خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

درمان گودی زیر چشم

چکیده محتوا

درمان گودی زیر چشم

شاید شما هم نیز این روزها به سبب تغییر حالت چشمانتان، به سبب بروز گودی و کبودی در اطراف آن و تاثیر منفی‌اش بر زیبایی چهرتان، دائما در پی یافتن شیوه‌ای کارآمد به سبب درمان گودی زیر چشم باشید. بی‌شک وابسته به پیشنهادات متعددی که در این حوزه با هدف رفع چنین شرایطی به شما شده است، اطلاعات اندکی در اختیار دارید.

اما نمی‌تواند انگشت انتخاب خود را روی یکی از این روش‌ها گذاشته و با اطمینان چشمان و چهره خود را بدان بسپارید. بی‌شک تعداد کثیری از افراد هستند که به سبب پدیدار گشتن گودی در پایین چشمان خود و احاطه آن به واسطه حلقه‌های تیره رنجیده خاطر هستند.

البته که نمیتوان با نگاه به هر شخص در باب علت بروز چنین شرایطی به قطعیت نظر داد اما، گاهی گودی زیر چشم می‌تواند نتیجه شب ‌بیداری، استرس زیاد، عوامل ژنیتیکی و … باشد که به شدت بر کاهش اعتماد بنفس ما موثر واقع می‌گردد.

اما جای خرسندیست چراکه؛ قرار است در طی این مبحث با راهکارهای متعدد و بی‌نظیر به سبب درمان گودی زیر چشم آشناییت یابیم و یک‌بار برای همیشه به اضطراب شما در این باب خاتمه بدهیم.

دلایل گودی و سیاهی دور چشم از نظر پزشکی

توجه داشته باشید که در حوزه درمان گودی زیر چشم اختلاف نظر جدی و عمیقی میان علم پزشکی و طب سنتی حاکم نیست. با تکیه‌ بر نظرات ارائه شده از سوی متخصصین این حوزه ریشه بروز این مورد را می‌توان در موارد زیرین جستجو نمود:

  • داشتن حساسیت غذایی به ویژه به محصولات لبنی مختلف
  • دست و پنجه نرم کردن با اختلالات کلیوی
  • مالش غیر نرمال و بیش از حد چشم‌ها
  • کاستن میزان چربی که موظف به محافظت از چشم به ویژه در دوران کهن سالیست
  • دست و پنجه نرم کردن با آسیب‌ها و مشکلات قلبی عروقی
  • دچار شدن به خستگی مزمن
  • بروز آسیب از طریق اشعه نور خورشید به سلامت پوست
  • مصرف الکل و همینطور مواد مخدر
  • نداشتن خواب کافی

بهترین روش درمان گودی زیر چشم

در این قسمت قرار است با انواع شیوه‌های نتیجه‌بخش و آزمایش شده به سبب درمان کبودی و گودی زیر چشم آشناییت یابیم. در پایان شما می‌توانید وابسته با شرایطی که دارا هستید و دریافت مشاوره حضوری از یک کلینیک مجرب و متخصص در این حوزه، بهترین راه برای بهبود و رفع گودی زیر چشم را برگزینید:

کرم های موضعی

یکی شیوه‌های مرسوم درمان گودی زیر چشم در دنیای پزشکی کرم درمانی می‌باشد. ناگفته نماند که متخصصین این حوزه با اطمینان از نتایج کرم درمانی سخن به میام می‌آورند که در قالب تکامل بخشیدن به شیوه دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

وابسته به تحقیقاتی که در این حوزه صورت پذیرفته، مطلوب است تا تمام افرادی که از مرز ۳۰ سالگی عبور نموده‌اند، در طول روز حداقل یکبار از محصولات درمانگر سیاهی و گودی زیر چشم در قالب پماد و یا کرم و متناسب با پوست خود کمک بگیرند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تزریق فیلر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

تزریق فیلر

فیلر یا ژل، به عنوان دومین راه حل کارآمد به سبب درمان گودی زیر چشم نوعی ترکیب صنعتی محسوب می‌گردد که به واسطه انجام تزریق از ناحیه زیر پوست توانایی جایگزین گشتن بافت همبند و کلاژن پوست را داراست. بدین ترتیب به شکل معجزه‌آسایی متوجه مستحکم‌تر گشتن پوستمان خواهیم گشت.

چنانچه فیلر‌های حاوی هیالورونیک اسید در این روند مورد استفاده قرار گیرند، و با مقدار موجود از همین ماده در بدن به صورت طبیعی ادغام گردد، در نهایت به رفع گودی و کبودی زیر چشم اطلاق خواهد گشت.

تزریق فیلر

تزریق چربی

ترانسفر از سایر شیوه‌های کارآمد به سبب درمان گودی زیر چشم در حوزه پزشکی‌ محسوب می‌گردد. منظور از ترانسفر اشاره به نوعی چربی است که در طی ارائه آن به بدن، ابتدا متخصص، اقدام به استخراج چربی بدن شما نموده و پس از خالص‌سازی، به مرور و به واسطه سوزن ظریف تزریق به زیر پوست چشم شما نفوذ می‌کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که میزان ماندگاری چربی در رده بسیار بالاتری در قیاس با ژل قرار می‌گیرد و ممکن نیست به بروز آلرژی در مرز نگران‌ کننده‌ای، منتهی گردد. چراکه؛ این چربی از بدن خود فرد استخراج گشته و سیستم ایمنی بدن در کوتاه‌ترین بعد زمانی ممکن با آن سازگار پیدا می‌کند.

روش prp

در این قسمت با هدف معرفی راه‌حلی کارآمد به سبب درمان گودی زیر چشم و حاله‌های کبود اطراف آن، به روش تزریق prp اشاره خواهیم نمود‌‌. در طی این شیوه میزان اندکی خون از شما دریافت و سپس پلاکت‌ های از آن استخراج خواهند گشت. مدت کوتاهی به پلاکت‌ها استراحت داده خواهد شد تا به خوبی رشد کنند و برای تزریق آماده گردند.

رادیوفرکانسی

در روند درمان گودی زیر چشم رادیوفرکانسی یک وسیله‌ پزشکی تأیید شده والبته شیوه‌ای غیرتهاجمی محسوب می‌گردد. رادیو فرکوئنسی این خاصیت را داراست تا تمامی کلاژن‌های موجود در لایه‌های زیرین پوست را گرم نماید. با پیشروی این شیوه درمانی، ساختار‌های صاحب عمق در پوست، در بعد زمانی کوتاهی موجب مستحکم‌تر گشتن بافت پوست می‌گردد.

از طرف دیگر انرژی گرمایی با تحریک پروسه تولید کلاژن سبب کاهش علائم کهن‌سالی و هر چه جوان‌تر گشتن پوست پوشش دهنده این ناحیه می‌شود. بدین ترتیب به مرور با گذشت زمان، پوست این قسمت از صورت سفت‌تر و جوان‌تر خواهد شد و مضاعف برا بهبود حاله‌ای از کبودی‌ها، به درمان گودی زیر چشم اطلاق می‌گردد.

لیزر

وابسته بدان مورد که انرژی لیزر به واسطه صعودی نمودن رنگدانه‌ها و تلانژکتازی موجب بهبود و رفع بروز تغییر رنگ در ناحیه زیر چشم‌ها و کاستن قرمزی ایجاد شده خواهد گشت.

لیزر قدرت قابل توجهی در تحریک کلاژن موجود در پوست داشته و در نهایت به شکل معجزه‌ آسایی چین و چروک‌های موجود را رفع و صاف و نقش برجسته‌ای را در درمان گودی زیر چشم ایفا خواهد نمود.

لایه برداری شیمیایی

از پیلینگ و لایه برداری شیمیایی به عنوان شیوه بی‌ نظیر دیگری به سبب درمان گودی و تیرگی زیر چشم یاد می‌گردد. وابسته به آنکه پوست نواحی چشم در قیاس با سایر قسمت‌های صورت از ظرافت بیشتری برخوردار است، بکارگیری پیلینگ شیمیایی با قدرت بالا و نفوذ به عمق، توصیه نخواهد گشت.

بهترین گزینه ممکن در این حوزه، استفاده از محصولاتی با قدرت لایه برداری ملایم و روبه پایین است که بدون وارد ساختن آسیب به این ناحیه، سبب رفع سیاهی و همینطور درمان فرو رفتگی زیر چشم گردد.

نانوفت زیر چشم

نانوفت زیر چشم روندی همانند تزریق چربی را طی می‌کند، با این تفاوت که چربی تزریق گشته در ناحیه زیر چشم، در قالب فیلترینگ و به صورت مایع بوده و مملو از سلول‌های دارای فاکتورهای رشد هستند.

بکارگیری این قبیل از فاکتورها سبب صعودی گشتن روند تولید کلاژن و الاستین پوست ناحیه زیر چشم خواهد شد‌ که تأثیر بی‌شائبه‌ای در رفع و درمان گودی زیر چشم دارد.

لفتینگ پوست با جراحی

در آخرین مورد به لیفتینگ پوست به عنوان یک روش تهاجمی اشاره خواهیم داشت‌ که تاثیرات آن در رفع چنین شرایطی گاهاً بدون بازگشت است. در طی این شیوه زیبایی_درمانی پوست اطراف چشم را با تکیه‌ بر لیفتینگ کشیده و موجب بهبود شرایط کیفی پوست در اطراف چشم می‌گردد.

راهکار های درمان خانگی گودی زیر چشم

البته که نمی‌توان درمان گودی زیر چشم را متصل به شیوه‌های حوزه پزشکی‌ اعم از تزریق و جراحی خواند. چراکه، شیوه‌های خانگی نیز خاصیت عجیبی در درمان این عارضه دارند که در خانم‌ها و همینطور آقایان از شرایط یکسانی برخوردار است. در ادامه با دو تکنیک برجسته و موثر در این حیطه آشناییت کامل خواهیم یافت‌:

راهکار های درمان خانگی گودی زیر چشم

·نوشیدن آب کافی

آب در راس مهمترین موادی قرار می‌گیرد که می‌بایست برای حفظ و ارتقا سلامت بدن، به میزان کافی نیاز جسم را پاسخ بدهد. در صورتی که شما طی روز آب کافی بنوشید، این قابلیت را خواهید یافت که شاهد بهبود باشید

· خواب منظم و کافی

بدون شک چشم‌های فرو رفته به شما هشدار خواهد داد که خواب کافی و باکیفیتی را تجربه ننموده‌اید. یک انسان در طی روز میانگین بین ۶ تا ۹ ساعت به خواب سالم نیاز دارد که میزانش در نوزادان و افراد مسن با اندکی تفاوت همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

دریافت مواد در جاهای تزریق بوتاکس در صورت وجود روندی صحیح، می‌تواند در قالب مقرون‌به‌ صرفه‌ ترین و همینطور کم عارضه‌ترین شیوه برای رفع و

مشاهده »
مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید که مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟ از این رویه درمانی برای سامان دادن به اهداف خاصی به

مشاهده »
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می ‌شود، روشی درمانی برای جوانسازی پوست است که با ایجاد ریز ترین سوراخ

مشاهده »