خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

عوارض تزریق ژل خط خنده

چکیده محتوا

عوارض تزریق ژل خط خنده

در مقابل آینه ایستاده و لبخند بزنید . در دو طرف لب های شما ، یک خط وجود دارد که به آن خط خنده می گویند . با بیشتر شدن سن و کاهش توان سلول پوستی در تولید کلاژن ، قدرت ترمیم خط خنده کم می شود و این شکاف روز به روز عمیق تر می شود . افرادی که دائماً می خندند و خنده رو هستند در سنین پایین تر این خط را برروی صورت خود مشاهده خواهند کرد . به هر حال هر چین و چروک و خطوطی که در چهره افراد ایجاد می شود ، سن او را بالا خواهد برد . ولی جایی برای نگرانی شما نیست ! در دنیای پزشکی روش های مختلفی در راستای از بین بردن این خط ناخوشایند وجود دارد که به عنوان نمونه می توانیم به تزریق ژل خط خنده اشاره کنیم . ما در این نوشتار از خود تصمیم گرفته ایم علاوه بر توضیحی جامع نسبت به این موضوع، عوارض تزریق ژل خط خنده را بررسی کنیم . بنابراین بهتر است با ما در این مطلب همراه باشید .

مراحل و فرآیند تزریق ژل به خط خنده ؛

به شما دوستان توصیه می کنیم پیش از این که هر نوع عمل زیبایی انجام بدهید ، از شیوه اجرای آن هم اطلاعات کسب کنید . این موضوع حتی از بررسی عوارض تزریق ژل خط خنده نیز مهم تر است .

 • در ابتدا بایستی آزمایشاتی را انجام بدهید و نتیجه تست به واسطه ی متخصص در جلسه مشاوره بررسی بشود . چنانچه که از سلامت عمومی برخوردار می باشید ، می توانید تزریق فیلر خط خنده را انجام بدهید . ولی در صورت ابتلا به بیماری هایی خاص ، وجودِ حساسیت دارویی و یا حساسیت به مواد بی حسی ، حتماً به پزشک معالج خود اطلاع بدهید .
 • گرچه در ژل هایی که جهتِ تزریق استفاده می شوند میزانی ماده بی حسی وجود دارد ، با این حال پزشک به ناحیه خط خنده ، ماده بی حسی تزریق می نماید تا دردی احساس نکنید .
 • تزریق فیلر با سرنگ بسیار ظریف به خط خنده صورت می پذیرد . این فرآیند بسیار حساس است و به دقّت بالایی نیاز خواهد داشت .
 • بعد از آن از کمپرس یخ برروی پوست استفاده خواهد شد تا التهاب و ورم رفع بشود .

 

 

مراحل و فرآیند تزریق ژل به خط خنده ؛

آیا تزریق ژل خنده درد خواهد داشت !

شاید که شما جزئی از افرادی باشید که دوست دارید خط خنده عمیق برروی صورت خود را با تزریق فیلر برطرف بنمایید . ولی می ترسید که عوارض تزریق ژل خط خنده بسیار بوده و در کنار آن درد داشته باشید ! هراس نداشته باشید ، به هنگام تزریق ژل دکتر از مواد بی حسی استفاده خواهد کرد . از این جهت جایی برای نگرانی باقی نخواهد ماند . ممکن است که در حین کار درد بسیار کمی احساس کنید ولی قطعاً قابلیت تحمل خواهد داشت .

مهم ترین عوارض تزریق ژل خط خنده ؛

درست است ، هر نوع عمل زیبایی امکان دارد برخی از عوارض را با خود به همراه داشته باشد . اطلاع از این عوارض منجر می شود که از یک طرف در انتخاب دکتر دقّت نموده و از جانبی دیگر به مراقبت پیش و بعد از تزریق فیلر بیشتر اهمیت بدهید ؛

 • ورم ، التهاب و بروز کبودی پوست در محل تزریق ، موضوعی کاملاً طبیعی می باشد . به عبارتی یک عارضه موقتی می باشد که پس از چند روز برطرف خواهد شد .
 • متأسفانه این روزها در بازار شاهد وجود ژل های تقلبی هستیم که بعضی از کلینیک ها از آن ها بهره می گیرند . این مواد یکی از مهم ترین عوارض تزریق ژل خط خنده بوده و ممکن است موجب آسیب پوستی و حتی عوارض خطرناک شود .
 • شما بایستی به منظور تزریق فیلر خط خنده به سراغ بهترین دکتر تزریق ژل روید . زیرا چنانچه که متخصص ظرافت و مهارت لازم را نداشته باشد ، هنگامی که سرنگ وارد پوست شما می شود ، امکان دارد منجر به پارگی عروق خونی گردد .
 • جهتِ تزریق ژل در هر ناحیه از صورت ، بایستی دوز معینی استفاده کنید . اگر که دوز زیاد به خط خنده تزریق بشود ، قابلیت تولید کلاژن سلول پوستی صدمه دیده و پوست این بخش خشک و پوسته پوسته می شود .
 • استریل نکردن تجهیزات و محیط کار و رعایت ننمودن و عدم مراقبت پس از تزریق فیلر ، منجر به بروز عفونت پوستی خواهد شد .

مراقبت های پیش از فیلر خط خنده ؛

درست است که شیوه ی عملکرد متخصص و نوع ژل مورد استفاده از عوارض تزریق ژل خط خنده می کاهد امّا شما بایستی چند نکته را پیش و بعد از تزریق رعایت بنمایید . این‌ گونه قطعاً به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهید کرد ؛

 • روزی که مایل هستید تزریق فیلر را انجام بدهید به هیچ عنوان آرایش نکنید .
 • در صورتی که عادت به مصرف مشروبات الکلی و دخانیات دارید ، چند روز پیش از تزریق ژل این عادت را ترک نمایید .
 • با آن که پزشک در زمان تزریق از بی حسی استفاده می نماید ولی با این وجود اگر از درد هراس دارید ، می توانید پیش از انجام کار مسکن بخورید .
 • اگر که شما از دارو رقیق کننده و منعقد کننده خون و ویتامین E استفاده می نمایید ، دو هفته پیش از شروع کار ، مصرف را کنار گذارید .

مراقبت های پیش از فیلر خط خنده ؛

مراقبت های پس از تزریق ژل خنده ؛

رعایت نکات ذیل جهتِ مراقبت های پس از تزریق ژل خط خنده بسیار الزامی است و از عوارض تزریق ژل خط خنده می کاهد ؛

 • صورت خود را نخارید و به هیچ عنوان ماساژ ندهید .
 • چنانچه که پس از تزریق فیلر احساس درد داشتید ، می توانید مسکن مصرف کنید .
 • داروهایی که از طرف پزشک تــجویز شده است را به طور کامل مصــرف نمایید .
 • به هیچ وجه نباید به صورت خود فشار وارد کنید‌ ، پس به هنگام خوابیدن جوانب احتیاط را رعایت نمایید .
 • بازهم نباید مدّت زمانی به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید ، چرا که نتیجه کار از بین خواهد رفت .
 • برای مدّت زمانی جهتِ شستشوی صورت خود باید از مواد شوینده مناسب استفاده کنید . این گونه تمامی آلاینده پوستی از بین رفته و دچار عفونت نخواهد شد .
 • در محل خط خنده ، پس از تزریق ژل التهاب و کبودی وجود خواهد داشت . این عوارض تزریق ژل خط خنده موقتی بوده و پس از چند روز از میان خواهد رفت . حال شما می توانید برای برطرف گردیدن این عارضه به زودی زود از کمپرس یخ استفاده کنید .

قیمت تزریق ژل خط خنده ؛

پیش از تزریق فیلر خط خنده لازم است شما با پزشک منتخب خود یک جلسه مشاوره برگزار نمایید تا شرایط و صلاحیت شما جهتِ انجام این کار بررسی بشود . یکی از مسائلی که در این جلسه لازم است مورد بررسی قرار گیرد ، هزینه تزریق ژل خط خنده خواهد بود . قیمت این کار بنابر برند ژل مورد استفاده ، مقدار نیاز بدان ، هزینه پایه کلینیک و حق‌الزحمه متخصص و.‌.‌. محاسبه می گردد . پس ما نمی توانیم با قطعیت در این زمینه اظهار نظر کنیم .

صحبت آخر

قطعاً با مطالعه این مطلب از ما متوجه شده اید که فیلر چیست ! عوارض تزریق ژل خط خنده به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می توان آن را به پایین ترین حد رساند ! قیمت تزریق ژل خط خنده به چه عواملی وابسته است ؟ این ها همه مواردی بودند که مورد بررسی قرار دادیم . البته بهتر است بگوییم که شما عزیزان می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با متخصصان ما در کلینیک درسا تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کاشت مو

مزایا و معایب کاشت مو

در مقاله امروز به بررسی کامل مزایا و معایب کاشت مو می پردازیم. با توجه به اهمیت مو بر زیبایی افراد امروزه بیشتر زنان و

مشاهده »
نخ لیفت جوانسازی

نخ لیفت جوانسازی

نخ لیفت جوانسازی یک روش محبوب است که مورد توجه خیلی ها واقع شده و سرصدای زیادی کرده است این روش ادعا می کند می

مشاهده »