خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

کاربردهای مزوتراپی چیست ؟

چکیده محتوا

کاربردهای مزوتراپی چیست ؟

روزانه افراد بسیاری با مشکل ریزش مو روبرو هستند . روش های درمانی متفاوتی جهت رفع این دغدغه ، در علم پزشکی کشف شده است . یکی از این روش های نوین ، مزوتراپی است . مزوتراپی در زمینه های زیبایی موارد کاربردی فراوان و گسترده ای دارد . کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ مزوتراپی در دو مقوله پوست و مو کاربرد دارد . به دلیل اهمیت مزوتراپی در صنعت زیبایی ، در نظر داریم تا ، در این مطلب به این سوال کاربردی پاسخ دهیم . جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد کاربردی مزوتراپی تا ، انتهای مطلب همراه ما بمانید .

بیشتر بخوانید: عوارض هایفو برای دندان

روند مزوتراپی چگونه است ؟

 

برای دریافت پاسخی به این سوال کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ بهتر است ، ابتدا به بیان مختصری از روند مزوتراپی بپردازیم . مزوتراپی عبارت است از تزریق مواد مغذی مانند مواد آلی و نوعی مواد معدنی به لایه میانی پوست ، جهت تقویت و تحریک رشد فولیکول مو می‌ باشد .

برای انجام مزوتراپی ، پزشک متخصص این مواد مغذی را ، به وسیله سرنگ‌ هایی با ضخامت ۲ الی ۴ میلی‌ متر به درون پوست فرد بیمار تزریق می‌ نماید . پس از این مرحله مواد مزوتراپی فعالیت خود را ، شروع می کند . فولیکول های مو شروع به تحریک جهت ورود به فاز رشد ، می کنند .

مزوتراپی با افزایش ایجاد رگ های کف پوست سر به افزایش خون رسانی کمک می کند . طبیعتاً با بیشتر شدن خون رسانی در پوست و بافت زیرین سر ، فولیکول های مو رشد بهتری را ، تجربه خواهند کرد . در ادامه مبحث کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ به بررسی مزیت های این متد درمانی خواهیم پرداخت .

 

مزایای مزوتراپی مو چیست ؟

 

در این بخش از مطلب کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ به معرفی و بیان برخی از مزیت های این متد درمانی و زیبایی مو خواهیم پرداخت . اولین و اصلی ترین مزیت مزوتراپی مو بر ریزش موی فرد می باشد . به وسیله مزوتراپی مو می توان ریزش موی فرد را ، کاهش داد و حتی در مواردی از ایجاد ریزش مو پیشگیری نمود .

از جمله مزایای انجام عمل مزوتراپی می‌ توان به افزایش اکسیژن رسانی و خونرسانی به پوست کف سر و همچنین بافت‌ های زیرین پوست سر اشاره نمود . مزوتراپی از طریق افزایش رگ‌ های خونی درون سر به تحریک رشد فولیکول مو کمک می‌کند و این امر به نوبه خود منجر به رشد موهای فرد می‌ گردد .

زمان انجام مزوتراپی کوتاه است و این روش ، نیازی به دوران نقاهت ندارد . پس از انجام مزوتراپی فرد به راحتی قادر به انجام کارهای روزمره می‌ باشد . در این روش می‌ توان موهایی که ، در فاز استراحت قرار دارند را ، فعال نمود . در بخش بعدی از کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ به بررسی کاربردهای مزوتراپی می پردازیم .

 

موارد کاربرد و استفاده مزوتراپی چیست ؟

 

در این بخش به پاسخ این سوال کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ خواهیم پرداخت . موارد کاربرد و استفاده از مزوتراپی محدود به مو نمی‌ باشد بلکه ، از این متد نوین درمانی برای رفع مشکلات پوست نیز استفاده می‌ شود . برخی از موارد کاربرد مزوتراپی به شرح زیر هستند ؛

 

 • رفع ریزش مو
 • پیشگیری از ریزش مو
 • جوانسازی پوست صورت و گردن
 • رفع لکه های پوستی صورت و بدن
 • از بین بردن ورم پلک
 • افزایش خون رسانی به پوست سر
 • افزایش اکسیژن رسانی به رگ ها و موی سر
 • تقویت و افزایش رشد مو بعد از کاشت مو
 • درمان آلوپسی
 • درمان ترک های پوستی یا استریا

 

در ادامه مطلب کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ انواع مزوتراپی را ، معرفی خواهیم نمود . همانطور که ، قبلاً نیز گفته شد مزوتراپی و کاربردهای آن تنها مختص مو نمی باشد . انواع متفاوت مزوتراپی وجود دارد و هر نوع روش و کاربرد مخصوص به خود را ، دارا است .

موارد کاربرد و استفاده مزوتراپی چیست ؟

 

انواع مزوتراپی کدامند ؟

 

در این بخش از مبحث کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ به بررسی انواع و روش های متفاوت این متد درمانی و نوین می پردازیم . مزوتراپی دارای چند نوع متفاوت است . از جمله این روش های مزوتراپی می توان به مزوتراپی مو ، مزوتراپی پوست ، مزوتراپی دور چشم و غیره اشاره کرد ؛

 

 • مزوتراپی پوست : پوست بدن و به ویژه پوست صورت در اثر افزایش سن ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا گذر زمان دچار لکه‌ های پوستی و تیرگی شده و شادابی خود را ، از دست می دهد . تمامی این مشکلات مربوط به پوست را ، می‌ توان با مزوتراپی پوست از بین برد .
 • مزوتراپی اطراف چشم : گاهی اوقات اطراف چشم ممکن است در اثر پیری ، خستگی و سایر عوامل محیطی دچار چین و چروک و فرورفتگی شود . به وسیله مزوتراپی و تزریق مواد مغذی در اطراف چشم می‌ توان شادابی را ، به این ناحیه بازگرداند .
 • مزوتراپی لاغری : از مزوتراپی برای درمان چاقی و کمک به لاغری فرد نیز می‌ توان کمک گرفت . در این روش با تزریق موادی به زیر پوست سوخت و ساز بدن فرد را ، افزایش داده و در نتیجه به لاغری وی می‌ توان کمک نمود . پیشنهاد می‌شود در کنار این روش از رژیم غذایی و ورزش نیز استفاده کنید .
 • مزوتراپی مو : آخرین مورد در پاسخ به کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ می توان به مزوتراپی مو اشاره کرد . از این روش برای افزایش اکسیژن و خونرسانی به پوست و بافت زیرین آن استفاده می شود . نتیجه این امر به تقویت فولیکول مو می انجامد .

مزو تراپی مو با کنترل فعالیت غدد چربی موجود در سر به بهبود وضعیت رشد مو و همچنین افزایش قدرت رشد فولیکول مو کمک می‌ کند . در ادامه مطلب کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ به بررسی قیمت این روش درمانی و زیبایی خواهیم پرداخت .

بیشتر بخوانید: ۸ راه برای جوانسازی ناحیه اطراف چشم بدون جراحی

هزینه انجام عمل مزوتراپی مو چقدر است ؟

 

این بخش از مبحث کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ را ، به بررسی قیمت مزوتراپی و عوامل موثر بر آن اختصاص داده ایم . هزینه مزوتراپی مو بسته به مشکل شخص ، از یک فرد به فرد دیگر کاملا متغیر است . همچنین میزان مهارت پزشک متخصص نیز ، در تعیین قیمت بسیار تاثیرگذار است .

عوامل دیگری مانند تعداد جلسه‌ های درمانی ، دستگاه‌ های کلینیک و میزان پیشرفته بودن آن ها ، وسعت منطقه مورد درمان قرار گرفته همگی بر افزایش و تعیین قیمت مزوتراپی مو موثر هستند . برخی از کلینیک‌ ها با دریافت مبلغی ناچیز عمل مزوتراپی مو را ، انجام می‌ دهند .

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که ، مواد مورد استفاده در این کلینیک‌ هااز مرغوبیت مطلوب برخوردار نیست و چه بسا مشکلات بعدی را برای فرد مراجعه کننده ایجاد خواهد کرد . بنابراین ، همواره برای انجام عمل‌ های زیبایی و به خصوص مزوتراپی پوست و مو به کلینیک معتبر مراجعه نمایید .

هزینه انجام عمل مزوتراپی مو چقدر است ؟

کلام پایانی

 

در این مبحث به پاسخ کاملی به این سوال کاربردهای مزوتراپی چیست ؟ دست یافتیم و با روش‌ ها و کاربرد های مزوتراپی مو و پوست آشنا گشتیم . این نکته را ، همواره باید مد نظر داشته باشید که ، جهت انجام کلیه مراقبت‌ های زیبایی و به خصوص مزوتراپی باید به کلینیک معتبر مراجعه کرد .

درسا کلینیک از کلینیک‌ های بسیار معتبر و پیشرفته و همچنین ، مجهز در پایتخت به شمار می‌ رود . کلیه پزشکان این کلینیک ، دارای سابقه بسیار طولانی و حرفه ای در زمینه انجام کلیه عمل‌ های زیبایی و به خصوص مزوتراپی پوست و مو هستند .

درسا کلینیک علاوه بر ، تجهیزات پیشرفته و مدرن از محیطی صمیمی و کاملاً بهداشتی بهره می‌ برد . فاکتورهای بهداشت و تمیز بودن محیط و عدم آلودگی در کلینیک‌ های انجام عمل‌ های زیبایی از فاکتورها و موارد بسیار ضروری و مهم به شمار می‌ رود .

بیشتر بخوانید: آموزش تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »