خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟

چکیده محتوا

لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟

لیزر مو های زائد یک راه حل ساده ، راحت و درجه یک بوده ، که در صورت انجام اصولی ، ما را از شر مو های ناخواسته خلاص می کند . پشم ریزون ترین تکنیک در حال حاضر ، لیزر است . لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ یکی از سوالات کاربران در مورد این تکنیک بوده ، که باید از جوانب مختلف بررسی شود . نمی توان جواب بله یا خیر به این سوال داد . در این مقاله یک جواب منطقی و درست به شما خواهیم داد ، پس لطفا با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: آموزش تزریق بوتاکس

آیا لیزر مو های زائد به سن وابسته است ؟

در طی پاسخ به سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ خواهان این بررسی رابطه سن با لیزر می باشیم . باید بگوییم که لیزر مو های زائد به سن وابسته است .

زمانی که لیزر و اشعه های آن بر روی پوست اعمال می شود ، موهای ضخیم تر عملکرد بهتر خواهند داشت و فولیکول آن ها بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد ، تا موهایی که رنگ روشنی دارند و ضخامت آن ها کم است . عواملی مانند ؛ ژنتیک ، جنسیت و سن ضخامت و رنگ موها را تحت تاثیر قرار می دهد .

در افراد جوان تر به دلیل فعالیت بیشتر هورمون های جنسی شاهد موهای ضخیم و کلفت تری می باشیم ، اما با بالا رفتن سن رنگ موها تغییر کرده و از ضخامت آنان کاسته می شود .

قطعاً تاثیرپذیری لیزر در این سنین متفاوت خواهد بود و برای پاسخ به سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ نمی توانیم اینگونه اطلاق کنیم ، که لیزر هیچ ربطی به سن ندارد . نه چنین نیست افراد در بازه زمانی مختلف و سن متفاوت ، زمانی که برای حذف موهای زائد اقدام به لیزر می کنند ، با نتایج متفاوتی مواجه می شوند و لازم بوده تا برنامه شخصی برای ایشان جهت لیزر طراحی شود .

معمولا افراد جوان تر بایستی جلسات بیشتری را برای لیزر خواهند داشت و افراد مسن تر در جلسات کمتری به نتیجه می رسند .

در پاسخ به سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ نمی توانیم هیچ محدودیتی از نظر سنی برای لیزر قائل شویم ، اما می توان اینگونه اطلاق کرد که تاثیرپذیری لیزر بر موهای زائد به سن وابسته است و بدن عملکرد متفاوتی را ارائه خواهد داد .

التهاب ، ورم و سوزش از عوارض لیزر هستند که در بعضی از افراد دیده می شود ، متاسفانه این عوارض به دلیل عدم انجام تست های مربوط به لیزر موهای زائد بوده که اپراتور قبل از پروسه لیزر آن را انجام می دهد . انجام ندادن این تست باعث شده تا اشعه مناسب بدن افراد شناسایی نشود و پس از دریافت و ارسال اشعه های لیزر ، شاهد این عوارض در بدن باشیم .

حال این نکته چه ربطی به سن دارد ، را بررسی می کنیم . افراد جوان تر پوست لطیف تر و ظریف تری دارند ، به همین ترتیب نمی توان اشعه های قوی تری را بر پوست ایشان اعمال نمود . اما در افراد با سن بیشتر ، پوست رطوبت خود را از دست داده و پذیرای اشعه های قوی نیز خواهد بود و عوارض کمتری بر روی آن مشاهده می شود .

برای آنکه بتوانیم به سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ بایستی به این نکته نیز توجه داشته باشیم ، که سن تنها فاکتور نبوده و عواملی مانند ؛ ژنتیک ، رنگ پوست و غیره نیز که جزو ویژگی های شخصی افراد هستند ، نوع اشعه لیزر انتخابی را تحت تاثیر قرار می دهد .

 

آیا لیزر مو های زائد به سن وابسته است ؟

خطرات لیزر در سنین مختلف

برای پاسخ دادن به سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ لازم بوده تا به خطرات لیزر در سنین مختلف نیز اشاره کنیم ، به موارد زیر توجه نمایید ؛

  1. برای کودکان : استفاده از لیزر برای کودکان به هیچ عنوان توصیه نمی شود ، در سنین کودکی سلول های بدن در حال رشد هستند و اعمال اشعه لیزر می تواند خطرات جبران ناپذیر را به دنبال داشته باشد .

علاوه بر آن موهای زائد در کودکان بسیار اندک می باشد ، اما اگر کودکی دارای موی زائد زیادی بود ، نباید برای حذف آن ها به سراغ لیزر بروید .

بهترین راه برای این گونه کودکان استفاده از لوسیون ها و اسپری های شیو است ، بهتر بوده تا اجازه دهید ، کودک روند رشد خود را طی کند و بعد از بلوغ برای حذف موهای زائد اقدام نمایید . پاسخ سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ به هیچ عنوان کودکی نخواهد بود .

  1. برای نوجوانان : معمولاً از سنین ۱۹ سالگی اجازه استفاده از لیزر برای افراد صادر می شود ، از این رو نوجوانانی که ۱۹ سال سن دارند ، برای این فرایند هیچگونه محدودیتی نخواهند داشت . اما توجه داشته باشید که همچنان لطافت و ظرافت در این سنین بیشتر بوده و پوست به سرعت دچار آسیب خواهد شد .

توصیه شده تا حتماً تست آلرژی لیزر انجام شود و اشعه مناسب برای حذف موهای زائد انتخاب گردد ، تا جوانان با هیچ گونه عارضه ای مواجه نشوند و خطری ایشان را تهدید نکند . برای پاسخ به سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ توجه به این نکات اهمیت ویژه ای دارد .

  1. برای بزرگسالان : افراد بزرگسال از ۱۹ سال به بالا به خاطر سن خود هیچ گونه محدودیتی برای انجام لیزر نخواهند داشت ، تنها شرایط افراد است که می تواند لیزر را تحت شعاع قرار دهد ، از این رو لازم بوده تا آزمایش های مختلفی قبل از لیزر انجام شود و بزرگسالان پس از اطمینان از صحت سلامتی خود برای از بین بردن موهای زائد به سراغ لیزر بروند .

در بررسی سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ نمی توان گفت که سن ( ۱۹ سالگی به بعد ) و مقطعی از آن برای لیزر مناسب نیست . اما خطر های موجود در این سنین می تواند هشداری برای انجام و یا عدم انجام لیزر باشد .

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس

زمان مناسب برای انجام لیزر مو های زائد

در ادامه مبحث لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ به جای آنکه سن مناسب را برای لیزر معرفی کنیم ، زمان مناسب را برای انجام لیزر بررسی خواهیم کرد .

شرایط و ویژگی های افراد متفاوت می باشد ، از این رو نمی توانیم بازه سنی خاصی را جهت انجام لیزر موهای زائد معرفی کنیم ، افراد می توانند از سن ۱۹ سالگی به بعد برای حذف موهای زائد اقدام کنند ، اما تاثیرگذاری لیزر بر جسم آنها متفاوت می باشد ، موارد زیر زمان مناسب انجام لیزر را به خوبی بیان می کند ؛

  1. رشد مو های زائد باید به اندازه کافی کامل و پایدار شده باشد . به عبارت دیگر ، مو های زائد باید در دوره ی رشد فعال ( اناژن ) باشند .

این به معنای داشتن مو های به طور منظم بر روی سطح پوست و نمایان بودن آن ها است . برای دستیابی به نتایج بهتر ، بهتر است جلسات بیشتری را طی کنید . این نکته سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ را تحت تاثیر قرار می دهد ، چرا که در سنین مختلف مرحله رشد مو اناژن با تغییراتی مواجه خواهد شد .

  1. شرایط هورمونی مهمی هستند . هنگام انجام لیزر ، بایستی تغییرات هورمونی کمتری در بدن رخ دهد . برای خانم ها ، لیزر مو های زائد در زمانی که در حال پریود هستند ، نباید انجام شود . در مدت پریود ، سطح هورمون ها در بدن تغییر می کند و انجام لیزر سبب ایجاد حساسیت بیشتر شده و خطراتی را به همراه دارد .
  2. اگر به نور شدید حساسیت دارید و پوست شما دچار آسیب می شود ، لیزر برای شما به هیچ عنوان مناسب نبوده و نباید آن را انجام داد . بعضی از افراد در بازه زمانی و سنین مختلف دچار حساسیت به نور می شوند و پس از آن حساسیتشان برطرف می شود و این نکته پاسخ سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ را تحت تاثیر قرار می دهد .

زمان مناسب برای انجام لیزر مو های زائد

کلام آخر

از سن ۱۹ سال به بعد می توانیم ، برای لیزر مو های زائد اقدام نماییم . اما شرایط فیزیکی و جسمی افراد در سنین مختلف ، فرق دارد و لیزر و اثرات آن را تحت تاثیر قرار می دهد .

زمانی لیزر نتیجه خوبی خواهد داشت ، که به فاکتور سن نیز توجه شود و مطابق با شرایط افراد ، لیزر اجرا گردد . با مراجعه به درسا کلینیک بدون هیچ گونه مشکلی قادر به انجام لیزر خواهید بود و تمام اصول و تکنیک ها رعایت می شود و با ارائه مشاوره های تخصص ، کاربران به خوبی پاسخ سوال لیزر مو های زائد در چه سنی مناسب است ؟ را دریافت می کنند .

بیشتر بخوانید: تزریق فیلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »