خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟

چکیده محتوا

سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟

آیا می دانید، که سرم چیست؟ یا اینکه تفاوتش با کرم در چه مواردی خلاصه می شود. اصلاً در کنار مواد آرایشی دیگر قابل استفاده خواهد بود! در واقع سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ اینها برخی از مهم ترین سوالاتی بوده که شما از ما پرسیده و به دنبال پاسخ‌ شان هستید! مطلب نگارش شده توسط درسا کلینیک را مطالعه کنید، تا به جواب پرسش های خود برسید.

البته شما عزیزان در صورت وجود سوالاتی بیشتر می توانید، با ما تماس حاصل فرمایید. قطعاً متخصصان ما به خوبی راهنمای شما بوده و در صورت وجود ابهام آنها را برطرف می کنند.

سرم پوست چیست؟

پیش از صحبت در ارتباط با اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ بهتر است، در رابطه با چیستی آن صحبت کنیم. به عبارتی سرم پوست مایعی بوده که کاربردش در درخشان شدن پوست خلاصه می شود. حال تفاوت موجود میان سرم و کرم در این می باشد، که سرم سریع تر و با عمقی بیشتر در پوست شما جذب خواهد شد. بلی دقیقاً درست است، به همان سرعت عمل هم تحریک عملکرد سلول های بدن شما را به همراه دارد.

اینکه چه زمانی از آن استفاده کنید! باید بگوییم؛ قبل خواب و پیش از استفاده‌تان از کرم شب. زمانی که شما در خوابی عمیق به سر می برید، سرم پوست زمان کافی برای بازسازی عملکرد سلول های بدن‌تان را خواهد داشت. مطمئن باشید، که به این هنگام ها هم تأثیرش دوبرابر خواهد بود.

سرم پوست چیست؟

از چه سنی سرم بزنیم بهتر است؟

حال شما حدوداً به پاسخ سوال خود یعنی اینکه آیا سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ دست یافتید، درست است؟ بهتر است، به اینکه از چه سنی سرم بزنیم، هم بپردازیم. شما از بیست سالگی امکان استفاده از چنین محصولاتی را خواهید داشت. محصول نام برده برای کسانی که بنابر آلودگی و یا نور آفتاب پوست صورت یا بدنشان دهیدراته گردیده، مفید اعلام شده است. شما باید در آستانه سی سالگی سرمی را بخرید، که در کنار آب‌ رسانی ضد چروک هم می باشد.

در دهه چهل سالگی باید قابلیت ارتجاعی به پوست تان بخشیده و در پنجاه سالگی هم بتواند، در کنترل چین و چروک ها به سلول‌ های بدن‌تان کمک کند. از سویی دیگر در اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ باید به یک نکته دیگر هم اشاره کنیم. این محصول برای کسانی که دارای پوستی چرب هستند، فواید بیشتری دارد.

 

آیا می توان در کنار سرم از دیگر محصولات آرایشی و بهداشتی هم استفاده کرد؟

برخی از خانم ها چنین تصوراتی دارند، که با استفاده از سرم دیگر نیازی به داشتن ضد آفتاب نخواهند داشت. در حالی که چنین باوری کاملاً اشتباه است. چرا که حتی برخی از مواد موجود داخل سرم ها چون؛ رتینول، ویتامین سی (C) درصد حساسیت‌تان را نسبت به نور مستقیم خورشید افزایش می دهد.

پس حتماً به صورت روزانه از ضد آفتاب استفاده نموده و از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت بنمایید. از سویی دیگر در پاسخ به اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ باید بگوییم؛ شاید که بهره گیری به صورت هم‌زمان از چندین محصول مراقبت پوستی دارای مواد فعال قوی چون؛ سرم خطر لایه‌برداری بیش از اندازه و واکنش ناخواسته را به همراه داشته باشد.

به عبارتی اندازه مولکولی کوچک ترکیبات سرم بدان ها امکان خواهد داد، در مقایسه با مرطوب کننده هایی غلیظ به اعماق پوست وارد شوند. پس مواد فعال به لایه های عمیق پوست شما رسیده و مطمئن باشید، که بالاترین میزان اثربخشی را به دنبال خواهد داشت.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره فیشیال پوست با کارشناسان ما در ارتباط باشید

چگونه از سرم پوست استفاده بنماییم!

بهترین روش استفاده از سرم ها چنین است، که آن را زیر محصولات سنگین همانند؛ ضد آفتاب یا مرطوب کننده مورد استفاده قرار بدهید. چنانکه شما به دنبال داشتن پوستی صاف و یکدست هستید، از محصولاتی به غیر از ضد آفتاب و پاک کننده استفاده نکنید. برای رسیدن به چنین هدفی است، که به سوال سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ می رسیم. در واقع شما به یک لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز داشته که ضد پیری باشد. پس پوست خود را از لَک، کم آبی و پیری یا خشکی با استفاده از این محصول نجات بدهید.

شما در طول روز یک یا دو بار امکان استفاده از سرم را خواهید داشت. در مرحله پس از پاک کننده و قبل از مرطوب کننده مورد استفاده قرار بدهید. البته اینکه در طول روز چند بار و چه مدّت از سرم بهره گیرید، به هدف‌تان بستگی خواهد داشت. ما در ادامه با بیان برخی از نکات به شما خواهیم گفت؛ چه زمان از محصول نام برده استفاده کنید، بهتر است.

 • به دور از اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ سرم ضد پیری بهترین زمانی که اثر می کنند، در طول شب است. اینگونه بهتر عمل نموده و مدّت بیشتری برای اثربخشی زمان خواهند داشت.
 • سرم روشن کننده بهترین زمانی که اثر خواهند کرد، صبح هاست. انجام این کار باعث می شود، تا پوست‌تان در مقابل آسیب محیطی حفظ شود.
 • چنانکه دارای پوستی خشک هستید، در طول روز دو مرتبه از سرم آبرسان استفاده کنید.
 • محصولات پوستی را باتوجه به غلظت‌ شان مورد استفاده قرار بدهید. صورت خود را شستشوی داده و بعد از سرم بهره گیرید. سپس روی سرم پوستی را به کمک مرطوب کننده پوشش بدهید.

با انواع سرم پوست آشنا بشوید!

حال که شما در ارتباط با اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ آشنا شده اید. بهتر است، درباره انواعی از این محصولات هم کمی اطلاعات کسب کنید. قطعاً اینگونه شما می توانید، بهترین محصول موجود را انتخاب و بهترین ها را تجربه کنید.

به گونه ای کلّی این محصول به چند دسته اصلی قسم بندی خواهد شد. آنها عبارتند از؛

 

با انواع سرم پوست آشنا بشوید!

 • سرم ضد پیری.
 • سرم روشن کننده.
 • سرم آب‌رسان.
 • سرم ضد رادیکال آزاد.
 • سرم مناسب پوست حساس.
 • سرم اصلاح کننده بافت پوست.

در ادامه توضیحی درباره هریک از سرم نام برده خواهیم داشت. البته شما عزیزان به هنگام وجود پرسش هایی بیشتر می توانید، با ما تماس حاصل فرمایید.

سرم ضد پیری

این دست از سرم ها به تولید کلاژن سبب شده و ترمیم پوست را به دنبال خواهد داشت. به دور از اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ آنها دارای موادی چون؛ رتینول و یا باکوچیول می باشند.

سرم روشن کننده

این محصول مملو از آنتی اکسیدان می باشد. این چنین شما به بهبود ظاهر پوست خود دست خواهید یافت، مطمئن باشید! ترکیبات نهفته در این سرم ها از قرار زیر است!

 • لاکتیک اسید.
 • عصاره قارچ.
 • فرولیک اسید.
 • کوجیک اسید.
 • ویتامین سی.
 • گلیکولیک اسید.
 • لیکوریک اسید‌.

اینها اصلی ترین ترکیبات موجود در سرم روش کننده بوده که نام بردیم.

سرم آب‌رسان

این قبیل از محصولات پوستی دارای هیالورونیک اسید می باشند. این ترکیب می تواند، رطوبت را به خود جذب نموده و منجر به شادابی و نشاط پوست می گردد. اکنون که شما می دانید، سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ جالب است، توجه کنید! که هیالورونیک اسید در بدن کودکان شما به مقدار زیادی وجود دارد. آن نیز به کلاژن خواهد چسبید. حال با بیشتر شدن سن و سال کلاژن ها کمتر خواهند شد. در نهایت هیالورونیک اسید چسبیده بدان از میان خواهد رفت.

در نتیجه بهتر است، بگوییم؛ سرم هیالورونیک اسید آب را به سوی لایه سطحی پوست هدایت می کنند. سپس موجب شادابی بیشتر پوست می شوند. از سویی دیگر در رفع خطوط سطحی پوست به شما کمک خواهند کرد. توجه کنید، که برخی سرم آب‌رسان علاوه بر آب‌رسانی دارای ویتامین بی‌‌پنج است، که موجب یکدست‌تر شدن پوست صورت خواهد شد. پس حتماً به این نکته در اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ توجه کنید.

سرم ضد رادیکال آزاد

آنتی اکسیدان می تواند، با رادیکال آزاد آسیب رساننده به پوست مقابله کند. پس چنانکه شما چنین اهدافی را دارید، یک سرم دارای ترکیبات ویتامین سی، ویتامین آ، ویتامین ــی، تهیه بنمایید.

سرم مناسب پوست حساس

حال که شما با اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ آشنا شدید، در ارتباط با محصول مناسب پوست حساس صحبت کنیم. این سرم ها دارای سالیسیلیک اسید می باشند. از سویی دیگر نیاسینامید هم ترکیبی بوده که به عنوان مرطوب کننده محسوب می شود. این ماده همراه با دیگر ترکیبات به کاهش تحریکات پوستی کمک نموده و زیبایی‌ را برای‌تان به ارمغان می آورد‌‌.

سرم مناسب پوست حساس

 سرم اصلاح کننده بافت پوست

در بینابین اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ چنانکه شما به فکر ظاهر و بافت پوست خود هستید، سرم دارای گلیکولیک را انتخاب کنید. آن نیز به لایه های سطحی پوست شما راه یافته و پیوند بین سلولی را دچار اختلال می کند. در نهایت سلول های مرده از بین رفته و شما به پوستی شاداب و جوان دست خواهید یافت.

سخن آخر

همانطور که گفتیم، جواب ما در اینکه سرم پوست بزنیم یا نزنیم؟ بلی است. چرا که این محصول پوستی سبک بوده و بالاترین سطح غلظت مواد موثره را به همراه دارد. آنها به سرعت جذب پوست تان خواهد شد. پس ابتدا صورت خود را شستشوی بدهید. آنها دارای انواعی گوناگون بوده که هریک برای رفع برخی از مشکلات پوستی مناسب خواهد بود.

بعضی از سرم ها زمانی بیشترین تأثیر را خواهد داشت، که در طول روز استفاده بشود. امّا برخی دیگر دقیقاً برعکس این موضوع عمل نموده و بیشترین اثر را در طول شب برجای می گذارند. به هرحال امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در طول این مطلب از درسا کلینیک برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

دریافت مواد در جاهای تزریق بوتاکس در صورت وجود روندی صحیح، می‌تواند در قالب مقرون‌به‌ صرفه‌ ترین و همینطور کم عارضه‌ترین شیوه برای رفع و

مشاهده »
مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید که مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟ از این رویه درمانی برای سامان دادن به اهداف خاصی به

مشاهده »
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می ‌شود، روشی درمانی برای جوانسازی پوست است که با ایجاد ریز ترین سوراخ

مشاهده »