خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

مزوتراپی مو چیست ؟

چکیده محتوا

مزوتراپی مو چیست ؟

زیبایی همواره از اهمیت ویژه ای در بین افراد و به ویژه بانوان برخوردار بوده است . مو در کنار پوست سالم یکی از اجزای بسیار مهم در زیبایی به شمار می رود . در طی سالیان گذشته ، افراد زیادی به کاشت مو روی آورده اند . دلیل این امر نیز از دست دادن حجم انبوه مو می باشد .با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی ، روش های غیر تهاجمی زیادی نیز کشف شد . یکی از این روش ها مزوتراپی مو می باشد . در صورتی که ، با این روش آشنایی ندارید تا ، انتهای مطلب مزوتراپی مو چیست ؟ با ما باشید .

بیشتر بخوانید: درمان ریزش مو با مزوتراپی

روند مزوتراپی مو چگونه است ؟

 

برای رسیدن به پاسخی بهتر برای سوال مزوتراپی مو چیست ؟ به تشریح روند این امر می پردازیم . فولیکول مو قسمتی از مو می باشد و مسئول سلامت و رشد مو به شمار می رود . در صورت از بین رفتن ، آسیب دیدن و یا ضعف فولیکول مو ، یک فرد با ریزش مو مواجه خواهد شد .

به وسیله مزوتراپی مواد مغذی مانند ویتامین ها ، اسید آمینه ها و سایر مواد مورد نیاز تقویت و رشد مو به لایه زیرین و یا مزودرم پوست تزریق می شود . برای این عمل از طریق نوعی سوزن مخصوص جهت تزریق مواد مغذی به درون پوست سر صورت می گیرد .

اصولا ریزش مو در افراد مختلف به دلایل متفاوتی به وجود می آید . برای درمان ریزش مو باید در وهله اول ، علت پیداش ریزش مو را ، یافت . در ادامه مطلب مزوتراپی مو چیست ؟ به بررسی برخی از انواع ریزش های مو خواهیم پرداخت . با ادامه این مطلب همراه ما باشید .

 

انواع ریزش مو در بانوان و آقایان

 

قبلا نیز ذکر شد ، این بخش از مطلب مزوتراپی مو چیست ؟ به انواع ریزش مو اختصاص داده شده است . ریزش مو در آقایان و بانوان متفاوت است و در برخی موارد انواع ریزش موی مشترک بین هر دو جنس وجود دارد . در ادامه به بیان چند مورد از انواع ریزش مو خواهیم پرداخت ؛

 

 • ریزش موی آندروژنیک : یکی از شایع ترین انواع ریز موی سر ، ریزش موی آندروژنیک است . این نوع ریزش مو در بین بانوان و آقایان مشترک می باشد .
 • تلوژن افولوویوم : در این نوع ریزش ، فولیکول های مو پس از ورود به فاز استراحت از آن خارج نمی شوند . فولیکول های مو پس از ورود به چرخه استراحت باید مجددا وارد مرحله رشد شوند . اما در این نوع ریزش مو فولیکول مو قادر به ورود به چرخه رشد نیستند .
 • آلوپسی آرئاتا : در این نوع ریزش مو ، سلول های بدن به فولیکول مو حمله می کنند و باعث به وجود آمدن ریزش مو می گردند . این نوع ریزش به طور ناگهانی و در سنین مختلف ظاهر می شود .

 

بسته به نوع ریزش مویی که ، فرد را درگیر می کند ، پزشک متخصص روش های درمانی ویژه ای را ، پیشنهاد می کند . مزوتراپی مو یکی از این روش هاست و دارای موارد کاربرد و مزایای متعددی است . در ادامه مطلب مزوتراپی مو چیست ؟ با این مزایا آشنا می شویم .

 

مزایای مزوتراپی مو چیست ؟

 

در ا‌دامه مبحث مزوتراپی مو چیست ؟ به بیان برخی از مزایای این روش درمانی می پردازیم . مزوتراپی مو یک روش غیر تهاجمی به شمار می رود و موی فرد را ، بدون نیاز به جراحی و سایر روش های تهاجمی تقویت می کند . به همین دلیل این روش دارای برتری هایی نسبت به سایر روش هاست ؛

 

 • کمک به کاهش التهاب پوست : به وسیله مزوتراپی مو می توان التهاب کف پوست سر را ، کاهش داد . این التهاب در اثر عوامل مختلفی مانند فولیکولیت و شوره سر ایجاد می شود .
 • بازیابی PH طبیعی پوست : مزوتراپی پوست سر می تواند PH پوست سر را ، متعادل نماید . PH نامتعادل باعث ایجاد مشکلات متعددی برای پوست سر از جمله عفونت شود .
 • تقویت سیستم ایمنی سر : به وسیله مزوتراپی می توان شاهد افزایش رگ زایی در پوست سر بود . این پدیده به معنی پیدایش رگ های خونی جدید در سطح پوست و در نتیجه افزایش ایمنی و جوانی پوست سر می باشد .
 • ایمن و بدون درد : مزوتراپی یک روش ایمن و بدون درد به شمار می رود . فرد در این روش احساس درد و ناراحتی نخواهد داشت .
 • مقرون به صرفه : مزوتراپی در مقایسه با سایر روش های مراقبتی مو از قیمت بسیار منصفانه و مقرون به صرفه ای برخوردار است .

 

ناگفته نماند ، فواید و مزایای مزوتراپی مو بسیار گسترده و بی شمار هستند . در این مطلب به ذکر چند مورد مختصر بسنده شد . در ادامه مبحث مزوتراپی مو چیست ؟ به بیان برخی از کاربردهای این روش خواهیم پرداخت .

 

کاربردهای مزوتراپی چیست ؟

 

در قسمت های قبلی به پاسخ سوال مزوتراپی مو چیست ؟ دست یافتیم . مزوتراپی مو به وسیله تزریق مواد مغذی به درون پوست سر از التهاب پوست سر پیشگیری می کند . کاربردهای متنوع و وسیع مزوتراپی امکن رفع اکثر مشکلات مو را ، فراهم می کنند .

روش مزوتراپی روشی کاملا موثر و ایمن به شمار می رود . پس از تزریق مواد مغذی و ویتامین ها به لایه های زیرین پوست سر ، پس از مدتی فرد شاهد بهبود وضعیت ریزش مو خواهد بود . از جمله موارد کاربرد روش مزوتراپی مو ، می توان به موارد زیر اشاره کرد ؛

 

 • کاهش شکنندگی مو
 • از بین بردن شوره سر
 • کاهش سبوره پوست سر
 • درمان پوست سر خشک و آسیب دیده
 • درمان ریزش موی بیش از حد
 • درمان کاهش حجم مو در یک ناحیه
 • تقویت مو
 • رفع نازکی مو و ریشه
 • کاهش فعالیت غدد چربی
 • بهبودی سریع کف سر
 • افزایش خون رسانی به کف سر
 • افزایش اکسیژن رسانی پوست و کف سر

 

موارد کاربرد مزوتراپی محدود به این موارد ذکر شده نمی باشد . مزوتراپی کاربردهای گسترده و بیشتری دارد . بنا به تشخیص پزشک متخصص از مزوتراپی برای رفع مشکلات مو و پوست سر استفاده می شود . در بخش بعدی از مطلب مزوتراپی مو چیست ؟ به بررسی موارد منع مصرف مزوتراپی خواهیم پرداخت .

 

کاربردهای مزوتراپی چیست ؟

 

 

موارد منع انجام مزوتراپی

 

در این بخش از مبحث مزوتراپی مو چیست ؟ به بررسی موارد منع مصرف و یا انجام مزوتراپی خواهیم پرداخت . مزوتراپی هنگامی که ، ریشه مو بسیار ضعیف و شکننده شده است اما ، در حالت رشد قرار داشته باشد بسیار جوابگو خواهد بود . در برخی موارد فولیکول مو به دلایلی مانند مشکلات ارثی هورمونی از بین می رود .

در این گونه موارد ممکن است فرد نتایج ضعیف تری مشاهده کند . مزوتراپی علیرغم تمام مزایا و فواید ، گاهی اوقات موارد منع انجام دارد . در این حالت پیشنهاد می شود فرد از انجام مزوتراپی خودداری کند . در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم نمود ؛

 

 • بانوان در دوره بارداری
 • بانوان در دوره شیر دهی
 • در صورت داشتن حساسیت به برخی از داروها
 • دوران قاعدگی
 • داشتن اختلالات هورمونی
 • انواع عفونت ها

 

همانگونه که ، در این مطلب تحت عنوان مزوتراپی مو چیست ؟ اشاره شد فواید این روش درمانی بی نظیر و بی شمار هستند . با این وجود در صورت داشتن هر کدام از موارد منع مصرف ، فرد قادر به استفاده از مزوتراپی نخواهد بود .

 

 

موارد منع انجام مزوتراپی

 

کلام آخر

 

مزوتراپی مو چیست ؟ مزوتراپی روشی کم تهاجمی و بدون درد می باشد . از این متد برای افزایش حجم مو و رفع مشکلات مربوط به پوست سر و فولیکول مو استفاده می شود . بهره مندی از فواید مزوتراپی علاوه بر نیاز به استفاده از مواد مرغوب و درجه یک نیازمند فاکتور دیگری می باشد .

با مراجعه به پزشک با مهارت می توان از نتایج عالی مزوتراپی بهره مند گشت . درسا کلینیک با داشتن پزشکان با تجربه و نتایج عالی در مزوتراپی از معتبرترین کلینیک های زیبایی به شمار می رود .

بیشتر بخوانید: لیفت صورت یا بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *