این روزها پوست و مو به علّت نحوه ی تغذیه و مواد خوراکی ، قرار گرفتن افراد در معرض رادیکال مخرب و زیانبار ، افزایش مقدار استرس ، تغییر در جهات گوناگونِ زندگی ، بیش از چندی پیش در معرض صدمه است . بنابراین با وجود این عوامل و با پیشروی علم و سطح رفاه آدمیان ، افراد اهمیت بسیاری را به پوست و موی خود به عنوان دو عنصر مهم در زیبایی چهره می دهند . یکی از به روزترین شیوه های جوانسازی پوست امروزه استفاده از شیوه ی مزونیدلینگ است . این شیوه ترکیبی از دو روش مستقل درمانی میکرونیدلینگ و مزوتراپی می باشد . در روش مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش و لک به هدف تولید کلاژن و الاستین توجه می شود . به گونه ای کلّی هدف از انجام مزونیدلینگ بازگردانی و حفظ زیبایی پوست با حذف نمودن جای جوش ، حذف لکه ها و… است .

تعریفی از مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش !

مزونیدلینگ یکی از شیوه های جوانسازی پوست محسوب می شود که علاوه بر شادابی و طراوت پوست منجر به از بین رفتن جای جوش ها و لک ، یا… می شود . مزونیدلینگ فناوری پیشرفته ای می باشد که با به کارگیری چندین شیوه ی درمانی در یک روش ، برای جوانسازی پوست صورت ، گردن ، مو ، و… بهره گیری می شود . مزونیدلینگ از دو شیوه رایج جوانسازی پوست به اسم های مزوتراپی و میکرونیدلینگ ایجاد شده است . به این معنی که در شیوه مزونیدلینگ داروها و موارد مخصوص سازگار با پوست افراد به واسطه ی سوزن بسیار ریز و ظریف وارد بدن می گردد . به بیانی ساده تر می توان چنین بیان کرد که در این شیوه از کوکتل مزوتراپی از شیوه میکرونیدلینگ بهره گیری می شود . به همین علّت مقدار اثربخشی شیوه مزونیدلینگ به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند .

به دلیل آن که در این شیوه عمق نفوذ سوزن ها با سایر شیوه ها متفاوت می باشد لایه مزودرم پوست به روش بهتری مورد هدف قرار می گیرد . از سویی تحریک کلاژن سازی بیشتر است و نهایتاً بافت های آسیب دیده چون جای جوش بدن بهتر درمان می گردد . به همین دلیل است که از مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش استفاده می کنند .

چگونگی انجام مزونیدلینگ جهت درمان جای لک !

چون شیوه مزوتراپی انجام مزونیدلینگ با میزانی درد همراه خواهد بود . البته که میزان آن در روش مزونیدلینگ بسیار کمتر از روش مزوتراپی خواهد بود . از این جهت برای پیش گیری از درد در این روش از بیحسی موضعی استفاده خواهد شد . آن گاه در این شیوه کوکتل های مخصوص درون یک سیستم سوزنی دیجیتالی واقع شده و درمان جای جوش بدن و… آغاز خواهد شد .

به این مسئله توجه داشته باشید که منظور از سیستم سوزنی دیجیتالی ، سیستمی است که از تعداد بسیاری سوزن ایجاد شده است و عمق نفوذ و مدّت زمان ماندن آن داخل پوست به واسطه ی اپراتور معین خواهد شد . در ضمن به این موضوع توجه داشته باشید که فضاهایی که برای عمل تزریق در داخل ناحیه درم و اپی درم پوست به وجود می آید که آن را میکرو پانچ نام گذاری می نمایند . این فضاها مسیری را جهت ورود و اثر دارو ایجاد می نمایند و تحریک کلاژن پوست به واسطه ی میکرو پانچ ها انجام می شود .

چگونگی انجام مزونیدلینگ جهت درمان جای لک !

 

بعضی از موارد استفاده از مزونیدلینگ ؛

ادله بسیاری در راستای بهره گیری از شیوه ی مزونیدلینگ وجود دارد . ولی به گونه ای عمومی بسیاری از افراد بیشتر بنابر دلایل ذیل از شیوه ی مزونیدلینگ جهت بهبود وضعیت پوست خود بهره می گیرند ؛

به این نکته توجه داشته باشید که در مواردی چون شُل شدگی و افزایش آثار پیری می توان از شیوه هایی چون هایفوتراپی و جوانسازی بهره گرفت . بنابراین انتخاب هریک از این روش ها بنابر ایده آل های فرد و پیشنهاد پزشک معالج خواهد بود .

مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش بدن ؛

مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش بدن یکی از علل عمده و اصلی استفاده از این شیوه در بینابین افراد است . با بهره گیری از مزونیدلینگ علاوه بر از میان بردن جای جوش بدن ، ترمیم و جوانسازی پوست هم انجام خواهد شد . افزون بر موارد نام برده شده در قسمت فوقانی متن در این شیوه منافذ پوست بسته تر شده و نهایتاً جوش های سر سیاه به گونه ای مؤثر درمان خواهد شد .

مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش بدن ؛

مهم ترین مزایای مزونیدلینگ جهت درمان جای لک ؛

مزایای شیوه مزونیدلینگ منجر شده است تا این شیوه درمانی از محبوبیت بسیاری میان افراد که به سلامت پوست و موی خود اهمیت می دهند ، برخوردار بشود . از جمله مهم ترین مزیت های مزونیدلینگ جهت درمان جای لک عبارت است از ؛

به این نکته توجه داشته باشید که در این شیوه به هیچ عنوان امکان ورود آسیب به اعصاب وجود نخواهد داشت . زیرا در این شیوه سوزن ها به لایه ی سطحی پوست نفوذ می نمایند و به اعصاب نمی رسد ، بنابراین در این مورد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد . همچنین جالب است به این مسئله توجه داشته باشید که مزونیدلینگ یکی از شیوه های دائمی جوانسازی پوست است به شرط آن که دستورات پزشک را به خوبی رعایت نمایید . به این نکته توجه داشته باشید که نوع پوست، ژنتیک و ویژگی وراثتی و نیز شدت صدمه پوستی برروی ماندگاری نتایج مزونیدلینگ اثرگذار است .

اشکالات مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش ؛

هر شیوه درمانی در کنار تمامی مزیت هایی که با خود به همراه دارد ، با برخی از معایب هم همراه است . شیوه ی مزونیدلینگ افزون بر مزیت های بسیاری که دارد با عوارض جانبی هم همراه است که شاید بتوان آن ها را از جمله معایب این شیوه به شمار آورد . این معایب در مقایسه با فواید و مزیت های مزونیدلینگ بسیار ناچیز خواهد بود که در ادامه بدان ها اشاره خواهیم کرد ؛

لازم به ذکر است که اگر شما در مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش مراقبت ها و توصیه های پس و پیش از فرآیند درمان را انجام بدهید و به درستی رعایت بنمایید با این عوارض روبه‌رو نخواهید شد .

نکات مراقبتی پیش از انجام مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش ؛

بهتر است قبل از به کارگیری شیوه مزونیدلینگ برای از میان بردن جای جوش ، لک ها و اثرات پیری یا… مواردی را مورد توجه قرار بدهید . ما در ادامه به بعضی از مهم‌ ترین این موارد در قسمت ذیل اشاره خواهیم کرد ؛

توجه داشته باشید که با رعایت موارد یاد شده در قسمت فوقانی با نتایج مطلوب تر و رضایت بخش تری روبه‌رو خواهید شد .

 

نکات مراقبتی پیش از انجام مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش ؛

نکات مراقبتی پس از انجام مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش ؛

برای این که شیوه درمانی مزونیدلینگ بتواند به بهترین حالت ممکن و با کمترین میزان اثرات جانبی ممکن همراه باشد بهتر است بعد از انجام آن به موارد بیان شده توجه بیشتری داشته باشید ؛

صحبت آخر

دوستان عزیز ما در این نوشتار از خود به تجزیه و تحلیل مزونیدلینگ جهت درمان جای جوش پرداختیم . قطعاً شما با این مطلب از ما به دانستنی بسیار دست پیدا کردید . البته می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در کلینیک درسا تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *