خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

فرق ژل و فیلر خط خنده

چکیده محتوا

فرق ژل و فیلر خط خنده

اگر شما هم جزئی از آن دسته افرادی هستید که تصمیم گرفته اید عیوب خط خنده خود را برطرف کنید ، می توانید با تزریق ژل و فیلر به هدف خود برسید . البته ژل و فیلر خط خنده با یک دیگر تفاوت هایی دارند و هریک به علّت خصوصیات و ویژگی ‌هایی که دارند برای مواقع خاصی مورد استفاده قرار می گیرند . به همین دلیل ما در طول این نوشتار از خود تصمیم گرفته ایم ضمن تعریفی کوتاه از فیلر و ژل ، فرق ژل و فیلر خط خنده را بررسی کنیم . این گونه شما می توانید با توجه به خواسته ای که دارید بهترین انتخاب را داشته باشید .

فیلر چیست ؟

برای آن که متوجه فرق ژل و فیلر خط خنده شوید ، لازم است در ابتدا به بررسی و تحلیل هریک از این موارد بپردازیم ‌ . در ارتباط با تعریف فیلر باید بگوییم که فیلترها در پزشکی زیبایی کارآیی بالایی را دارند و از آن ها در راستای برطرف نمودن نشانه های پیری و جوانسازی چهره بهره گیری می شود . البته از فیلرها در دنیای پزشکی برای تغییر شکل نواحی گوناگون چون خط خنده نیز استفاده می شود .

متخصصین پوست و زیبایی جهتِ تزریق فیلرها از سرنگ مخصوص استفاده می کنند . این قبیل از سرنگ ها دارای سوزن های ظریف و باریک هستند و متخصص فیلر داخل آن‌ ها را به بافت زیر جلدی خط خنده تزریق می نماید . بایستی به این مسئله اشاره کنیم که تزریق فیلر کار سختی نمی باشد و برای انجام آن نیازی به بیهوشی شخص مورد نظر نخواهد بود . البته مهارت و تجربه پزشک برای انجام تزریق فیلر خط خنده بسیار حائز اهمیت است و شما بایستی این کار را به یک متخصص و فردی مجرب بسپارید .

فیلرها دارای انواع متفاوتی می باشند !

نکته دیگری که باید در ارتباط با فیلر خط خنده بدان اشاره کنیم این است که فیلرها دارای انواع متنوعی هستند . پس بایستی با توجه به اهداف شما از فیلر مناسبی استفاده بشود . البته فیلرها به گونه ای کلّی به سه دسته متفاوت قسم بندی می شوند که این دسته دربرگیرنده موارد ذیل است ؛

فیلرها دارای انواع متفاوتی می باشند !

  • فیلر قابل جذب یا بیولوژیکی

این قبیل از فیلر خط خنده دارای اثر موقت است و از آن ها به عنوان پر کننده سطحی استفاده می کنند . این قبیل از فیلرها غالباً به خوبی جذب پوست می شوند و نتیجه مطلوبی را با خود به همراه دارد . بیمار با تزریق فیلر خط خنده از این نوع ، می تواند به فعالیت روزانه خود ادامه بدهد ‌‌. ماندگاری نتیجه تزریق فیلرهای قابل جذب اغلب میان سه ماه الی ده ماه می باشد و طریقه زندگی و عادت هایی که دارید می تواند برروی این مدت ماندگاری اثرگذار باشد ‌.

  • فیلر مصنوعی یا دائمی

فیلر دائمی می تواند عمیق ترین پرکنندگی را داشته باشد . ولی در این بینابین یک نکته بسیار مهم وجود دارد آن هم این است که ؛ این فیلر به هیچ عنوان جذب پوست شما نمی شود و اثرات آن ها برای مدت زمانی طولانی برروی پوست باقی خواهد ماند . پس اگر که شیار چین و چروک شما برروی خط خنده بالا باشد ، متخصص تزریق فیلر خط خنده از این نوع را انتخاب می کند . این گونه نتیجه رضایت بخشی حاصل خواهد شد .

  • فیلر نیمه مصنوعی یا نیمه دائمی

فیلر نیمه دائمی برای از میان بردن چین و چروک عمقی استفاده می شود . پزشک از این نوع فیلر در راستای حجیم سازی لب ها، چانه و گونه استفاده می کند . بهتر است بگوییم که مدت ماندگاری آن هم به مدت زمان سه سال است . البته این مدت ماندگاری ممکن است کمتر و یا بیشتر بشود . نکته دیگری که بایستی در رابطه با این نوع فیلر بیان داریم این می باشد که این فیلرها چون فیلرهای بیولوژیکی جذب پوست خواهند شد . حال روند جذب آن ها کندتر و طولانی تر است .

ژل چیست ؟

تا به این جا به تعریف فیلر و تزریق فیلر خط خنده پرداختیم . ولی برای بررسی تفاوت ژل و فیلر خط خنده لازم است که با تعریف ژل هم آشنا بشوید . به عبارتی باید بگوییم که ژل ها نوعی ماده مصنوعی می باشند که جهت از میان بردن شیارهای عمیق پوستی مورد استفاده واقع می شود . بایستی متذکر بشویم که مصنوعی بودن ژل اصلی ترین و مهم ترین تفاوت ژل و فیلر خط خنده محسوب می شود .

پس هنگامی که متخصص جهتِ برطرف نمودن مشکلات پوستی از ژل بهره می گیرد ، نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن مشخص می گردد . همچنین امکان کم یا زیاد شدن ژل پس از تزریق نیز وجود دارد . پس شما می توانید در صورت عدم رضایت مشکل را به پزشک اطلاع داده تا تغییرات مورد نظر را اعمال کند .

 

ژل چیست ؟

تفاوت ژل و فیلر

هم‌ اکنون شما با تعریف های مربوط به ژل و فیلر آشنا شده اید و می دانید که مصنوعی بودن ژل اصلی‌ ترین تفاوت موجود میان این دو شیوه است . البته فرق ژل و فیلر بیشتر از این مورد می باشد ، به گونه ای که بایستی گفت از فیلر غالباً برای برطرف نمودن شیار نیمه عمیق چون زیر چشم ، اسکار برروی پوست استفاده می نمایند . این در حالی می باشد که ژل برای شیار عمیق مورد استفاده واقع می شود و متخصص می تواند با بهره گیری از آن عیوب و چین و چروک عمیق صورت را برطرف بنماید .

عوارض یکی دیگر از تفاوت ژل و فیلر محسوب می شود . به گونه‌ ای که می توانیم بگوییم فیلرها در مقایسه با ژل از عوارض کمتری برخوردار هستند . البته چنانچه که تزریق ژل و فیلر به واسطه ی یک متخصص باتجربه صورت پذیرد ، احتمال بروز عوارض به حداقل ترین حالت می رسد ‌. در ارتباط با گروه سنی مناسب برای تزریق ژل و فیلر بایستی بگوییم که تفاوت خاصی وجود ندارد . ولی متخصصان توصیه می نمایند که افراد پیش از سن بلوغ چنین تزریقاتی را انجام ندهند . چرا که در سن بلوغ تغییرات گوناگونی برای چهره رخ می دهد و همین مسئله منجر می شود که نتیجه ی تزریق ژل و فیلر مطلوب نشود .

صحبت آخر

همانطور که در طول متن مطالعه نمودید ، در این نوشتار به بررسی فرق ژل و فیلر پرداختیم . ما هرآنچه که لازم بود شما بدانید را بیان داشتیم . ولی اگر که بازهم نمی دانید کدام شیوه جهتِ درمان و زیبایی شما مناسب تر است ، می توانید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین تصمیم برای شما گرفته شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »