خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

میکرودرم ابریژن

چکیده محتوا

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از بهترین شیوه های جوانسازی پوست می باشد که هدف اصلی آن ترمیم و بازسازی پوست نیز از میان بردن پوست های مرده می باشد . با بهره گیری از این شیوه ، می توانید بافت های آسیب دیده ناشی از ؛ نور خورشید ، افزایش سن ، جای جوش و آکنه و… را به آسانی از بین ببرید . میکرودرم برای نخستین بار طی سال ۱۹۹۶ توسط سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریکا تأیید گردید . از آن روزها تا به امروز صدها دستگاه میکرودرم از برندهای گوناگون طراحی و تولید شده است . با توجه به نوع مشکل پوستی و هدف از انجام عمل زیبایی از دستگاه مختلف با روش های متفاوتی بهره گیری می شود . ما در ادامه ی متن به معرفی هریک از آن ها مبادرت می ورزیم .

میکرودرم ابریژن چگونه انجام می شود ؟

میکرودرم ابریژن یکی از بهترین متدهای درمان مشکلات پوستی به شمار می رود که به واسطه ی پزشک در مطب انجام خواهد شد . این روش درمانی غیرتهاجمی است و هیچ نیازی به فرآیند بیهوشی و یا بستری شدن ندارد ‌. برای انجام این روش درمانی به سی دقیقه الی یک ساعت زمان نیاز خواهد بود .

جهت انجام میکرودرم فرد موردنظر برروی صندلی می نشیند و یک ماده مخصوص برروی صورت او اسپری می گردد . البته لازم است پیش از این کار صورت فرد از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک شود . بعد از آن یکی از انواع دستگاه ها ، در جهت های متنوع برروی پوست کشیده می شود . بعد از پایان کار ، چند مرطوب کننده با توصیه پزشک معالج برروی پوست زده می شود .

 • هندپیس نوک الماس ؛

هندپیس نوک الماس در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به خارج نمودن سلول مرده پوست باشد . با بهره گیری از این دستگاه ، سلول های مرده به آرامی از پوست صورت خارج می شود و همزمان توسط دستگاه مکش می گردد .

عمق ورود مکش و خروج سلول مرده پوستی به فشار و مدّت زمانی که دستگاه برروی پوست اعمال می شود ، بستگی دارد . با توجه به دقّت عمل و ظرافت هندپیس نوک الماس از آن در مناطق حساس و ظریف پوستی ، چون نزدیک چشمان استفاده می کنند .

 • میکرودرم کریستالی ؛

میکرودرم کریستالی متداول ترین روش جهت از میان بردن سلول های مرده پوستی است . در این شیوه ، ماده ای کریستالی برروی پوست پاشیده می شود . بعد از آن با استفاده از یک وسیله دستی لایه رویی پوست تراشیده شده و با وجود دستگاه مکش جمع می گردد .

 • هیدرودرم ابریژن ؛

هیدرودرم ابریژن به روزترین شیوه میکرودرم ابریژن به شمار می رود . در این روش به صورت همزمان با جدا نمودن سلول مرده ، مواد مخصوص جهت جوانسازی و ترمیم بافت صدمه دیده وارد پوست خواهد شد . پس مقدار اثربخشی درمان تا چندین برابر افزایش پیدا می کند و بافت پوست بهبود به سزایی می یابد .

انجام میکرودرم ابریژن به چه کسانی پیشنهاد می شود ؟

یکی از حائز اهمیت ترین مزایایی که در ارتباط با این روش می توانیم نام ببریم ، مناسب بودن آن برای هر نوع پوست است . تفاوتی ندارد که شما چند سال دارید ، پوستتان چه رنگی بوده و چرب است یا خشک! قطعاً با بهره گیری از این شیوه می توانید دوباره داشتن پوستی صاف و بی‌چین و چروک را تجربه کنید . به گونه ای کلّی انجام میکرودرم ابریژن به آن دست از افرادی توصیه می شود که با یکی از مشکلات پوستی زیر رو به رو شده اند ؛

 • وجود جوش و آکنه
 • افتادگی و شُل شدن پوست
 • وجود منافذ بزرگ و سر سیاه
 • خطوطی ریز و چین و چروک
 • لکه هایی بزرگ و به رنگ قهوه ای
 • از میان رفتن خواص کشسانی پوست

مهم ترین کاربرد میکرودرم چیست ؟

مهم ترین کاربرد میکرودرم چیست ؟

بیشتر بدانید:دوره آموزش لیزر موهای زائد در مشهد و کرمان

 • از میان بردن لکه های پوستی

لک‌ های پوستی به علّت آفتاب و افزایش سن ، گریبان گیر شما می شود .‌ این لکه ها با گذر روزها و بر اثر مصرف داروهای متنوع ، حاملگی و… بیشتر می شود و گاهی اوقات به وضوح دیده می شود . با بهره گیری از میکرودرم ابریژن ، نه تنها سلول لک پوستی از بین خواهد رفت . بلکه با مصرف ویتامین سی به شفاف تر شدن پوست کمک خواهد شد .

 • از میان بردن منافذ بزرگ و باز پوستی

منافذ باز پوست ، راهی بسیار آسان جهت وارد شدن هر نوع مواد آلوده به پوست و نهایتاً تیره شدن پوست است . این مشکل امکان دارد در زنان و مردان به وفور دیده شود . ولی به دلیل آن که غالباً خانم ها حساسیت بیشتری برروی زیبایی خود نشان می دهند ، انجام میکرودرم به خانم های بالای ۲۷ سال توصیه می شود . بعد میکرودرم ابریژن بافت های پوست ترمیم گردیده و محکم خواهند شد . در نتیجه با گذر روزها این منافذ تنگ تر گردیده سپس بسته می شوند .

 • از میان بردن جوش های سر سیاه

از میکرودرم نه تنها در راستای جوانسازی بلکه برای پاکسازی پوست هم استفاده می کنند . شما می توانید با از بین بردن جوش سر سیاه صورت ، از به وجود آمدن جوش هایی بزرگ تر پیش گیری کنید .

مهم‌ ترین مزایای میکرودرم ابریژن چیست ؟

 • با توجه به تحریک شدن پوست صورت ، مقدار تولید کلاژن افزایش پیدا می کند . بنابراین به مرور زمان مقدار چین و چروک ها کمتر می شود .
 • میکرودرم ابریژن می تواند منافذ باز پوست و سلول های مرده را از میان ببرد . در نتیجه یک لایه پوست جدید و نرم جایگزین آن می نماید .

هزینه میکرودرم چقدر می باشد ؟

میکرودرم جزئی از عمل هایی است که زیبایی می باشد و نه درمانی ! پس بیمه هیچ یک از هزینه مربوط بدان را برعهده خود نمی گیرد و پرداخت تمامی هزینه ها برعهده خود فرد خواهد بود . هزینه انجام این عمل زیبایی به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت . بنابراین تعیین یک بازه قیمتی برای آن غیرممکن است . بعضی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار برروی هزینه میکرودرم ابریژن عبارت است از ؛

 • پزشک معالج
 • مرکز درمانی
 • تعداد جلسات لازم

اگر که شما در رابطه با هزینه میکرودرم ابریژن سؤال دارید ، می توانید با شماره تلفن های موجود در وبسایت کلینیک درسا تماس گرفته و در یک جلسه مشاوره شرکت نمایید ‌‌.

 

 

هزینه میکرودرم چقدر می باشد ؟
بیشتر بدانید: آموزش تزریق فیلر و ژل در کرج 

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن چیست ؟

گرچه که این روش درمان به صورت تهاجمی نیست ، ولی شبیه به بسیاری از عمل های دیگر ، بدون هیچ گونه عارضه هم نیست !

 • کبودی یکی از متداول ترین عوارض این متد درمانی می باشد که به علّت مکش سلول های مرده از روی پوست ایجاد می شود .
 • علاوه بر این ها ، پس از انجام عمل احتمال خشک گردیدن و پوسته پوسته شدن پوست وجود دارد . در چنین مواقعی استفاده از کرم مرطوب کننده پیشنهاد می شود .

مراقبت های پیش از انجام میکرودرم ابریژن ؛

 • با توجه به این مسئله که این شیوه درمانی تهاجمی نبوده و جراحی به شمار نمی رود ، کار بسیاری برای آماده شدن جهت جراحی پیش روی ندارید . تنها کاری که بایستی پیش از میکرودرم ابریژن انجام بدهید این می باشد که در ارتباط با حساسیت های پوستی خود به پزشک بگویید . وی را در جریان هرکاری که برای پوست خود انجام داده اید بگذارید .
 • پیش از انجام میکرودرم حتماً با پزشک معالج خود صحبت نمایید و در ارتباط با نتیجه از او بپرسید . بعضی از افراد به علّت عدم آگاهی لازم ، این شیوه را انتخاب نموده و در پایان از نتیجه حاصله رضایت ندارند . زیرا از همان ابتدا این عمل زیبایی شیوه ی درستی جهت رفع مشکلات پوستی آن ها نبوده است .
 • اغلب چنین توصیه می شود که تا به یک هفته پیش از درمان ، در مقابل آفتاب مستقیم قرار نگیرید . از کرم برنزه کننده اپیلاسیون هم استفاده نکنید . علاوه بر تمامی این ها تا سه روز پیش از آغاز درمان ، از کرم و ماسک لایه بردار استفاده ننمایید . زیرا به احتمال بسیار پوست شما را در برابر درمان حساس تر می نماید .

مراقبت های پس از انجام میکرودرم ابریژن ؛

 • لااقل برای یک روز پس از درمان از کرم های موضعی استفاده ننمایید .
 • به منظور پیش گیری از پوسته پوسته شدن بهتر است از کرم مرطوب کننده ملایم استفاده کنید .
 • پس از انجام میکرودرم ابریژن هیچ‌ گونه محدودیتی نبوده و شما می توانید فعالیت روزانه خود را انجام بدهید .
 • تا چند هفته پس از انجام میکرودرم ابریژن حساسیت پوستی بسیار زیاد خواهد بود . بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب را به هیچ وجه فراموش نکنید .

مراقبت های پس از انجام میکرودرم ابریژن ؛

صحبت آخر

به همان شکل که شما عزیزان مطالعه نمودید در راستای انجام میکرودرم ابریژن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد . بنابراین شما می توانید برای رفع مشکلات پوستی خود این عمل زیبایی را انجام بدهید . ما این قول را به شما می دهیم در صورت مراقبت های لازم پس از انجام این شیوه ی درمانی مدّت نقاهت شما بسیار کوتاه خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »