روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی از آن جهت حائز اهمیت است که برای بسیاری از افراد داشتن موهای پرپشت و ضخیم به دغدغه تبدیل شده است.

اگر شما نیز موهای نازک و کم حجمی دارید و به دنبال درمان آن می باشید، این مقاله به شما راهکارهای مناسبی در زمینه طب سنتی ارائه می دهد، با ما همراه باشید.

نازک شدن مو

در ابتدای موضوع روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، به بررسی مشکل نازکی مو می پردازیم. مشکل نازکی مو می تواند شروع ریزش مو نیز باشد، که برای درمان اولین مرحله تشخیص صحیح علت آن می باشد. برای علت یابی این مشکل از روی ظاهر موها نمی توان آن را تشخیص داد و نیاز به بررسی علت از طریق آزمایشات مختلفی چون آزمایشات هورمونی است.

به طور کلی می توان گفت، تحت تاثیر افزایش سن و ژنتیک افراد، موها ضخامت خود را از دست می دهند و کم پشت به نظر می رسند. البته این موضوع ممکن است نشان دهنده عدم سلامت عمومی فرد نباشد ولی حفظ موهای ضخیم و پر پشت به افزایش حس اعتماد به نفس افراد کمک می نماید.

اطلاع از روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، می تواند به شما برای بازیابی زیبایی مو و ظاهرتان بدون استفاده از مواد شیمیایی و درمان های گران قیمت کمک کننده باشد.

اما پیش از درمان، بهتر است با علت های نازک شدن مو آشنا شوید.

نازک شدن مو

علل نازک شدن مو

عللی مختلفی برای این مشکل وجود دارد، که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در ارتباط با روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، باید گفت، که در میان این علل، تغذیه و کمبود مواد معدنی و ویتامین ها عللی هستند که در طب سنتی به آن ها اشاره می شود و روش های درمانی برای آن وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: آموزش تزریق بوتاکس صورت

درمان نازکی مو در طب سنتی

در طب سنتی درمان بسیاری از بیماری ها با درمان سرد مزاجی و گرم مزاجی همراه است. این درمان به این صورت است که:

درمان نازکی مو در طب سنتی

سایر درمان های مناسب نازک شدن مو در طب سنتی

روش های ساده ای وجود دارند که شما با انجام آن ها می توانید این مشکل خود را برطرف نمایید. سایر روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی شامل موارد زیر است:

افزایش جریان خون می تواند مواد مغذی بیشتری را به پوست سر شما برساند و همین امر می تواند منجر به تقویت و ضخیم شدن موهایتان گردد.

علاوه بر ماساژ پوست سر در حین شستشو، می توانید با استفاده از روغن های گیاهی داغ نیز این عمل را انجام دهید. با این کار می توانید، علاوه بر افزایش جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی و مواد غذایی مناسب، از خواص روغن گیاهی نیز استفاده نمایید

همچنین روغن هایی چون روغن بادام، نارگیل و زیتون نیز برای ضخیم شدن مو پیشنهاد می شوند، برای استفاده از روغن های گیاهی جهت به کار گیری روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، بهتر است موها را در شب و قبل از خواب، با روغن ماساژ داده و سپس توسط حوله آن ها را بپوشانید و استراحت کنید و صبح موها را بشوئید.

برای جبران این حالت می توان از ماسک موهای طبیعی استفاده نمود، تا هم موها را خوش حالت کرده و هم موجب درمان و تقویت موهای نازک گردد.

در بیان روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، می توان به ماسک موهای طبیعی چون ماسک آلوئه ورا، ماسک شیر نارگیل، ماسک نخم مرغ و موز، ماسک آووکادو و غیره اشاره نمود.

در ادامه مطلب روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، خاطر نشان می کنیم که، برای استفاده از این ترکیبات باید در نظر داشته باشید که پس از آنکه ۱۵ دقیقه این ترکیبات بر روی سرتان قرار گرفت می توانید آن ها را آبکشی نمایید.

از گل سر شوی نباید برای زمان طولانی بر روی سر استفاده شود و در هنگام آبکشی نباید موها را بکشید. همچنین زمانی که از این ترکیبات طبیعی برای شستشو استفاده می کنید، دیگر از شامپو و ترکیبات شیمیایی استفاده ننمایید.

پیشگیری از نازک شدن موها

نکته مورد توجه در موضوع روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی، روش های پیشگیری از نازک شدن موها می باشد و شما با رعایت کردن این موارد می توانید از نازک شدن موهای خود جلوگیری نمایید. در ادامه به بیان آن ها می پردازیم:

 

پیشگیری از نازک شدن موها

کلام پایانی

با افزایش سن و دلایل مختلف دیگر ممکن است با نازک شدن موها روبه رو شوید. در این مقاله روش های درمان نازک شدن مو در طب سنتی بیان گردید و شما را با روش های مختلفی چون ماساژ پوست سر، روغن تراپی، استفاده از ماسک موهای طبیعی و مناسب، استفاده از شوینده های طبیعی مناسب آشنا ساختیم.

در صورت داشتن سوالات بیشتر به وب سایت تخصصی کلینیک درسا مراجعه و پاسخ خود را دریابید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *