چهار روز پس از عمل تورم زیادی در صورت و نواحی که لیفت در آن انجام شده و حتی گاهی اوقات کبودی های زیر پوستی ( در ناحیه جورد نظر ) ، ایجاد می شود . بابت تورم و کبودی هیچ نگرانی نداشته باشید ؛ زیرا بخشی از عوارض بدون خطر این عمل زیبایی است . تورم و کبودی بعد از عمل معمولاً طی ۷ تا ۱۰ روز پس از عمل کاهش می یابد .

برخی از بیماران نیز پس از عمل زیبایی لیفت صورت ، به تب مبتلا می شوند ، که ایم مورد نیز جای نگرانی ندارد و یک واکنش طبیعی بدن است . برای بهبود جای زخم لیفت صورت و کم نمودن عوارض آن استراحت مطلق برای بیمار ضروری است ، ترجیحا بیماران از کمپرس سرد بر روی نواحی کبود و متورم ، استفاده کنند .

 

خوابیدن پس از لیفت صورت

نحوه خوابیدن نیز نقش زیادی در روند بهبود اسکار پس از لیفت دارد . پس از انجام این عمل زیبایی بر روی کمر بخوابید ، تا تورم از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل و روی صورت فشاری ایجاد نشود . حداقل یک هفته پس از لیفت صورت باید به کمر بخوابید و در خواب غلت نزنید .

به طور کلی جای زخم بنا گوش بعد از یک هفته کم رنگ می شود و با کرم های آرایشی نیز قابل پوشاندن و محو شدن است . جای زخم پشت سر دیر تر بهبود می یابد ، اما چون در زیر موها پنهان می شود ، قابل رویت نیست .

برای اینکه روند درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت زمان طبیعی خودش را طی کند ، حتما تمام توصیه های مراقبتی پس از این عمل زیبایی را رعایت و در صورت مشاهده هر گونه عارضه ای با پزشک خود مشورت نمایید .

 

خوابیدن پس از لیفت صورت

استحمام پس از لیفت صورت

همانگونه که در بالا اشاره نمودیم ، روند درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت یکی از دغدغه های مراجعه کنندگان است . اگر چند راهکار مراقبتی را پس از این عمل به کار ببرید ، این عمل بهترین نتیجه و کم ترین عارضه را برای فرد خواهد داشت .

پس از لیفت صورت به مدت سه تا چهار روز ، محل مورد نظر با پانسمان پوشیده می شود ، پس از طی این چند روز ، می توان بانداژ را برداشت و موها را شستشو نمود . سپس ، پس از طی دو تا سه روز متوالی باید موها را با شامپو ضد عفونی کننده مخصوص ، شستشو نمود .

بخوانید: آموزش تزریق فیلر در تهران

مراقبت از جای زخم لیفت صورت

محل برش برای انجام لیفت صورت ، بسیار گسترده است ، به نحوی که از بنا گوش تا پشت سر امتداد دارد ، از این رو درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت ، نیاز با توجه و مراقبت زیادی دارد .

تقریباً ده تا چهارده روز بعد از عمل ، بخیه ها ( در اطراف لوب ) برداشته می شود و ما بقی بخیه ها در پشت سر و زیر موها ، جذب پوست می شوند ، تا زمان بهبودی زخم ها و برداشتن بخیه ها باید با طور مطلق استراحت نمود و در حد امکان از تکان دادن سر و گردن خودداری نمایید .

حداقل سه تا چهار هفته پس از عمل ، جای زخم نباید در معرض نور خورشید قرار گیرد ‌. ترجیحا لیفت صورت را در اواسط پاییز، زمستان یا اوایل بهار انجام دهید ؛ زیرا نور خورشید در این ایام از سال ضعیف تر از ما بقی سال است .

برای اینکه روند درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت به مشکل بر نخورد ، حتما از کرم ضد آفتاب با SPF 50 و بالاتر استفاده کنید ، کرم های ضد آفتاب کمتر از این ضریب به هیچ عنوان توصیه نمی شود و اثر محافظتی ندارد .

مراقبت از جای زخم لیفت صورت

ورزش پس از لیفت صورت

اگر به طور حرفه ای ورزش می کنید ، حتما با پزشک خود در مورد میزان فشاری که ورزش بر جای زخم شما وارد می کند ، صحبت کنید . تاثیر ورزش در روند درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت به نوع ورزش و میزان فعالیت شما بستگی دارد .

به طور کلی برای سه تا چهار هفته پس از این عمل از فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید . پس از طی این دوره زمانی می توانید به فعالیت های ورزشی خود در هر سطحی ادامه دهید .

استفاده از مواد آرایشی پس از لیفت صورت

بنا بر توصیه پزشکان زیبایی برای تسریع درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت ، حدود یک هفته پس از برداشتن بخیه‌ها از اعمال هر گونه مواد آرایشی خودداری کنید و ترجیحا چهار تا شش هفته پس از برداشتن بخیه ها ، از لوازم حاوی مواد شیمیایی و رنگدانه خودداری نمایید .‌

در نهایت بازه زمانی بهبودی پس از لیفت صورت بسیار فردی است ، به وضعیت پوست و میزان مراقبت او پس از عمل بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد .

استفاده از مواد آرایشی پس از لیفت صورت
در پایان

مقاله درمان و بهبود جای زخم لیفت صورت ، توسط متخصصین مرکز زیبایی درسا کلینیک نگاشته شده است . مرکز زیبایی درسا کلینیک از پزشکان حرفه ای ، مجرب ، سر شناس و حاذق برای انجام تمام خدمات زیبایی پوست و مو مانند تزریق بوتاکس ، تزریق مزوتراپی ، لیفت صورت ، تزریق فیلر ، فیشیال پوست و … بهره می گیرد ‌.

اگر مایل به انجام خدمات زیبایی مختلف در این مرکز هستید ، به سایت درسا کلینیک مراجعه نمایید تا کارشناسان ما تمام راهنمایی های لازم را به شما دهند .

بخوانید: آموزش تزریق بوتاکس صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »