این روزها اکثر بانوان به دنبالِ راه کاری موثر برای لاغری و کاهش وزن هستند. یکی از راهکارها اسلیو معده است! در این روش ابعاد معدهِ شما به یک چهارم حالتِ اوّلیه کاهش پیدا می کند. اینچنین شما چون روزهای سابق احساسِ گرسنگی و نیاز به غذا ندارید. در این روزها است، که شما به مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده نیاز پیدا می کنید.

در واقع کاهش وزن و ثابت ماندنِ آن زمانی برای شما اتفاق می اُفتد، که به رژیم غذایی خود بعد از عمل توجه داشته باشید. تغذیه شما باید کاملاً اصولی بوده و تحت نظر یک پزشک متخصص برنامه ریزی شود. پس دستیابی به هدف‌تان یعنی کاهش وزن بعد از انجام عمل جراحی نیازمند توجه شما به رژیم غذایی درست است.

بلی ما این مطلب از خود در درسا کلینیک را به همین موضوع اختصاص داده ایم. بنابراین شما می توانید، برای رسیدنِ به پاسخِ سؤالات خود در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

درباره رژیم غذایی بعد از اسلیو معده بیشتر بدانید!

در مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده شما باید میزانِ کالری کمتری دریافت نموده تا به هدفِ خود برسید. پس این مسئله از اهمیت بسیاری برخوردار است، که شما برای رسیدنِ به هدفِ خود بعد از عمل جراحی رژیم غذایی درست و اصولی داشته باشید.

اگر که شما نزد پزشک رفته باشید، قطعاً به شما گفته است؛ غذاهایی چرب و جامد نخورده و سعی کنید، غذاهایی نرم، گرم و مایع نوش جان نمایید. زیرا شما باید به معده خود وقت بدهید، تا خود را بازسازی کند. بنابراین ما در درسا کلینیک به شما خاطر نشان می‌ شویم، تا با رعایت دستورالعمل های پزشکی و مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده به کاهش وزن خود کمک نموده و در این راه بی نتیجه نمانید!

نسبت به رژیم غذایی پیش از عمل بی توجه نباشید!

اکنون شما چاق هستید! به این هنگام کبد شما به دلیل انباشت چربی بزرگ تر از حالت عادی است. از آنجا که کبد انسان در کنار معده وی قرار گرفته است، عمل اسلیو بسیار مشقت بارتر و خطر آفرین خواهد بود. به همین خاطر شما دوستِ عزیز باید قبل از انجام عمل به رژیم غذایی توجه داشته باشید!

پس تنها مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده مهم نیست و شما باید پیش از عمل مواد غذایی بدون پروتئین همراه با سبزیجات و مایعات میل کنید. شاید که انجام این کار برای شما سخت باشد، ولی باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید؛ هرچه که به روزهای پایانی (عمل اسلیو معده) نزدیک تر می شود، باید شما مواد غذایی کم کالری تر نوش جان کنید.

نگران نباشید، دوستانِ عزیز رژیم غذایی درست و اصولی توسطِ پزشک قبل از انجام عمل به شما ارائه می شود. پس شما معمولاً ملزم خواهید بود، دو هفته قبل از انجام عمل جراحی این رژیم را رعایت بنمایید. ما در قسمتِ زیر به مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده خواهیم پرداخت. پس همچنان با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

نسبت به رژیم غذایی پیش از عمل بی توجه نباشید!

آیا درباره رژیم غذایی پس از اسلیو معده چیزی می دانید؟

چنانچه که شما قصد انجامِ اسلیو معده را دارید، باید به عواقب کارِ خود هم فکر کنید! یعنی مراقبت هایی که پیش روی شما است. این گونه با خیالی آسوده لاغر شده و شما به عوارض ناشی از این عمل جراحی سخت دچار نمی شوید. شاید که بپرسید، منظور ما از مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

یعنی آنکه وعده غذایی شما تنظیم شده و مقدار کالری دریافتی محدود بشود، همچنین مواد مغذی به قدر کافی به بدن شما برسد. این برنامه غذایی برعهده پزشک خواهد بود، که برای شما تنظیم بشود. علاوه بر تمامی این موارد رژیم تنظیم شده به حفظ بافت عضلانی بدن‌تان کمک می نماید.

شاید که این کار در ابتدای مسیر برای شما سخت و طاقت فرسا باشد! امّا نگران نباشید، چرا که با گذشت مدّت زمانی کوتاه به این برنامه عادت خواهید کرد. معمولاً بعد از گذشت سه ماه شما می توانید، به رژیم غذایی معمول خودتان باز گردید. ولی می دانید، که هدف از مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود دارد. دوستان رژیم بعد از انجام اسلیو معده برای هریک از شماها خاص بوده و با دیگری متفاوت خواهد بود. این برنامه قطعاً به شما کمک خواهد کرد، تا توانِ خوردنِ غذاهای جامد را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش تزریق بوتاکس

برنامه غذایی هفته اوّل بعد از عمل اسلیو معده

اکنون شما عمل معده را انجام داده اید. در ارتباط با مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده و هفت روز اوّل باید گفت؛ که تنها خوردنِ مایعات برای شما امکان پذیر است. شاید که تصور خوردنِ مایعات برای شما سختی بسیاری داشته باشد. ولی این گونه نیست! زیرا شما تنها یک روز است، که عمل را انجام داده و میل چندانی به خوردن غذا نخواهید داشت.

علاوه بر این ها طی عمل جراحی هورمون مربوط به گرسنگی از بدنِ شما برداشته می شود. به همین خاطر شما به نسبت قبل کمتر احساس گرسنگی خواهید داشت. ما در قسمتِ زیر به مایعات که شما توان خوردنِ آنها را دارید، اشاره می کنیم؛

دوستان شما باید از خوردن برخی از غذاها اجتناب ورزید. این مواد غذایی عبارتند از؛

پس هفت روز اوّل مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده شما باید تا می توانید، آب بنوشید یا مایعات رقیق بخورید.

 

برنامه غذایی هفته اوّل بعد از عمل اسلیو معده

برنامه غذایی هفته دوّم بعد از عمل اسلیو معده

اکنون شما وارد هفته دوّم شده اید. در این روزها شما می توانید، مایعات غلیظ تری را نوش جان کنید. در این دوران شاید که بیمار احساس گرسنگی داشته و پزشک میل غذاهایی چون؛

را به بیمار پیشنهاد کند. البته شما می توانید، با توجه به دستورالعمل پزشک خود و توصیه مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده دیگر مواد غذایی را هم مصرف کنید. ما به این موارد در قسمت زیر اشاره خواهیم کرد!

شما می توانید، با تجویز پزشکِ عزیز میوه های نرم فصل را میل کنید. البته اگر که هوس کرده اید، حتماً آن میوه ها را به خوبی بجوید. چرا که در صورت درسته خوردن قطعاً معده‌‌تان اذیت خواهد شد. ولی هیچ گونه نیازی به پختن میوه ها یا پوست‌ گرفتن آنها نمی باشد.

پس در مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده و هفته دوّم شما می توانید، میوه هایی چون؛ موز، توت فرنگی، طالبی، هندوانه، آلبالو، گیلاس را بخورید. البته اگر که شما میوه هایی سفت چون‌؛ هویج هوس کرده باشید، باید آن را رنده کنید، یا آب هویج بخورید.

بنابراین شما می توانید، در این هفته به جای آب میوه خودِ میوه را بخورید. البته این نکته فقط باید در مصرف میوه ها رعایت بشود. ما در قسمت زیر به برخی از نکات هم اشاره می کنیم، که توجه به آنها ضروری خواهد بود؛

برنامه غذایی هفته دوّم بعد از عمل اسلیو معده

برنامه غذایی هفته سوّم بعد از عمل اسلیو معده

در مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده چنین آمده است، که شما در هفته سوّم اجازه خوردنِ غذاهای پوره شده را دارید. پس در یک دیدگاه کلّی شما امکان خوردنِ غذاهای نرم و مخلوط شده را دارید، مثل؛ لوبیا، ماهی یا پوره سبزیجات و…! ولی شما باید به آرامی غذاها را میل کرده و لقمه های خود را به درستی بجوید.

در کل خوراکی هایی که شما می توانید، در این هفته بخورید؛

در ارتباط با مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده شما باید در این هفته از میل کردنِ برخی از مواد غذایی خودداری کنید. این غذاها عبارتند از؛

در مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده باید خاطر نشان شویم، که شما در این هفته امکانِ خوردن میوه های سفت را بدون رنده کردن یا آبگیری دارید. علاوه بر این ها شما می توانید، در کنار غذای خود از کاهو و سبزیجات هم کمک بگیرید.

برنامه غذایی هفته چهارم بعد از عمل اسلیو معده

در این هفته هم شما باید مواد غذایی مخلوط شده و میکس شده را مصرف کنید. نگران نباشید، چرا که بعد از این دوره شما امکانِ غذا خوردن با سایر اعضای خانواده را پیدا می کنید. دوستان شما نباید یک قاشق پُر از غذا را در دهان خود قرار بدهید و حتماً به خوب جویدن خوراکی ها فکر کنید.

از سویی غذایی که شما نباید در این دوره بخورید و در مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده رعایت کنید، عبارتند از؛

 

برنامه غذایی هفته چهارم بعد از عمل اسلیو معده

سخن آخر

دوستانِ عزیز امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این مطلب از ما درباره مراقبت های رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. ما در این نوشتار از درسا کلینیک به شما گفتیم که در طول چهار هفته باید کدام یک از انواعِ مواد غذایی را مصرف کنید. توجه کنید، که رژیم غذایی اصولی بیش از عمل اهمیت دارد. چرا که با توجه به برنامه درست شما می توانید، به هدف خود دست پیدا کرده و از بروز عوارض جانبی پیش گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *