خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد جنب متروی دکتر شریعتی خیابان مینا کوچه داراب نیا پلاک ۲ واحد ۶ طبقه 1

هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

گرافت مو و بانک مو چیست؟

چکیده محتوا

گرافت مو و بانک مو چیست؟

گرافت مو و بانک مو چیست؟ این ابهامی است که ممکن‌ است‌ در زمان مراجعه برای انجام کاشت مو‌ و بیان از سوی متخصص، ذهن هر فردی را به خود مشغول سازد‌.

این دو واژه به کرات در زمان دریافت مشاوره به جهت انجام کاشت، به گوش می‌خورد و گاه ابهام ما در باب آن، از درک موضوع دورمان می‌سازد. کاشت مو را می‌توان نوعی معجزه خواند که وابسته به آن، فردی که مدت‌های مدیدی را از معظل کچلی رنج می‌برد، می‌تواند تولدی دوباره را در زندگی خود رقم بزند.

در طی این پروسه، متخصص به کمک بانک مو و گرافت مو به جهت تحقق روییدن تارهای مو تازه در نواحی متعدد سر بالاخص قسمت جلویی و ناحیه مرکز کمک می‌گیرد.

چنانچه شما نیز مدتیست در تلاش برای رهایی از طاسی و کم پشتی موهای سر خود هستید، و اطلاعات جامع و درخوری را در اختیار ندارید؛ می‌توانید تا پایان این مبحث برای دریافت یک پاسخ تمام و کمال و چند بعدی در مواجهه با سوال گرافت مو و بانک مو چیست؟ در کنار ما باشید.

بانک مو چیست؟

هدف ما از آغاز این مبحث پاسخ‌گویی به تمامی مباحث مرتبط و زیر مجموعه ابهام گرافت مو و بانک مو چیست؟ می‌باشد. در همین خصوص و در گام ابتدایی برای آشنایی با بانک مو دستبکار می‌شویم. بانک مو را ناحیه‌ای از سر می‌گوییم که از تارهای مو با قدرت بیشتری نسبت به سایر نواحی برخوردار است.

پزشک متخصص از این ناحیه برای پوشش قسمت‌هایی که به سبب طاسی، فرد را به چالش کشیده است، مو برمی‌دارند و در پروسه پیوند بکار می‌گیرند.

در این ناحیه هورمون‌ها صاحب مقاومت چشمگیر و بی‌نظیری در برابر هر عامل تحریک کننده‌ای به جهت ریزش مو هستند و عاملی موثر به سبب ممانعت از عدم ریزش مو در سنین میان‌سالی و گاه کهنسالی محسوب می‌گردد. چنانچه افراد، شیوه‌های متعددی را به جهت پایان دادن به چنین شرایطی را امتحان و پاسخ نگرفته‌اند، می‌توانند به کمک بانک مو برای کاشت مو اقدام نمایند.

بانک مو چیست؟

گرافت مو چیست؟

اما گام دوم برای پاسخ به گرافت مو و بانک مو چیست؟ آشنایی با گرافت مو می‌باشد. این گرافت‌ها به سبب داشتن حیات، بعد از روند کاشت دارای توانایی لازم برای رشد در سایر نقاط بدن هستند.

البته تنها توانایی به کاشت مو خلاصه نمی‌گردد و در حیطه پزشکی با هدف درمان و بهبود جای سوختگی، ترمیم نمودن تارهایی که دچار آسیب گشته‌اند و همینطور ترمیم پوست استفاده می‌شود. اما همچون بانک مو اختصاص به ناحیه خاصی نداشته و از همه نقاط بدن امکان برداشت دارند.

ولی متخصصین بر، برداشت آن از ناحیه بغل و پشت سر به سبب مقاومت قابل توجهی که داراست، تاکید بیشتری می‌ورزند. باید بیان داریم که کاشت مو با تکیه بر دو شیوه FUT و FIT به جهت برداشت گرافت‌های مو صورت می‌پذیرد. حال پاسخ بخش دوم سوال گرافت مو و بانک مو چیست؟ را نیز دریافتید.

برای کاشت مو به چند گرافت نیاز است؟

در قسمت بالای این مبحث جواب سوال گرافت مو و بانک مو چیست؟ را دریافتید و با هر دو مورد آشناییت کافی یافتید. حال بد نیست تا برای تکامل اطلاعاتی که در اختیار داریم، آگاهی یابیم که برای کاشت مو چه میزان گرافت مورد نیاز است؟ توجه داشته باشید که تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای هر فرد، به طور کامل وابسته به شرایطیست که در آن قرار دارد.

بیشتر بخوانید

بدین ترتیب احتمال می‌رود شخصی که دارای ریزش الگوی مردانه است نیازمند ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت مو برای دریافت نتیجه مطلوب باشد. البته تنها یک پزشک متخصص است که می‌تواند در باب میزان گرافت‌ها نظر قطعی بدهد. تا اینجا دریافتیم که گرافت مو و بانک مو چیست؟ اما بدانید که موارد زیر معیار سنجش نیاز هر فرد، برای معین گشتن تعداد گرافت‌‌هاست.

  • میزان ضخامت تارهای مو‌
  • ناحیه‌ای که قرار است کاشت انجام پذیرد
  • میزان کیفیت بانک مو
  • میزان بودجه‌ای که قرار است فرد اختصاص بدهد
  • نوع شیوه‌ای که از سوی پزشک و فرد در طی جلسات مشاوره برای کاشت مو صورت پذیرفته است
  • بهبود یافتن بانک مو بعد از پروسه کاشت مو

برای کاشت مو به چند گرافت نیاز است؟

 بانک مو به چه میزان دارای اهمیت است؟

در پاسخ به ابهام گرافت مو و بانک مو چیست؟ به طور جامع اما مختصر شما را با بانک مو آشنا ساختیم. بانک مو به ویژه در آن دسته از افرادی که تصمیم به انجام کاشت دارند، از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

این قسمت از پوست سر به عنوان منبع ذخیره برای کاشت مو محسوب می‌گردد، بدین ترتیب چنانچه بانک مو از قوت کافی برخوردار نباشد، امکان کاشت مو را نخواهید داشت. این در حالی است که با دارا بودن بانک موی قوی و مناسب، علاوه‌بر داشتن امکان کاشت موی موفقی، بدور از حیرت نیست که منتظر ترمیم بانک مو بعد از پروسه کاشت باشید.

آیا نتایج عمل پیوند مو دائمی است؟

در این مبحث به سوال گرافت مو و بانک مو چیست؟ پاسخ دادیم اما باید خیال شما را نیز در باب بعد زمانی ماندگاری این روند نیز آسوده نماییم. در اغلب مواقع، فرد بعد از آنکه پروسه کاشت مو را به صورت کاملاً موفق پشت‌سر بگذارد، صاحب تارهای ضخیم‌تر با تراکم بیشتری خواهد بود.

اما بازهم احتمال می‌رود که بعد از طی شدن مدت محدودی، متوجه نازک شدن و ریزش موی خود گردید که با ایجاد ظاهری ناخوشایند روی سرتان سبب آزرده خاطر شدن شما خواهد گشت. چنانچه چنین شرایطی از صورت طبیعی خارج گردد و یا بعد زمانی طولانی را به خود اختصاص بدهد، پزشک بر انجام عمل پیوند دوم تاکید می‌ورزد.

در حقیقت در برخی از اشخاص، قسمتی از فولیکول‌های مو در در ناحیه‌ای از سر فعالیت خود را از سر نگرفته و نباید منتظر رشد تارهای جدیدی از مو بود و بدین ترتیب پیاز مو دچار مرگ شده است. در چنین وضعیتی به جهت دست یافتن به نتیجه‌ای مطلوب، پزشک دستور به انجام مجدد عمل پیوند خواهد داد.

ناگفته نماند که برای تحقق نتیجه‌ای بی‌نظیر، نیاز است تا تمامی دستورالعمل‌ها و هر نوع مراقبت‌ مورد نیاز بعد از انجام عمل پیوند، انجام پذیرد. بدین ترتیب که تا یک بعد زمانی چند هفته‌ای مجوز انجام هر نوع فعالیت شدید و ورزشی را نخواهید داشت‌.

مصرف سیگار و الکل را تا حد امکان به صفر برسانید. سعی کنید تا میزان بیشتری از سبزیجات و آب را در برنامه غذاییتان جای بدهید و هر نوع توصیه دیگری که از سمت کلینیک بدان اسرار ورزیده می‌شود. هدف از نام بردن تمام این موارد توضیحاتی تکاملی در شرح سوال گرافت مو و بانک مو چیست؟ بود.

آیا کاشت مو خطرناک است؟

حال که با توجه به اطلاعات کاملی در جهت پاسخ به سوال گرافت مو و بانک مو چیست؟ در اختیارتان نهادیم، می‌توانید برای کاشت مو در جایگاه یک فرد آگاه وارد عمل شوید. اما اگر در باب بروز عوارض متعددی بعد از انجام عمل پیوند ابهام دارید، باید بگوییم که در شرایط معمول روند کاشت مو برای شما خطری را بدنبال نخواهد داشت.

بدین ترتیب اقدام برای برداشت بیش از مقدار بانک مو و همینطور رخداد خطای پزشکی در پروسه کاشت مو، می‌تواند منجر بروز آسیب و همینطور ناکارآمدی بانک مو در فرد زیباجو گردد. بدین مورد توجه داشته باشید که می‌بایست متخصص کاشت فاصله استاندارد و دقیقی را برای انجام عمل برداشت معین سازد.

چنانچه بریدگی‌ها با ایجاد فاصله منظم و مناسب صورت نپذیرد، بافت پوست کاملا نابود و احتمال می‌رود که نقص ایجاد شده در قسمت جلوی سر شما در پشت سر هم رخ دهد‌.

باید بیان داریم که کوچکترین راه درمانی برای رفع این نقص وجود نداشته و تنها به کمک قسمت‌هایی که دارای تارهای بلندتری هستند، میتوان آن را پوشش داد. از همین رو میزان تخصص و تجربه تیم پزشکی فعال در کلینیک مدنظر به جهت انجام کاشت مو، حرف اول را می‌زند. به همین سبب در این مبحث، با عنوان گرافت مو و بانک مو چیست؟ به میزان تخصص پزشک اسرار زیادی می ورزیم.

کلام پایانی

در این مبحث تمام سعیمان بر آن بود تا پاسخ جامع، مختصر و واضح و روشنی را در باب ابهام شما در مورد اینکه گرافت مو و بانک مو چیست؟ بدهیم. توجه داشته باشید تنها شخصی می‌تواند در پایان روند کاشت مو نتیجه مطلوب و با نتایج ماندگار در بعد زمانی طولانی را تجربه نماید که از بانک موی قوی برخوردار باشد.

به غیر از این شرایط اندکی با چالش و دشواری همراه خواهد گشت. اما چگونه می‌توان متوجه گشت که یک کاندیدای مناسب برای عمل پیوند مو محسوب می‌شوید. به جهت تست سلامت بانک موی خود، می‌بایست به یک پزشک متخصص مراجعه و یا کلینیک مطرح مراجعه داشته باشید. مدت مدیدی است که

درسا کلینیک به عنوان یک همراه بی‌نظیر دراین امر توانسته است تمامی انتظارات مراجعان خود را به بهترین حالت ممکن پاسخ بدهد. حال اگر در باب هر بعد مرتبط به این موضوع که گرافت مو و بانک مو چیست؟ ابهامی دارید، می‌توانید از مشاوران این مجموعه به صورت رایگان کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست و به چه دردی می خورد! آیا می دانید؟ چندی است، که روش هایی بسیار برای جوانسازی پوستِ تک به تک شما

مشاهده »
مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش روشی بسیار دوست داشتنی بوده که بهبودِ فرآيندِ رشدِ موهای ریش را به همراه دارد. به کمکِ این راه کار و تزریق موادِ

مشاهده »