خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

Search
Close this search box.

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

نحوه تزریق بوتاکس

چکیده محتوا

نحوه تزریق بوتاکس

اطلاع و یا کسب آگاهی در باب نحوه تزریق بوتاکس شما را برای این اینکار آماده‌تر خواهد ساخت تا ‌اینکه در جایگاه یک فرد نا‌ آگاه مجبور به تصمیم‌گیری باشید. به سبب انجام تزریق بوتاکس ماده‌ای به نام سم بوتولینوم شرایط را مدیریت می‌سازد.

اما سم بوتولینوم چیست؟ این سم تنها عامل بروز نوعی بیماری نادر و البته آسیب زننده به نام بوتولیسم می‌باشد. در روند تشکیل و آماده‌سازی‌ مواد بوتاکس، به سبب فلج نمودن موقت برخی از نواحی از سم بوتولینوم استفاده خواهد گشت.

شاید این ابهام برایتان طرح گشته پس چگونه از بروز آسیب از طرف این سم به بدن جلوگیری می‌گردد؟ نگران نباشید چراکه؛ این سم با دارا بودن دوز قابل کنترل، در قالبی استاندارد و صد در صد ایمن تهیه می‌گردد.

تنها رخدادی که در ضمن استفاده از این ماده شاهد آن خواهیم بود، ایجاد ظاهری صدالبته جوانتر و عاری از کوچکترین میزان از چین و چروک‌هاست‌. تا انتها همراه ما باشید تا، علاوه‌‌بر بررسی نحوه تزریق بوتاکس هر بعد مرتبط دیگری را بررسی نماییم‌.

 مزایای تزریق بوتاکس

پیش از آنکه در باب نحوه تزریق بوتاکس سخن به میان آوریم، نیاز است تا دلایل محبوبیت این شیوه از سوی همگان را به برای راهنمایی شما به منظور تصمیم‌ گیری هر چه آگاهانه‌تر برشمریم:

افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس:

البته‌که با نگاه به آینه و مشاهده خطوط افقی و عمودی که در قالب چروک پوست ما را پوشانده می‌تواند، از اعتماد بنفس ما نسبت به استایل و زیباییمان تا میزان قابل توجهی بکاهد که با تجربه نحوه انجام تزریق بوتاکس در سطح پوست، شاهد بازگشت اعتماد بنفستان به سبب تجربه مجدد زیبایی و جوانی خواهید بود.

غیر جراحی و کم تهاجمی:

توجه داشته باشید که، تزریق بوتاکس در قالب شیوه‌‌ای بدور از تهاجم به منظور بازگشت جوانی و طراوت به پوست شماست و شما را درگیر سپری کردن دوره نقاهت نخواهد ساخت‌.

سریع و راحت:

روند تزریق بوتاکس در بعد زمانی کوتاهی، انجام می‌پذیرد و نیازمند بیهوش نمودن فرد از سوی پزشک متخصص نخواهد بود.

نتایج طولانی مدت:

چنانچه نحوه تزریق بوتاکس به درستی و به پشتیبانی از تخصص و تجربه پزشک مرتبط انجام شود، عموما نتایجش تا یک بعد زمانی ۶ ماهه همچنان به قوت باقی خواهد بود.

درمان بیماری‌های پزشکی:

بدور از انصاف است اگر از یاد ببریم که، طی شدن روندی صحیح در تزریق بوتاکس می‌تواند به بهبود گروه خاصی از بیماری‌ها اعم از میگرن مزمن، دچار گشتن به تعرق بالا یا همان هیپرهیدروزیس و دست و پنجه نرم کردن با اسپاسم عضلانی بینجامد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تزریق بوتاکس با کارشناسان ما در ارتباط باشید

نحوه انجام تزریق بوتاکس

پزشک پیش از آنکه روند نحوه تزریق بوتاکس را از سر گیرد، صورتتان را کاملاً تمیز می‌نماید و اجازه نخواهد داد که کمترین آلودگی در سطح آن باقی بماند.

حال زمان آن است تا به واسطه‌ی یک سوزن ظریف و مخصوص، سم بوتولینوم از راه ماهیچه‌ها به عمر چین و چروک‌های پخش شده در سطح پوست، پایان بدهد.

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت، پروسه متفاوتی را می‌پیماید، بدین ترتیب در برخی مواقع در ضمن تزریق، پزشک از شما می‌خواهد تا عضلات صورتتان را به حرکت درآورید تا نقاط تزریق سریعتر یافت گردند.

بعد زمانی اختصاص یافته به تزریق تنها ۱۰ دقیقه است و با اندکی صبوری بخرج دادن بعد از طی گشتن ۲ الی ۳ هفته شاهد معجزه آن در سطح پوستتان خواهید بود.

البته همیشه نحوه تزریق بوتاکس به این ترتیب پیش نمی‌رود و تنها سطح پوست پذیرای این ماده تزریقی می‌باشد. چنانچه این اصول زیر پا گذاشته شود، نتیجه عکسی نائل خواهد آمد.

برای مثال چنانچه تزریق در حوالی چشم با عمق بیشتر انجام پذیرد به برجسته گشتن ابروها، و به تصویر کشیدن ظاهری غیرطبیعی می‌انجامد.

به همین ترتیب تزریق باید در چنین نواحی در سطح پوست انجام پذیرد تا مضاعف‌ بر به بار نشستن نتیجه مطلوب از کبودی احتمالی آن کاسته شود.

عضله اوربیکولاریس اوریس یکی دیگر از عضلاتیست که قرار است در نحوه تزریق بوتاکس تنها سطح پوست مورد هدف قرار گیرد و تلاش پزشک برای بهبود گفتار بیمار به نتیجه مثبتی نائل آید.

حال چنانچه این روند بیش از میزان نرمال در سطح انجام شود و سم بوتولینوم به میزان کافی به ناحیه مدنظر ورود پیدا ننماید، شما را با تحت تاثیر قرار دادن ریسوریوس و نقش بستن لبخند غیرنچرال به چالش خواهد کشاند.

بوتاکس برای چه مواردی به کار می رود؟

وقتی که نحوه تزریق بوتاکس استارت می‌خورد، در پی آن اهداف پزشکی و زیبایی بسیاری به بارخواهد آمد.

در این حوزه عموماً بوتاکس به منظور کاسته شدن از میزان چین و چروک‌ها و همینطور خطوط ریزی که پوست را پوشانده به کار گرفته می‌شود. البته که این موارد تنها اهداف زیبایی تزریق بوتاکس نبوده و موارد زیر را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد:

  • رفع خطوط اخم در میانه ابروها
  • رفع پای کلاغی که اطراف چشم را نازیبا نموده است
  • ناپدید ساختن چین و چروک ناحیه پیشانی

نحوه تزریق بوتاکس

و اما نتایج پزشکی به ترتیب زیر:

درمان اسپاسم عضلانی:

پیشروی نحوه تزریق بوتاکس در روندی عاری از نقص، می‌تواند، در مسیر درمان اسپاسم عضلانی که ریشه در امراضی چون فلج مغزی و ام اس دارد، معجزه بیافریند.

درمان میگرن:

البته‌که بدون هیچ شبهه‌ای می‌توان از تزریق بوتاکس به عنوان روند پیشگیرانه به عنوان ممانعت از بروز و اوج‌گیری عارضه میگرن نام برد.

کاهش تعریق بیش از حد:

تجربه تعرق بیش از میزان نرمال، همیشه برای همه افراد آزاردهنده بوده و هست. اجرای صحیح تزریق بوتاکس در نواحی زیر بغل، و همینطور دست‌ها و پاها برای متوقف ساختن این وضعیت آزاردهنده، بسیار کارآمد است.

  • درمان مثانه بیش فعال:

شل کردن عضلات مثانه با تکیه‌بر انجام پروسه بوتاکس سبب بهبود مثانه بیش فعال خواهد گشت

به کمک بوتاکس میتوان، سبب سد گشتن سیگنال‌هایی که موجب ایجاد حالت انقباض می‌شود، گشت. شما

‌نمی‌توانید انتظار ماندگاری این اثرات به صورت دائمی را داشته باشید، چراکه نهایتا تا ۶ ماه به قوت خود باقیست و بعد از آن مجددا باید برای برقرار گشتن همین شرایط مطلوب، برای ترمیم آن اقدام نمود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از آنکه نحوه تزریق بوتاکس به خوبی پیش رفت، نتایج بی‌نظیری را از خود بر جای خواهد گذاشت که، عدم مراقبت کافی از آن می‌تواند، آن را در حالت عکسی قرار بدهد و عوارض متعددی فرد را متوجه خودش سازد که به شرح زیر هستند:

نحوه تزریق بوتاکس

اجتناب از لمس منطقه تزریق:

نحوه تزریق بوتاکس به نحوی انجام پذیرفته که لمس دائم آن می‌تواند، میزان شفافیت و همینطور کارایی نتیجه آن را به قهقرا ببرد. پس پیش از آنکه با بروز عفونت در این ناحیه درگیر شوید از لمس آن خودداری نمایید.

اجتناب از ورزش:

عدم انجام فعالیت سنگین ورزشی تا یک بعد زمانی ۴۸ ساعته، شما را تا رسیدن به یک نتیجه بهتر و سریعتر همراهی خواهد نمود

اجتناب از مصرف الکل:

حتی اگر تزریق بوتاکس به شکل صحیح و با بهترین مواد ممکن انجام پذیرد، مصرف الکل و داروهایی با خاصیت رقيق کننده‌گی خون، شما را به دردسر خواهد انداخت

رعایت دستورات پزشک:

حتما پزشک دستوراتی را برای اعمال نتایج هر چه بهتر ارائه خواهد داشت که، بی‌توجهی به آن‌ها گاه فاجعه می‌آفریند.

کلام پایانی

شاید به سبب نحوه تزریق بوتاکس در قالب متخصصانه و به واسطه پرسنل مجرب و فعال درسا کلینیک است که، زیباجویان بعد از مراجعه به این مجموعه، رضایت تمام و کمالشان را اعلام می‌دارند.

به همین سبب این مجموعه با تکیه بر کادر پزشکی متخصص و تجهیزات به روز و پیشرفته و همینطور مواد تماماً اورجینال همواره برای کسب موفقیت در مسیر و رضایت شما، در تلاش است تا نحوه تزریق بوتاکس را در بهترین حالت ممکن پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

جاهای تزریق بوتاکس در صورت

دریافت مواد در جاهای تزریق بوتاکس در صورت وجود روندی صحیح، می‌تواند در قالب مقرون‌به‌ صرفه‌ ترین و همینطور کم عارضه‌ترین شیوه برای رفع و

مشاهده »
مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌دانید که مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟ از این رویه درمانی برای سامان دادن به اهداف خاصی به

مشاهده »
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می ‌شود، روشی درمانی برای جوانسازی پوست است که با ایجاد ریز ترین سوراخ

مشاهده »