چین و چروک بخش طبیعی پوست است. علت چین و چروک روی قسمتی از پوست که اغلب در معرض نور خورشید، مانند: صورت، گردن، دست‌ها و ساعد ایجاد می‌شود. آلاینده ها و سیگار نیز روند چین چروک را افزایش می دهند.

چه عاملی باعث چین و چروک در پوست می شود؟

  1. سن. با افزایش سن، پوست به طور طبیعی حالت ارتجاعی کمتری پیدا می‌کند و خشک‌ می‌شود و این فرآیند منجر به ایجاد چین و چروک و همچنین باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود.
  2. اشعه ماوراء بنفش (UV): این اشعه نور خورشید و سایر منابع، پوست صورت را دچار چین چروک و پیری زود راس می کنند و پوست قدرت و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.
  3. سیگار و آلودگی: سیگار و آلاینده های هوا روند پیری پوست راتسریع می کنند.
  4. سابقه خانوادگی: ژن شما و نوع پوست شما علل مهمی در چین چروک می باشد.

راه های جلوگیری از چین چروک و افتادن پوست:

چین چروک

راه های درمان چین چروک پوست کدام است؟

فیلر برای از بردن چین چروک:

فیلرهای صورت محصولاتی هستند که به پوست تزریق می شوند و باعث باز شدن چین چروک و پر شدن  پوست میگردد. ممکن است ۱ تا ۳ جلسه طول بکشد تا به نتیجه مورد نظر برسید. پس از حدود شش ماه به تمدید مجدد نیاز است.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تزریق بوتاکس با کارشناسان ما در ارتباط باشید

تزریق بوتاکس

لیفت صورت و گردن:

جراحی و لیفت صورت شامل لیفت کردن پوست و سفت کردن ماهیچه ها و بافت های زیرین است. هدف بهبود ظاهر خط فک، گردن و پایین صورت است. لیفت صورت گردن اغلب به طور همزمان انجام می شود. لیفت صورت گردن نتیجه دائمی ندارد و هر چندسال یک بار باید تمدید شود.

عوارض لیفت صورت و گردن:

عوارض جراحی لیفت صورت و گردن  مانند کبودی و تورم پوست پس از چند هفته کاهش پیدا می کند.

چین چروک

تزریق بوتاکس: چین چروک پویا و ساکن

چین و چروک های پویا:

علت چین و چروک پوست پویا در اثر حرکت ماهیچه ها ایجاد می شوند، مانند چروک هایی که هنگام لبخند زدن، خندیدن و یا انحراف چشم می بینید. چین و چروک های پویا رایج عبارتند از: پنجه کلاغی در اطراف چشم و خطوط روی پیشانی. بوتاکس از اشکال مختلف سم بوتولینوم برای فلج کردن موقت یا شل کردن فعالیت عضلات استفاده می شود و گزینه خوبی برای چین و چروک های پویا است. می تواند چین و چروک ها را صاف کند و ظاهری جوان تر را برای شما به ارمغان بیاورد.

چین و چروک های ساکن:

علت چین و چروک پوست ساکن به دلیل از دست دادن خاصیت ارتجاعی و کلاژن در پوست شما یا آسیب از نور خورشید یا سیگار ایجاد می شوند. پوست شما را نازک‌ تر و خشک‌ تر می‌کند. برخی از پزشکان ممکن است بوتاکس را برای چین و چروک های ساکن توصیه کنند،

اما برای چین چروک ساکن بهتر است، از فیلر ها استفاده کنید که برای چین چروک ناشی از افتاب و دخانیات بهترین گزینه است.

تزریق بوتاکس و فیلر همزمان:

گاهی برای نتیجه گیری بهتر برای از بین بردن چین چروک می توانید، از هر دو روش تزریق بوتاکس و فیلر استفاده کنید که هم صورت را شاداب تر پر نشان می دهد و می توانید و خطوط چین چروک جزئی و عمیق را از بین ببرید.

چین چروک

درمان های طبیعی چین چروک پوست:

انواع شست شو دهنده ها برای مراقبت از پوست و تعویق روند چین چروک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *