ابروها مثل تاج چشم ما هستند. آنها نقش مهمی در جلوگیری از چکیدن عرق به چشم ما دارند. علاوه بر این، آنها همچنین از برآمدگی های استخوانی بالای چشم محافظت می کنند و نقش مهمی در حالات چهره دارند. ما در اینجا برای داشتن ابروهای پرپشت، ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه را به شما پیشنهاد می دهیم.

علت نازک شدن ابروها چیست؟

ممکن است برای اطلاع از ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه، بخواهید بدانید چگونه ابروهای پرپشت داشته باشید زیرا به طور طبیعی ابروهای نازکی دارید، آنها را بیش از حد برداشته اید یا با ریزش موهای ابرو مواجه هستید. اصطلاحی که برای از دست دادن ابروها استفاده می شود ماداروزیس است.

ماداروز می تواند نشانه بسیاری از شرایط پزشکی باشد. علل زیر می تواند منجر به ماداروز (از دست دادن ابرو) شود.

علت نازک شدن ابروها چیست؟

علائم ابروهای نازک

در ادامه موضوع ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه، به بررسی علائم ابروهای نازک می پردازیم. همانطور که در بالا ذکر شد، نازک شدن ابروها می تواند نشانه ای از بیماری های زمینه ای مختلف باشد، یا می توانید به طور طبیعی ابروهای نازک داشته باشید.

ممکن است متوجه کاهش ضخامت موهای ابرو یا افزایش ریزش موهای ابرو شوید، این موضوع به خصوص در قسمت جانبی (دور از وسط) ابرو قابل توجه است.

علاوه بر این، ممکن است با علائم دیگری در بدن مانند ریزش موی سر، بثورات یا خشکی پوست و غیره همراه باشد. آنها با هم می توانند شرایط خاصی را نشان دهند. بنابراین، شما باید علائم دیگر را یادداشت کنید و پزشک خود را در مورد آنها مطلع کنید تا در صورت وجود به تشخیص بیماری کمک کند.

درمان خانگی ابروهای ضخیم

اگر نمی دانید چگونه ابروهای پرپشت داشته باشید، در اینجا ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه وجود دارد. اینها روش‌ های طبیعی هستند که ممکن است به شما کمک کنند ابرو های پر پشت ‌تری داشته باشید. آنها را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما مناسب تر است.

·         روغن نارگیل

روغن نارگیل ممکن است به رشد مو و سالم ماندن کمک کند. همچنین برای رشد مجدد مو مفید است. ممکن است یکی از بهترین مواد مغذی طبیعی برای مو باشد. برای این کار روغن را به صورت دایره ای بر روی ابرهایتان ماساژ دهید.

مقاله پیشنهادی: آموزش تزریق بوتاکس صورت

·         روغن زیتون

بر اساس مطالعات، استفاده از روغن زیتون می تواند رشد مو را تحریک کند. بنابراین، نشان می دهد که روغن زیتون یک عامل بالقوه برای رشد مو است.

یکی دیگر از ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه این است که، یک سواب پنبه بردارید و آن را در روغن زیتون آغشته کنید. با استفاده از این سواب، ابرو را با آن بمالید. اگر این روال را با جدیت دنبال کنید، ممکن است بتوانید تفاوت قابل توجهی را در ابروهای خود مشاهده کنید.

·         روغن نعناع فلفلی

در مطالعات حیوانی، مشخص شد که روغن نعناع با بهبود گردش خون در فولیکول‌ های مو باعث رشد مو می‌شود. این پتانسیل را دارد که به عنوان یک عامل پیشگیری از ریزش مو و همچنین یک عامل درمانی مورد استفاده قرار گیرد. برای اثبات کارایی آن نیاز به مطالعات بیشتر انسانی وجود دارد، اما به عنوان یک درمان خانگی برای رشد مو مورد استفاده قرار می گیرد.

می‌توانید برای انجام ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه، با استفاده از چند قطره روغن نعناع در یک سواب پنبه‌ای، از آن به‌عنوان درمانی برای داشتن ابروهای پرپشت استفاده کنید و آن را با حرکات دایره‌ای روی ابروهای خود ماساژ دهید. انجام آن در طول شب و شستن آن در روز بعد ممکن است اثرات مفید قابل مشاهده ای را نشان دهد.

روغن نعناع فلفلی

·         آلوئه ورا

در بررسی ها مشخص شده است که آلوئه ورا به رشد مو کمک می کند و دارای اثرات تقویت کننده مو و فولیکول است. به دلیل اثرات درمانی آن برای اهداف متعددی استفاده می شود و برای پرپشت شدن ابروها ارزشمند است.

از دیگر روش های ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه استفاده از ژل آلوئه ورا است. این ژل را با مقدار کمی روغن نارگیل مخلوط کرده و به ابروهای خود بمالید تا جذب شود. می توانید مدتی آن را بگذارید و سپس آن را بشویید. انجام منظم آن ممکن است به رشد ابروهای پرتر کمک کند.

ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه

·         روغن رزماری

اسانس رزماری برای تقویت رشد مو با ارزش است. هنگامی که رزماری به صورت خارجی استفاده می شود، ممکن است فولیکول های مو را تحریک کند. برای داشتن ابروهای متراکم استفاده از رزماری از ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه می باشد.

·         روغن اسطوخودوس

مطالعات حیوانی نشان داد که روغن اسطوخودوس باعث رشد مو می شود. برای اطمینان از اثرات روغن اسطوخودوس روی انسان، نیاز به مطالعات بیشتری بر روی انسان وجود دارد.

با این حال، روغن اسطوخودوس به عنوان ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه، ارزشمند است. می‌توانید از روغن اسطوخودوس برای کمک به داشتن موهای ضخیم‌تر و تیره‌تر استفاده کنید.

ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه

·         پیاز

پیاز باعث رشد مو می شود. حاوی بسیاری از مواد معدنی (عمدتا آهن) است که با تامین اکسیژن به فولیکول ها به رشد مو کمک می کند. به عنوان دارویی برای داشتن ابروهای پرپشت تر، می توانید آب پیاز را با عسل مخلوط کرده و روی ناحیه ابرو بمالید.

کلام پایانی

ممکن است ابروهای شما دقیقاً آنطور که می خواهید رشد نکنند و این باعث می شود که فکر کنید چگونه ابروهای خود را پرپشت تر کنید؟ ممکن است متوجه کاهش ضخامت، نازک شدن یا ریزش موهای ابرو شوید. این ممکن است به دلیل چند بیماری مانند اختلالات هورمونی و غیره باشد، یا ممکن است به طور طبیعی ابروهای نازکی داشته باشید.

با این وجود، ساده ترین راههای تقویت ابرو در خانه برای داشتن ابروهای ضخیم وجود دارد که می ‌توانید آن‌ ها را امتحان کنید. شما می توانید با مراحعه به وب سایت تخصصی کلینیک درسا اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمائید، ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *