خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

۸  عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ و چگونگی حل آن

چکیده محتوا

۸  عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ و چگونگی حل آن

 

در حال حاضر چندین عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ وجود داشته ، که به راحتی با رعایت چندین تکنیک حل می شود . البته لازم بوده ، تا حتما برای انجام لیفت نخ به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید ، تا از عارضه ها کاسته شود و فرآیند زیبایی بدون نقص انجام شود . در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با این امر ، در اختیارتان قرار خواهیم داد ، پس لطفا با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: رهایی از زخم های ناشی از آکنه

چند عارضه بعد از لیفت نخ

لیفت نخ که برای جوانسازی پوست و حذف علائم پیری مانند چین و چروک ها استفاده می شود . اما گاهی شاهد چند عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ خواهیم بود ، که به شرح زیر است ؛

 1. قرمزی و التهاب : پس از لیفت نخ ، ممکن است در محل هایی که سوزن ها وارد پوست شده اند ، قرمزی و التهاب رخ دهد . این عارضه معمولاً به مرور زمان بهبود می یابد .
 2. درد و تورم : پس از لیفت نخ ، گاهی درد و تورم در ناحیه های مورد درمان احساس می شود . این علائم عموماً تا چند روز پس از لیفت کاهش خواهند یافت .
 3. پارگی و جذب نخ ها : در برخی موارد ، نخ ها در زیر پوست پاره می شوند و یا جذب خواهند شد ، برای رفع این مشکل لازم بوده ، تا حتما به یک پزشک ماهر مراجعه کنید .
 4. عفونت : اگر لیفت نخ به صورت ناصحیح یا در شرایط نبود ضدعفونی مناسب انجام شود ، عفونت رخ داد . متاسفانه در بسیار از موارد به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی با این عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ مواجه خواهیم شد .
 5. خطوط و ناهمواری ها : در بعضی موارد بعد از انجام لیفت نخ ، یک سری خطوط و ناهمواری های کوچک روی پوست شما ایجاد خواهد شد . این مشکلات معمولاً در طول زمان کاهش می یابند ، اما نیاز به صبر دارند .
 6. اثرات جانبی موقت : پس از لیفت نخ ، با اثرات جانبی موقتی همچون ؛ برگشت نخ و کشش زیاد پوست مواجه خواهیم بود . برای رفع این مشکل بایستی سریعا به یک مرکز درمانی معتبر مراجعه کنید .
 7. بروز نقایص تحت پوستی : در برخی موارد ، ممکن است نقایص تحت پوستی مانند گرانولوم ها ( توده های کوچک ) در ناحیه هایی که سوزن ها وارد پوست شده اند ، شکل بگیرد . این مشکلات نیاز به درمان تخصصی دارند . متاسفانه این عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ ناشی از عدم تخصص تکنسین زیبایی است .
 8. نتایج نامطلوب : در بعضی موارد ممکن است نتایج لیفت نخ نامطلوب باشد و انتظارات زیبا جو به هیچ عنوان برآورده نشود ، برای رفع این مشکل حتما به مرکزی همچون درسا کلینیک مراجعه نمایید .

 

در چه شرایطی با عوارض لیفت نخ مواجه هستیم ؟

عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ در بسیاری از موارد ناشی از عدم تخصص کلینیک و عدم رعایت نکات بهداشتی است . موارد زیر همگی عاملی در جهت بروز این مشکل هستند ؛

 1. شرایط بیمار : عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ در بین افراد متفاوت خواهد بود ، چرا که هر فرد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد . برخی افراد ممکن است حساسیت بیشتری داشته باشند و بنابراین عوارض بیشتری را تجربه نمایید .
 2. تجربه و مهارت جراح : مهارت و تجربه جراحی که لیفت نخ را انجام می دهد ، نقش مهمی در کاهش عوارض دارد . جراحان با تجربه و ماهر تر احتمال وقوع عوارض را کاهش می دهند .
 3. رعایت نکات پس از عمل : رعایت دستورات پس از عمل و راهنمایی های پزشک برای مراقبت از ناحیه درمان شده و بهبود آن ، تأثیر قابل توجهی در کاهش عوارض دارد .
 4. عوامل محیطی : عوامل محیطی مانند عفونت ، التهابات و تماس با عوامل آلرژی زا نیز می توانند عوارض را تشدید کنند .

موارد بالا دلایلی هستند ، که در اثر آن ها با عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ مواجه خواهیم بود . برای رفع این مشکل لازم بوده ، تا به یک کلینیک تخصصی همچون درسا کلینیک مراجعه نمایید .

 

در چه شرایطی با عوارض لیفت نخ مواجه هستیم ؟

نکات بهداشتی جهت انجام لیفت نخ

بهداشت برای انجام فرآیند زیبایی حرف اول را می زند ، متاسفانه عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ در بسیاری از مواقع ، ناشی از عدم رعایت بهداشت می باشد . موارد زیر نکات بهداشتی مهم برای لیفت نخ هستند ؛

 1. انتخاب جراح ماهر : انتخاب جراح با تجربه و ماهر در انجام لیفت نخ بسیار مهم است . اطمینان حاصل کنید ، که جراح دارای مجوز معتبر و تجربه کافی در این زمینه است . معمولا مراکز نا معتبر بهداشت را رعایت نمی کنند .
 2. رعایت بهداشت دست : همواره قبل از لمس صورت خود و همچنین قبل از انجام هر کاری که نیازمند تماس با پوست است ، دستان خود را با آب و صابون بشویید و یا از محلول ضدعفونی استفاده کنید .
 3. عدم لمس صورت با دستان غیرضروری : سعی کنید تا حد امکان لمس صورت خود را محدود کنید ، به ویژه قبل از انجام لیفت نخ .
 4. رعایت دستورات پس از عمل : پس از انجام لیفت نخ ، پزشک شما راهنمایی های خاصی درباره مراقبت از ناحیه درمان شده و بهبود آن ارائه خواهد داد . حتماً این دستورات را به دقت پیروی کنید .
 5. بهداشت پوست : پوست خود را در ناحیه درمان شده با محصولات تجویز شده تمیز کنید و به هیچ وجه از محصولات قابل تحلیل استفاده نکنید .
 6. پیگیری علائم : در صورت بروز هرگونه التهاب ، خارش شدید ، تورم غیرمعمول یا علائم دیگر نگران کننده ، به پزشک خود اطلاع دهید .

مهم است که قبل از اقدام به لیفت نخ ، راهنمایی های بهداشتی و مراقبتی پزشک خود را به دقت انجام دهید ، تا از بروز عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ جلوگیری شود ‌.

 

نکات بهداشتی جهت انجام لیفت نخ

چگونه به رفع عوارض لیفت نخ کمک کنیم ؟

برای رفع عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ ، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید ؛

 1. مراجعه به پزشک : در صورت بروز عوارض جدی یا غیرمعمول پس از لیفت نخ ، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید .
 2. استراحت و آرامش : به بدن خود فرصتی بدهید ، تا بهبود یابد . استراحت کافی کرده و فعالیت های خود را محدود کنید ، تا روند بهبودی سرعت یابد ‌.
 3. استفاده از یخ : برای کاهش تورم و التهاب ، از کیسه های یخ یا پارچه ای سرد استفاده کنید . آن ها را روی ناحیه مورد نیاز برای مدت کوتاهی قرار دهید و سپس استراحت دهید . این فرآیند را تکرار کنید ، تا علائم کاهش یابند . کمپرس سرد در رفع عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ موثر خواهد بود .
 4. مصرف داروهای ضدالتهاب : در صورت توصیه پزشک ، می توانید از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی ( مثل استامینوفن یا ایبوپروفن ) استفاده کنید .
 5. مراقبت از پوست : در صورت داشتن جراحی جزئی زیر پوستی یا خراش ها ، با استفاده از محصولات توصیه شده توسط پزشک ، ناحیه درمان شده را تمیز و تغذیه کنید . رعایت دستورات پزشک در مورد تعویض بانداژ و محافظت از آن نیز بسیار مهم است .
 6. عدم لمس یا مالیدن ناحیه درمان شده : تا زمانی که پزشک توصیه نکرده ، از هر گونه تماس زیاد با ناحیه لیفت شده ، جلوگیری نمایید و از لمس آن خودداری کنید . این کار عفونت را تحریک کرده و افزایش می دهد .
 7. معاینه مداوم : حتما چندین جلسه به پزشک مراجعه کنید ، تا معاینات لازم را انجام دهد و شرایط شما را بسنجد .

چگونه به رفع عوارض لیفت نخ کمک کنیم ؟

کلام آخر

عارضه احتمالی مربوط به لیفت با نخ متاسفانه در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و اصولی رخ خواهد داد . برای برطرف نمودن آن بهتر بوده به مجموعه ای همچون درسا کلینیک مراجعه کنید ، تا این فرآیند را مطابق با استانداردهای جهانی برایتان انجام دهد .

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره لیزر مو های زیر بغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »