لاغری و خوش اندامی با ورزش، راهکاری ایده آل برای رسیدن به هیکلی بی نقص و شاداب است. ورزش سوخت و ساز بدن فرد را در الگویی خاص قرار می دهد. با بهره گیری از این شیوه برتر میزان کالری دریافتی روزانه شما محاسبه می گردد، تا علاوه بر داشتن فعالیت بدنی، نیروی شما برای انجام امور دیگری مثل؛ کتاب خواندن، راندی و کار مهیا گردد.

بی تحرکی عامل اصلی چاقی در جهان شناخته شده است. اگر شما در مسیری برخلاف آن قدم بگذارید، در مدت زمان کوتاهی نتیجه دلخواه تان را از تلاش هایتان می گیرد.

در ادامه مبحث در مورد تاثیرات ورزش بر لاغری و خوش اندامی توضیح می دهیم، با ما همراه شوید.

آیا با ورزش می توان لاغر شد؟

لاغری و خوش اندامی با ورزش میسر می شود. پزشکان تغذیه و کارشناسان تربیت بدنی به افراد تاکید می کنند، تا در کنار تغذیه مناسب حتما ورزش و فعالیت های بدنی داشته باشند.

فعالیت های بدنی هر چند کوتاه بر سلامت شما تاثیر می گذارد. ورزش باعث می شود، که تنها کالری مورد نیاز بدن از خوراکی ها تامین گردد. حذف فعالیت های ورزشی از برنامه های غذایی اشتباه است.

تحرک و فعالیت های بدنی تنها باعث تخلیه انرژی نمی شود، بلکه هورمون هایی مثل؛ آدرنالین در خون به جریان در می آورد. به همین خاطر تعادل در سیستم بدنی افراد ورزشکار بسیار بیشتر از افراد معمولی می باشد.

لاغری و خوش اندامی با ورزش به معنای ورزشکار شدن نیست. ورزشکار بودن و لاغری با ورزش دو معقوله جداگانه است. برای داشتن وزنی ایده آل یا ظاهری خوش فرم، ورزش بهترین انتخاب برای نسل جوان یا حتی میانسالان می باشد.

ورزش ‌های منظم و متعدد اثرات مثبتی بر سلامت عمومی بدن شما دارند و می‌ تواند به افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش سطح انرژی، قدرت عضلات، سرعت متابولیسم و کاهش وزن کمک کند. فعالیت های بدنی، تمامی اعضای بدن فرد را از نوک انگشت گرفته تا سر را درگیر می کند.

ورزش به شما کمک می کند، تا با بازی و موزیک، استایل مد نظر خود رل به دست بیاورید. ورزش‌ های هوازی مانند؛ دو، شنا، پیاده‌ روی سریع و دوچرخه‌ سواری برای لاغری موثر هستند. همچنین، ورزش ‌های مقاومتی مانند؛ بدنسازی و تمرینات وزنه ‌برداری می ‌توانند به افزایش عضلات و سوزاندن چربی‌ ها کمک کنند.

عضلات بدن بیشتر از چربی ‌ها کالری می ‌سوزانند، بنابراین افزایش عضلات می ‌تواند به صورت طبیعی کاهش چربی بدن را تسریع کند. برای رسیدن به لاغری و خوش اندامی با ورزش داشتن یک رژیم غذایی سالم نیز ضروری است.

ترکیب مناسب بین تمرینات ورزشی و رژیم غذایی سالم به شما کمک کند، تا به هدف لاغری خود برسید. قبل از شروع هر برنامه ورزشی یا تغییر در رژیم غذایی، مهم است با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

آیا با ورزش می توان لاغر شد؟

تاثیرات ورزش بر تناسب اندام و لاغری

در این بخش از مقاله لاغری و خوش اندامی با ورزش، درباره تاثیرات ورزش بر لاغری صحبت می کنیم. ورزش، الگویی منظم از چندین حرکت ورزشی است، که سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند.

ورزش تأثیرات بسیار مثبتی بر تناسب اندام و لاغری دارد. با تمرینات ورزشی به سیستم های مختلف بدن از جمله؛ گوارش، قلب و عروق، عصبی و ایمنی و… تغییراتی مطلوب ایجاد کنید. در زیر تأثیرات ورزش بر تناسب اندام و لاغری را بررسی می ‌کنیم؛

این دسته از حرکات ورزشی باعث افزایش قدرت و حجم عضلات می‌ شوند. تمرینات هوازی باعث افزایش استقامت قلب و ریه می‌ کردند. این هر دو عامل به شما کمک می کند، تا تناسب اندام بهتری داشته باشید.

 

تاثیرات ورزش بر تناسب اندام و لاغری

 

ورزش هایی که برای لاغری مناسب است؟

مقاله لاغری و خوش اندامی با ورزش، مطالب آموزنده ای در اختیار شما قرار می دهد. برای لاغری، تمریناتی که به سوزاندن چربی و تقویت عضلات کمک می کنند، گزینه مناسبی هستند. در زیر لیستی از ورزش ‌هایی که برای لاغری مفید است، را ذکر می کنیم؛

لاغری و خوش اندامی با ورزش بازده بالاتری نسبت به رژیم های غذایی دارد. با بهره گیری از تمرینات ورزشی بالا، دیگر لاغری یک آرزو نیست، بلکه حقیقتی دوست داشتنی می باشد.

 

ورزش هایی که برای لاغری مناسب است؟

برای لاغر بودن چه مدت باید ورزش کرد؟

مبحث لاغری و خوش اندامی با ورزش به شما کمک می کند، تا بدون از دست دادن مواد مغذی بدن خود، لاغر شوید. در برنامه های ورزشی برای افراد چاق، تعداد و مدت زمان فعالیت ها به عوامل مختلفی نظیر؛ سطح فعالیت فیزیکی فعلی، هدف، سن و وضعیت سلامتی شما بستگی دارد.

برای دستیابی به لاغری، روزانه حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط یا ۷۵ دقیقه فعالیت بدنی شدید را هدف قرار دهید. در این بخش از مقاله لاغری و خوش اندامی با ورزش چند نکته مهم را برای لاغری و لاغر ماندن توضیح می دهیم؛

نقش دارد. این تمرینات شامل حرکاتی است، که شدت بالا و مدت زمان کوتاهی دارند. (مانند سریع‌ رفتن، دویدن سریع و تمرینات با وزن بدن.)

لاغری و خوش اندامی با ورزش، سخت نیست. این شیوه لاغری نیازمند به خرید وسیله خاصی نیست، شما می توانید این گونه از برنامه های ورزشی را حتی در خانه نیز انجام دهید.

بیشتر بخوانید: لیفت نخ

سخن پایانی

در مقاله فوق لاغری و خوش اندامی با ورزش را توضیح دادیم. لاغری و لاغر ماندن سخت نیست. اگر می خواهید بدون از دست دادن ویتامین یا مشکلات گوارشی به تناسب اندام دلخواه خود برسید، ورزش گزینه مناسبی می باشد.
جهت دریافت مشاوره در زمینه لاغری با ورزش به وب سایت اینترنتی درسا کلینیک مراجعه کنید. کارشناسان ما با در نظر گرفتن BMI شما، برنامه ورزشی تان را طراحی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *