در این مبحث هدف ما بررسی سوال کاشت ابرو مردانه چگونه انجام می شود؟ است. ابروها یکی از عناصر مهم زیبایی صورت هستند که نقش بزرگی در تعیین شخصیت، احساسات، و بروز خوشایندی چهره دارند. ابروهای پر و منظم می توانند چشم ها را برجسته کنند و به صورت جذابیت بیشتری ببخشند. اما برخی افراد به دلایل مختلف از ابروهای کم و نامنظم رنج می برند.

چه عواملی باعث کم پشتی و ریزش ابرو می شوند

عواملی مانند بیماری های پوستی، درمان های شیمیایی، آسیب های فیزیکی، ژنتیک، یا ابرو کشیدن بیش از حد می توانند باعث کاهش و کم پشت شدن و شکل ابروها شوند.

حایگزین کاشت ابرو مردانه روش های مختلف زیبایی مانند رنگ کردن، تاتو، ژل، و خط کشیدن با مداد ابرو وجود می باشد. اما این روش ها معمولاً موقت، نامطبوع، و غیرطبیعی هستند.

به همین دلیل، بسیاری از زنان و مردان به دنبال راه حل های دائمی و طبیعی برای بهبود ظاهر ابروهای خود هستند.

روش های کاشت ابرو به صورت دائم

روشهای مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که در حال حاضر جدیدترین روش های کاشت ابرو در بهترین کلینیک ها همچون درسا کلینیک عبارتند از:

در این روش، موهای سالم به صورت تک تک یا در قالب واحدهای فولیکولی حاوی چند مو با استفاده از دستگاه های خاص یا روبات های پیشرفته از ناحیه بانک مو (غالبا پشت گوش یا پشت سر) برداشته شده و در ناحیه مورد نظر قرار می گیرند.

• کاشت ابرو به روش FUT (Follicular Unit Transplantation):

برای کاشت ابرو مردانه به واسطه این روش یک نوار نازک پوست حاوی موهای سالم با استفاده از چاقو یا دستگاه لیزر از ناحیه بانک مو بریده شده و سپس تحت میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی تقسیم می شود.

سپس، پزشک با استفاده از سوزن چندین حفره کوچک در ناحیه مورد نظر (ابرو) انجام داده و فولیکول های مورد نظر را در آن قرار می دهد.

این روش یک نوع جدید از روش FUE است که در آن فقط یک مو در هر فولیکول برداشته شده و کاشته می شود. این روش باعث می شود که ابروهای کاشته شده طبیعی تر و زیباتر به نظر برسند.

کاشت ابرو مردانه با این روش کاشت ابرو کلا یک عمل جراحی زیبایی است که در آن فولیکول های مو (پلاگ) از قسمت دیگر بدن – معمولاً پشت سر – به ناحیه ابرو منتقل می شوند.

کاشت ابرو به روش FUT (Follicular Unit Transplantation):

 کاشت ابرو چه مزایا و معایبی دارد؟

کاشت ابرو دارای جنبه های مثبت و منفی است. جنبه های مثبت عبارتند از:

جنبه های منفی برای کاشت ابرو مردانه شامل موارد زیر می باشد:

برخی از موهای کاشته شده ممکن است به صورت نامطلوب خارج شوند، اگر توسط جراح با تجربه قرار داده نشوند. شما باید به طور منظم موهای جدید خود را کوتاه کنید، زیرا آنها با همان سرعت و طول موهای سر رشد می کنند.

ممکن است موهای کاشته شده دقیقاً با رنگ یا بافت موهای ابروی طبیعی شما هم خوانی نداشته باشند. همچنین ممکن است فاصله های کوچکی وجود داشته باشد، زیرا رشد ۱۰۰ درصد موهای کاشته شده تضمین نشده است .

مقاله پیشنهادی: آموزش تزریق بوتاکس صورت

چگونه برای کاشت ابرو آماده شویم؟

اولین مرحله انتخاب کلینیک مناسب و معتبر است که شما می توانید از درسا کلینیک را انتخاب کنید که دارای پزشکان متخصص و تجهیزات لازم می باشد.

سپس باید یک جلسه مشاوره با پزشک برگزار کنید تا او وضعیت ابروهای شما را بررسی کند و روش مناسب را به شما پیشنهاد دهد.

بعد از مشاوره با پزشک جهت انجام کاشت ابرو مردانه لازم بوده، به نکات مختلفی توجه کنیم؛

چگونه برای کاشت ابرو آماده شویم؟

 هزینه های کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند روش کاشت، تعداد گرافت های مورد نیاز، مدل ابروی انتخابی، دستمزد پزشک و محل درسا کلینیک، هزینه کاشت ابرو مردانه در تهران، در سال ۱۴۰۲ بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان است.

البته این قیمت ها ممکن است با توجه به شرایط و نوسانات بازار تغییر کنند.

دوران نقاهت برای کاشت ابرو

دوران نقاهت برای کاشت ابرو بستگی به نوع روش کاشت، تعداد گرافت های مورد نیاز و شرایط فردی دارد. به طور کلی، دوران نقاهت برای کاشت ابرو حدود ۷ تا ۱۴ روز است . در این دوران، لازم است مراقبت های لازم را انجام دهید تا از عفونت، تورم، کبودی و ریزش گرافت ها جلوگیری کنید.

دوران نقاهت برای کاشت ابرو

سخن پایانی

با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله با عنوان کاشت ابرو مردانه چگونه انجام می شود؟ باید گفت که کاشت ابرو مردانه یک روش جراحی است که با استفاده از فولیکول های موی برداشته شده از سر یا گوش، ابروهای طبیعی و پرپشت را برای شخص ایجاد می کند.

این عمل می تواند بهبود ظاهر، اعتماد به نفس و حالت صورت فرد را به همراه داشته باشد. همچنین می تواند جای زخم، اسکار یا تاتو را پوشانده و قرینه سازی ابروها را انجام دهد. کاشت ابرو مردانه با بیحسی موضعی و در کمتر از سه ساعت انجام می شود و نتایج آن دائمی هستند. بهبودی پس از عمل نیز سریع و بدون درد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *